Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért mindig az anyáé a gyerek?
Most fejeződött be a barátunk három éves pere és a kislányt (6 éves) az apánál helyezték el. Pedig a volt feleségénél semmi extra nem volt. Ettől függetlenül a kislányt az apjának ítélték.
Nehéz menet volt neki a három év: hiába mondtuk neki, hogy valószínű, hogy neki fogják ítélni, de pontosan az előítéletek miatt soha nem hitt benne, de nem adta fel...
Nem szabad elfelejteni, hogy a bírónak nem csak ítéletet kell hoznia, hanem indoklást is (nála a pszichológia szakvélemény, illetve a pedagógia szakvélemény és a környezettanulmány is neki kedvezett). A kislány imádja az apját - egy igazi kis védelmező lovag lett belőle, igyekszünk az apját akkor piszkálni, ha nincs ott.
#7: Egy másik kérdésnél már leírtam, nem tudom, ma mi van, pár évtizede a polgári bíró anyám (főleg válóperei voltak) is elmondta, hogy igen, alapból az anya szokta kapni a gyereket, csak extrém alkalmatlanság esetén nem. Ő viszont sokszor az apának ítélte a gyereket, mert az volt rá alkalmasabb, meg is szólták érte, hogy férficentrikus, mire közölte, hogy nem, ő gyerekcentrikus, a kicsi érdekét nézi.
Amit leírtál, az nagyon durva, már a gyerek akaratának a semmibe vétele is, azért egy nagyobbacska gyereket már érdemes figyelembe venni, ha a saját életéről van szó. (Nálam fordított volt, 12 évesen nem akartam látni többé azt, akit nem nevezek apámnak, s nem erőltették a láthatást.)
Azt még értem, hogy az anya különböző okok miatt jobban kötődhet a gyerekhez, még azzal sincs bajom, hogy ha egyformán alkalmasak, akkor neki adják (szegény gyerekcentrikus fickó így járt, de ha egyszer a másik is alkalmas, nem történt akkora igazságtalanság), de hogy ha az apa egyértelműen alkalmasabb, akkor is az anyának adni, csak mert az az anyja... Ez igenis fájdalmasan igazságtalan s egy jogászhoz méltatlan az ilyen döntés.
ma 21:32
Azért, ha mindaz bebizonyítható, amit az anyáról írtál,akkor simán a gyámügy is elvenné a gyerekeket.
Jogász vagyok, és elmondhatom, hogy már rég nem az anyának ítélnek, hanem az alkalmasabbnak. A gyerek érdekeit és minden körülményt néznek.
A nemek nem játszanak szerepet.
Személyesen pedig: mi is apunál nevelkedtünk, pedig régen volt a gyerekelhelyezési per, nem is mostanában. Akkor még New York-i Gyermekjogi Egyezmény sem volt...
Gyermekelhelyezés
"
A képet azonban árnyalja, hogy míg a közös megegyezéssel befejeződő bontóperek 92 százalékában úgy egyeznek meg a felek, hogy a gyermek az anyánál marad, a vitás perekben a bíróság 60:40 százalékos arányban döntött az anyák javára. A vizsgált perek adataiból az is kiderül, hogy a perekben ítélkező bírák túlnyomó többsége nő.
"
"
Kicsit másként látják ezt a válóperes ügyvédek. Dr. Fekete Tamás szerint szinte egyenlő arányban ítélik az anyának vagy az apának a gyerekeket. Az viszont korántsem mindegy, hogy milyen korú a csemete. "A hat éven aluli gyerekek szinte kivétel nélkül az anyjukhoz kerülnek, s ennek semmi köze a szülői kvalitásokhoz - mondta. - Egy kisgyerek élete első éveiben sokkal többet van együtt az édesanyjával, észszerű hát, hogy hozzá ragaszkodik jobban. Ezt a pszichológiai szakvélemények is kivétel nélkül megerősítik. Az apákhoz való szorosabb kötődés általában tízéves kor után alakul ki, akkor már vannak közös élmények, nagy beszélgetések. A serdülők elhelyezésénél már inkább az apák felé billen a mérleg nyelve."
"
Ez egy gyik-es tévhit, egyáltalán nincs így.
1-es
3szor dobták ki a kiírásom!!
Ezt tényleg csak itt hiszik, mert a valóságban erről szó sincsen.
2-es
De van szó róla:),de csak egy tételt néznek csőlátással!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!