Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem szeretnék durva válást....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretnék durva válást. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

25 év után válófélben vagyok,én vagyok a felperes,az első tárgyaláson a feleségem nemet mondott a válásra.

Közös vagyonunk:

-nagyobb összegű tartozás

-1 lakás(ahol most ő lakik a 2 felnőtt fiammal)

-és egy ingatlan amit kiadott(a pénzt ő vette fel)


Én mikor beatam a válópert eljöttem abból a faluból ahol lakunk(tunk) és több szám km-re dolgozom és élek a párommal.

Míg nem tartozkodtam otthon beadott a bíróságra egy papírt amivel eltilt minden közös vagyontól(ingatlanoktól és a bankszámlától)

Lehetséges ez???

Fellebezek de mit tudok tenni addig is?

Minden az én nevemen van.persze közös a házasság miatt de

létezik h elvehet mindent és a tartozást hagyja meg csak nekem a 2 fiamra hivatkozva akár?


2009. dec. 19. 14:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
a bankszámla közös,az ingatlant meg soha enm akartam eladni,hisz a beleegyezése nélkül nem is adhatom el még akkor sem ha az én nevemen van hisz már 25 év házasság után az övé is és teljesen jogosan.
2009. dec. 19. 16:04
 12/16 A kérdező kommentje:

feleségem nincs gondban hisz neki maradt a lakás már több hónapja,az üzletünk azaz az ingatlan,ő abból szépen megél ráadásul dolgozik is.én viszont mivel nem akarok és nem tudok vele együtt élni eljöttem onnan.

akkor minden legyen az övé?

Én szeretnék osztozkodni és saját kezemmel támogatni a fiaimat.

2009. dec. 19. 16:10
 13/16 anonim ***** válasza:
57%
Fogadj egy ügyvédet, de ilyet nem csinálhat, nincs joga kisemmizni. Mit képzel magáról? Övé a vagyon tiéd pedig a hitel? Nyugodtan beinthetsz neki. Ehhez semmi joga.
2009. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy mit mond és ir a volt feleséged, a fele vagyon (lakás, pénz, tartozás) a tiéd. Keres egy ügyvédet, ugy sokkal jobban jársz.

Olyan nincs, hogy eltilt a közös dolgoktól, hiába adt be. Szerintem nem is érdemes ezzel foglalkoznod.

2009. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok fedhetetlen,hisz mindenkinek vannak hibái de mégis soha nem gondoltam hogy léteznek olyan emberek akik azt gondolják magukról hogy tökéletesek...és mégis!

Kívánom minden "gonoszkodónak" hogy kapja vissza mindazt amit ad...

2009. dec. 20. 11:02
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nincs adósok börtöne Magyarországon. Erre a nejed tehát nem játszhat.

A vagyontól sem lehet téged "eltiltani", ami közös, az közös is marad, illetve ha ő elidegenítené - ami amúgysem sikerülne, mert ha jól látom, minden közös néven van -, akkor el kell számolnia veled.

Ez csak ijesztgetés.


Úgy látom, ebben az esetben kissé elmérgesedett a helyzet, és feltehetően bíróság elé kell vinni a vagyonmegosztást (és úgy vélem, ő oda is vitte, és ez az irat, ami téged megijeszthetett, alaptalanul), nem árt tudni, hogy ennek a pernek a bontóperi 12.000 Ft-on felül a követelt értékre nézve 6 %-os perilletéke van.


Érdemes ennyi pénzt kidobni? A megegyezést javaslom, ügyvédekkel (két ügyvéddel, akik közül az egyik a nejed, a másik pedig a te érdekeid képviseli), és ez jócskán olcsóbb és hatékonyabb, arról nem is beszélve, hogy ezerszer gyorsabb megoldás.


Egyébként a tartozás közös, az egy "negatív" közös vagyon, és úgy is ki lehet fizetni a másikat, hogy valaki átvállalja a tartozásnak a másikra eső részét.


Ügyvéd voltam.

2009. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!