Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás, végrehajtó,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás, végrehajtó, lefoglalás?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a párommal. Eddig "csak úgy" adta az ex kezébe a gyerektartás 3-szorosát minimum.

Aztán volt hogy valamin összevesztek, és az ex megfenyegette, hogy feljelenti, és azt mondja hogy nem fizet semmit. Akkor én mondtam, hogy ha törik ha szakad már csak postán adja fel. Ennek kb. 4-5 hónapja.

(attól már csak a gyerektartás lett elpostázva)

Erre ma jött egy végrehajtó, hogy le akar itt foglalni cuccokat, mert több mint másfél éves gyerektartással vagyunk elmaradva!!!!


Ez mi????

Ha bármi alapja is lenne, akkor is max. 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni!

Nem?


Most hova menjünk és mit tegyünk?


2013. nov. 15. 17:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A 10 es vagyok.Engem is megfenyegetett,egy hivatalos papírban,hogy fizessem ki utólag,az első fokú ítéletben megállapított összeget,hogy havi 5ezerrrel többet fizessek.DE,hogy saját magát fellebbezte,:),így minden maradt a régiben!Így a nagyeszű hatalmasat bukott,mert egy folyamatban lévő ügyben,megzsarolt fenyegetőzött stb...!Itt is a végre hajtókkal fenyegetőzött!Olyan szinten nyomtam,hogy iszonyú pénzbírságot kapott a legfelsőbb bíróságon!Mert én kifizettem,a hülyeségét amit azon nyomban el is tapsolt.(nem véletlenül).Ráadásul úgy,hogy a gyerekem pont a nyári kapcsolattartásban volt itt nálam!Az a pénz nem anyucié,hanem a gyereké!A pénzem jött vissza,a bírságot meg nyögheti ki,sőt még az én ügyvédemet is neki kell fizetnie!Ahhoz túl bonyolult,hogy leírjam pontosan,hogy csináltam...esetleg privátba.De ha mégis beüt a gebasz,azon nyomban leíratni mindent a nevetekről!Küzdjetek meg az igazságért!Ja és még valami,ha a mariskák itt okoskodnak,hogy de egy sz@r ember vagyok hogy anyucit elmeszeltem,már itt is a válasz a sorok közt!Különben is én öltöztetem,rengeteg játék stb.stb!!!
2013. nov. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Még valami:),a legfelsőbb bíróságot,ott hagyta az ügyvédje szünetben,mert bukta szag volt,ez mekkora már?!
2013. nov. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"A bírói gyakorlat e kérdéskörben a következő. A gyermektartásdíj végrehajtása iránti kérelmek elrendelését 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni. 6 hónapot meghaladóan csak akkor van lehetőség a végrehajtás elrendelésére, ha a végrehajtást kérő valószínűsítette, hogy a hátralék az adós rosszhiszemű magatartásának következtében alakult ki.

Azonban, amennyiben a végrehajtást kérő kérte a követelése végrehajtását, onnantól kezdve a gyermektartásdíj iránti követelésekre is az általános elévülési szabályok az irányadók a Ptk. 324. § alapján, ezért a végrehajtás megindítása megszakítja az általános öt éves elévülési időt.8"


Ezt a jogi fórumon olvastam, de a 8-as leírásban itt vannak a feltételek.

"8 A Ptk. 327. § (1) bekezdése szerint a követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítás, a követelés bírósági úton való érvényesítése, továbbá megegyezéssel való módosítása - ideértve az egyezséget is -, végül a tartozásnak a kötelezett részéről való elismerése megszakítja az elévülést."


A vádaskodása az exfeleségnek alaptalan lesz így, hisz akkor ő másfél évig egy levélben sem szóltotta fel az apát hogy fizessen. A végrehajtó sem mehet ki előzetes bejelentkezés nélkül.

2013. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!