Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben válás esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben válás esetén mi történik a lakással?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást a házasságunk előtt, hitelre. A házasság alatt közös kasszán voltunk, kifizettük a hitelt.


Én úgy gondolom, a házasság alatt fizetett hitelrész fele jár neki. A férjem szerint viszont legalább a 3/4-e neki jár, mert ő többet keresett.


Mi történik ilyenkor, hogy dönt a bíróság?


2014. febr. 16. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Kinek a nevén van a lakás?

Ki mennyit fizetett a hitelből?

2014. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Házasság alatt a lakásra költött hitel törlesztő, illetve ha volt felújítás annak az 50% jár neki.
2014. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ügyvéd elmondja egy ingyenes fogadóóra alkalmával, hogy milyen opciók jöhetnek szóba. Ha meg tudtok egyezni akkor még spórolni is tudtok, mert elég 1 tárgyalás.
2014. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az én nevemen van.


Házasság előtt kb 2M-t törlesztettem és volt 8M önerőm. Amikor házasodtunk, még 2,7M volt a hitel. Kamat nem volt rajta, mert munkáltatói kölcsön, kamatmentes.

Szerintem a 2,7M fele jár neki.

2014. febr. 16. 14:51
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek veled, kérdező, a legutolsó beírásod alapján!
2014. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerinte azért jár neki több, mert akkor fizettük ki a maradék nagy részét, amikor én gyed-en voltam a gyerekkel. Így szerinte az ő fizetéséből történt a hitel visszafizetése.
2014. febr. 16. 14:56
 7/12 anonim ***** válasza:
5%

Háááát, necces ezután.

Amíg együtt éltetek, ki állta a költségeket? A számlákat, a hitelt, a bevásárlásokat?

És ezzel szemben a te otthon elvégzett munkád értéke?

2014. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Közös kasszán voltunk, mindent közösen fizettünk.

Nyilván amíg én otthon voltam a gyerekekkel, akkor kevesebbet kaptam mint a fizetésem, szóval akkor ő többet adott a közösbe. De soha nem filléreztünk, volt kártyánk és hozzáférésünk a másik számlájához.

2014. febr. 16. 15:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag úgy tudom tök mindegy ki mennyit keresett, mivel házasság alatt vagyonközösség van, és nincs enyém tiéd. Így a bíróság is az általad vélt összeget ítéli meg neki. Maximum, ha a felújításokról van számla (az ő nevére) akkor annak a fele.
2014. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Legbékésebb, ha a házasság alatt fennálló vagyonközösség alapján fele-fele arányúnak tekinthető a törlesztéshez való hozzájárulás mértéke. Ha ezt vitatja, akkor most utólagosan hordja ki a gyerek felét és szülje meg a felét.
2014. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!