Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem szeretnék durva válást....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretnék durva válást. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

25 év után válófélben vagyok,én vagyok a felperes,az első tárgyaláson a feleségem nemet mondott a válásra.

Közös vagyonunk:

-nagyobb összegű tartozás

-1 lakás(ahol most ő lakik a 2 felnőtt fiammal)

-és egy ingatlan amit kiadott(a pénzt ő vette fel)


Én mikor beatam a válópert eljöttem abból a faluból ahol lakunk(tunk) és több szám km-re dolgozom és élek a párommal.

Míg nem tartozkodtam otthon beadott a bíróságra egy papírt amivel eltilt minden közös vagyontól(ingatlanoktól és a bankszámlától)

Lehetséges ez???

Fellebezek de mit tudok tenni addig is?

Minden az én nevemen van.persze közös a házasság miatt de

létezik h elvehet mindent és a tartozást hagyja meg csak nekem a 2 fiamra hivatkozva akár?


2009. dec. 19. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Ne csinálj az ég világon semmit.

Jobban mondva fogadj egy ügyvédet.

A hitel,az ingatlanok felezve lesznek(ha csak nem volt valamelyikőtök különvagyona)

A felnőtt gyermemekek nem játszanak,majd akkor állhatnak sorba,ha meghaltatok.A bíróság meg elválaszt benneteket ha akarja ,ha nem.Ha igen kardoskodik,az még jó is lehet neked.Nem ő lesz a szimpatikusabb a bírónak.

2009. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem, ilyen nincs. Elég furán viselkedik a feleséged, bár egy nem kívánt válás mindig fura dolgokat hoz ki az emberekből. A tartozás és az ingatlanok is közösek, ha a házasságotok alatt szereztétek. Ha netán a ház/lakás még a házasságotok ideje előtt került a tulajdonodba, vagy te örökölted, akkor már nem így áll a helyzet. A gyerekek nem befolyásolják ezt, nem tudom, mennyire felnőttek, de, ha elmúltak 18 évesek és nem nappalin tanulnak, akkor elvileg már gyerektartást sem kell fizetni utánuk hivatalosan, más kérdés, hogy önszántadból támogathatod őket, de azt már nem az anyjuknak kell leadnod, hanem nekik is adhatod.
2009. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"Míg nem tartozkodtam otthon beadott a bíróságra egy papírt amivel eltilt minden közös vagyontól(ingatlanoktól és a bankszámlától)" - erre felettébb kíváncsi lennék. Ha ilyet ripsz-ropsz be lehetne adni, akkor nem lenne pl. lakásmaffia, mert ez egy sokkal egyszerűbb út. Viccet félre téve, ilyen nincs, illetve csak akkor van, ha már rendőrségen feljelentett téged, mert folyamatosan bántalmazod. Akkor lehetséges, de a saját vagy közös bankszámlától akkor sem tilthat el, ez nonszensz. Ráadásul, ha eltilt a bankszámlától (tegyük fel), akkor hogyan is fizetnéd a tartozást? Meg miért is? Hiszen onnan nem a te számlád!


Szerintem nyugi! Ez nem forró kása, csak annak látszik.

2009. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

a gyerekek már elmúltak 18 évesek,és nappalin tanulnak,a gyerektartás normális természetesen,ezzel nem lesz gond.

De a feleségem arra pályázik h mindenem elvegye,nekem pedig a tartozást hagyja a végrehajtókkal,"szeretné" ha adósok börtönébe kerülnék vagy akár csak megkeserítse az életem,mert ha vele nem akarok élni akkor inkább senkivel!

Én 100szor felajánlottam neki a békés megoldást de már életveszélyesen fenyeget engem és a páromat,a gyerekeimet pedig ellenem fotdította hazugságokkal.

Idegileg nem lehet ezt bírni!!

2009. dec. 19. 14:26
 5/16 A kérdező kommentje:

A fellebezést persze beadom 14 napon belül,így érvényét veszti remélhetőleg de létezik h neki adnak igazat?

Arra hivatkozik h fél mert én elakarok adni mindent és nem törödöm az ingatlanokkal de mivel elköltöztem eddig sem foglalkoztam vele,otthagytam neki de azt nem fogja fel h az ő beleegyezése nélkül nem adhatok el semmit.

Ügyvéd szerint beakar feketíteni a bíróság előtt hogy mindent ő kaphasson.(kivéve a tartozást)

Ilyen nincs!

2009. dec. 19. 14:33
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Bizony ilyen nincs. A bíróság előtt meg csak úgy befeketíteni nem lehet, mert akkor az lenne, hogy aki előbb lép, mindig az győzne. El van tévedne ez a nőci, de nagyon. Elhiszem, hogy próbálkozik, de ilyen nincs.
2009. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
No és természetesen, a kiadott ingatlan árának fele is téged illet.
2009. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Miért ilyen mérges?

Mikor lett az új kapcsolatod, még amikor együtt éltetek?

Viszont jogilag, 50-50 % minden vagyon is és a tartozás is.

2009. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ingatan a te neveden van (az elején ezt írtad!), akkor az exfeleséged joggal félhet attól, hogy eladod a fejük felül a házat!!!


Le kellene ülni normálisan megbeszélni az ügyeiteket, akár írásban biztosítsd őt arról, hogy nem szándékozol eladni a házat...


Lehet mindent normálisan is, csak ehhez mindkét félnek higgadtnak kellene lennie.


Ha a bankszámla a te neveden van, attól hogyan tilthatna el?!... Ezt nem is értem... Ilyet a bank nem csinál, hogy a számlatulajdonosnak megtiltja a hozzáférést???...


A leírásodból azt gyanítom, hogy te szépen "leléptél" a házasságodból egy másik nő miatt, akivel most vígan éltek együtt, az exfeleségednek meg ott maradt a sok adósság, a két nagy gyerek gondja... Talán nem véletlen, ha mérges és szeretné magát és a gyerekeket bebiztosítani!


Azért azok a 18 éves gyerekek még csak papíron felnőttek, de amúgy etetni, ruházni, taníttatni kell őket, még nincs önálló keresetük és ki tudja, mikor lesz???... Nem kis gondban lehet az exfeleséged, ha most hagytad ott magára... :-[

2009. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem leléptem,és én vagyok az aki a gyerekeket nézve minél hamarabb megszeretné oldani a dolgot.

Sajnos az exem azaz a feleségem nem kompromisszumképes,beszélni nem lehet vele csak ordít,hogy menjek haza,nem bírja elfogadni hogy már rég nem vagyunk együtt!!

A mostani párom már akkor ismertem meg amikor a feleségemmel már külön éltünk egy jó ideje.

Arról van szó hogy ő beteges.

2009. dec. 19. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!