Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén az állam részéről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén az állam részéről csak "megvonás" történik?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy válás után nem tudjuk igénybevenni a családi adókedvezményt. Van még valamilyen anyagi megvonás válás után? Egyedülálló anyaként kapok bármire is kedvezményt?
2013. júl. 1. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az aki a gyereket neveli az igénybe tudja venni válás után is. Szóval ha házasság alatt az apa igényelte ő válás után nem igényelheti mivel nem egy háztartásba él a gyerekkel de az anya igen.

1000fT-tal töb családi jár.

2013. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én válás után is igénybe tudtam venni, nem tudom hol olvastad, hogy megvonják és elváltnak nem jár.... Más egyedülálló kolléganőm is tuti kapta, mert beszélgettünk már róla...

Valami linket vagy infót tudsz adni, hogy hol olvastad? Nem lehet, hogy valami félreértés?

2013. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Párom válás után is igénybe tudja venni.
2013. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

CSAK az tudja igénybe venni, akinél a gyereket elhelyezi a Bíróság! A másik fél nem.

Ismerek egy 4 gyerekes családot. Az apa jól keres, igénybe tudták venni a teljes kedvezményt. Válás után az anyánál maradtak a gyerekek. Ő viszont a Tescoban dolgozik, és csak 10-05 ezer kedvezményt tud igénybe venni, az apa már semennyit. A különbséget "lenyeli" az állam.

2013. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akinél marad a gyerek az igénybeveheti válás után is, csak lehet, hogy így mindketten rosszabbul járnak.

Valóban nagy szemétség az államtól, hogy az apa, aki anyagilag ugyanúgy hozzájárul a gyerekneveléshez, elveszti az adókedvezményt és így lényegében kevesebb gyerektartást tud utalni, mert a nettója is kevesebb lesz, holott lehet, hogy az anya is jobban járna, ha nem ő venné igénybe az egészet.

Az igazságos az lenne, ha válás után fele-fele arányban vehetné igénybe mindkét fél, de hát ebben a feminista világban a józan észnek és az igazságosságnak nincs helye, meg hát az államnak is jobb, ha kevesebben veszik igénybe.

2013. júl. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!