Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 4 éve elváltam. Mennyibe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 éve elváltam. Mennyibe kerül a névváltoztatás? Az anyakönyvi hivatalba menjek vagy a belügyminisztériumtól kérjem? Mi mennyibe kerül? Személyi, lakcímkártya, jogsi stb.

Figyelt kérdés

A születési nevemet szeretném használni.

Melyik az olcsóbb?

Minden pénz számít pici babám van.

Egyenlőre nem szeretnék még újra férjhez menni,de ezt a nevet sem akarom tovább hordani.


2009. nov. 28. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Az önkormányzathoz menj be az okmányirodába. A névváltoztatás 5 000 Ft, az igazolványok cseréje is 1-2 ezer Ft, az útlevél 5, vagy 10, attól függően, hogy mennyi időre csináltatod. Ezek kb a 2 évvel ezelőtti árak, de, ha rákeresel a magyarország.hu-n biztos frissebb adatokat is találsz.
2009. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyintézés helye lakóhely szerinti anyakönyvvezető. Az eljárás ideje kb 10 perc. Az eljárás illetéke 5000Ft. Ezt követően az illetékes okmányirodába kell menned az

érvényes személyi igazolvánnyal, a névváltozást igazoló okirattal. Az illeték 1.500 Ft

Lakcímet igazoló hatósági igazolvány, ahhoz 500 Ft befizetésérõl szóló bizonylat szükséges.

168/1999. (XI.24.) kormányrendelet a személyi igazolványról és az 1990. évi XCIII. törvény az illetékekrõl szóló jogszabályok alapján írtam.

2009. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
reméljük legközelebb okosabb leszel, és nem fogod felvenni a következő férjed nevét.
2009. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem ahhoz az anyakönyvi hivatalhoz kellett bemennem a névváltoztatással ahol házasságot kötöttünk. De azért kérdezz rá a pógárjenő hivatalban :)

ne feledkezz meg a TAJ és adókártyáról, ezeket viszont ingyen cserélik.

2009. nov. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen iratot nem cserélnek ingyen. Készülj arra, hogy mindenért fizetni kell. Személyi 1500, tb-kártya, adókártya 2200-2200.
2009. nov. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A jövő héten el is kezdem intézni.
2009. nov. 29. 08:53
 7/7 anonim ***** válasza:
én nem fizettem pár hónapja sem a tb sem az adókártyámért!
2009. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!