Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csak egy fiktív kérdés, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak egy fiktív kérdés, de kíváncsi vagyok, hogy működik. Válásnál számít, hogy kinek mennyi volt a keresete?

Figyelt kérdés
tehát: pl. a feleség minimálbért, a férj pedig nettó 500.000-t keres. Közösen vesznek egy házat, amik mondjuk ér 30 000 000-t. Váláskor az asszony a ház értékének a felére tarthat igényt? (mert közös vagyon) vagy a fizetésével arányos összegre?
2009. dec. 8. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1/2-1/2
2009. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a felére. Mivel közös vagyon.
2009. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A felére,annak amit házasság alatt szereztek,mindegy ki mennyit keresett(kivéve,ha van szerződés,vagy örökölte,ajándékba kapta az egyik fél)
2009. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen fele-fele.

De ez akkor is így van, ha asszony keres 500.000-t, a férj meg akár semmit. Ismerősöméknél így volt pl.

2009. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A felére. Közös szerzeményként nem számít, hogy ki mennyit keresett. Ha a felek mondjuk úgy egyeztek meg, hogy a feleség nem dolgozik, hanem otthon marad és gyereket nevel, meg a házat csinosítgatja, akkor az is egy munkamegosztás. Ettől még ő is kivette a részét a családi feladatokból. Az, hogy utólag ezt igazságtalannak érzi egyik vagy másik fél, nem számít a jog szempontjából.
2009. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is ezt sejtettem. mert egy részről igazságos lenne, ha ezt is figyelembe vennék. más részről pl. aki többet keres jóval, csak minimálbérrel van bejelentve, azzal jól ki lenne tolva egy ilyen helyzetben.
2009. dec. 8. 13:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre találták ki a házassági szerződést. Ahol nagy vagyoni különbségek vannak, ott mindenképp érdemes kötni, hiszen mindkét fél nyugodtabban élhet utána, hiszen tisztázva vannak a dolgok.
2009. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de gondolom arra nem lehet kötni, hogy valaki százezreket keres, csak éppen zsebbe. nem tudja igazolni, mi alapján írják a szerződést? de igen, értem. köszönöm még egyszer a válaszokat
2009. dec. 8. 13:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A szerződést nem igazolás alapján írják, hanem megállapodás szerint. Amiben ketten megegyeznek, ahhoz senki másnak nincs köze.

Esküvő előtt megegyeznek, ez az enyém, az a tiéd, amit közösen szerzünk, az pedig a szomszédé. :)

Ügyvéddel megíratják hogy tartalmilag és formailag ne legyen benne kivetni való, aztán akkor úgy lesz.

2009. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
most már értem :)
2009. dec. 8. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!