Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hány az anya önhibájából...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány az anya önhibájából elmaradt láthatás kell ahhoz, hogy a gyámhivatal kezdeményezze a gyerekelhelyezés megváltoztatását?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalosan a harmadiknál kezdeményezhető, de ismerve a gyámhivatalok hozzáállását, ha ezer maradna el, azok akkor sem lépnének semmit, mert dolgozni kell vele. Bár ha az apánál van elhelyezve a gyerek, akkor az anyának talán van esélye. Sajnos hiába van törvény, a gyámhivatali dolgozók nem csak hogy nem ismerik (holott a munkájukhoz kellene), nem is akarják betartani/betartatni.
2013. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
Volt ismerősöm, a feleség néhányszor kamu indokokkal akadályozta a láthatást, kezdeményezte az elhelyezés megváltoztatását, a gyerek is azt mondta, hogy szeretné, és megkapta a srácot. Persze ehhez az is kellett, hogy az óvodában is azt mondták, hogy sokat látták az apukát.
2013. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj ügyvéddel a gyámügyre és ne hagyd magad,mert a gyerekkel elhitetik hogy et vagy a sz.r alak és te nem keresed.

Új családjogi törvény értelmében láthatás akadályozása miatt börtöne is zárhatják az anyát.

2013. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az első válaszolónak honnan vannak ilyen információi, de nincs elmaradt láthatások számához kötve ilyen eljárási előírás.

Bár, a kérdező azt nem fejtette ki, hogy családban élő, vagy onnan kiemelt gyermek kapcsolattartásáról van-e szó. Az intézményben nevelt gyermek esetében más kapcsolattartási szabályok vannak, de ilyen szám ott sincs (ott időintervallum van).

A kapcsolattartás akadályozása akár bűncselekmény is lehet, mint kiskorú veszélyeztetése. De, ez is csak akkor, ha van jogerős gyh. határozat arról, hogy az akadályozó önhibáját megállapították, bírságot is kiszabtak (ez ugyebár jól dolgozó gyh-nál sem mindjárt az első akadályozásoknál lesz), és az akadályozást a kiszabott bírsággal sem lehetett megszüntetni. Már ez sem szokott összejönni, mert a hivatalok baromi sokáig nem bírnak megfelelően állást foglalni, nem akarják az akadályozó szülőt – rendszerint anyákat – bírságolni, tehát, ezzel az indokkal nem áll meg a veszélyeztetés a bíróság előtt akkor sem, ha van.

Ugyanakkor, ha a gyh-k jól dolgoznának, és mernének dönteni, akár bírságolni, ez még csak a veszélyeztetés igazolása lenne, ami még mindig nem elegendő indok az elhelyezés megváltoztatására. Azaz, önmagában a kapcsolattartás akadályozása sokszor még ahhoz sem vezet, hogy a gyámhivatal kikényszerítse a gyermek kapcsolattartási jogának megvalósulását, nemhogy pert kezdeményezne. A szülő kezdeményezhet, de ennyi indokkal borítékolhatóan elveszíti.

A témában egyébként nagyon sok jó cikk, ügyvédi tájékoztató, mások esetleírásai vannak a neten, érdemes rákeresni, nem muszáj a száraz jogszabályokkal bíbelődni sem.

2013. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 apa72 ***** válasza:

A gyh soha nem fogja kezdeményezni, tekintettel arra, hogy hivatalról van szó és saját magának nem csinál munkát. Sőt, lehetőleg a láthatás miatti eljárás kezdeményezéséről is le akar majd beszélni. Ne hagyd magad.

Egyébként a Csj tv. és Gyv tv. be nem tartása Mo-n nem bűncselekmény és be nem tartása esetén nem indít egyik hatóság és a rendőrség sem eljárást. A fentieket mind tapasztalatból írom.

Ez a bíróságnál édeskevés. Ha ezzel mész oda kinevetnek.

2013. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet:

Btk. 195. § (4) Aki a bírósági vagy hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is akadályozza, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. dec. 22. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!