Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Visszatartana titeket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszatartana titeket a válástól a mostani gazdasági és egyéb nehéz helyzet?

Figyelt kérdés
Meggonolnátok-e kétszer is, hogy egyedül, esetleg a gyerekekkel maradva nehezebb anyagi helyzetbe kerüljetek? Vagy ha már eljutottatok a válás gondolatáig, nem tántorítana el az se?Persze nem azokra gondolok, akiknek van mit aprítani a tejbe,van mind a kettőjüknek állása, hanem a nehezebb helyzetben levőkre...
2009. nov. 7. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sokan élnek méltatlan és megalázó kapcsolatban azért mert lehetetlen lenne nekik az élet egyedül gyerekekkel,függnek a párjuktól.És sajnos ez ebben a helyzetben csak rosszabbodni fog.Én szívből sajnálom azokat akik nem tudnak kilépni egy rossz házasságból azért,mert nem élnének meg és ezt a párjuk kihazsnálja aljas módon.Csak azt lehet remélni,hogy senkivel nem lehet rosszat tenni büntetlenül.
2009. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Az attól függ, hogy az együttélés káros hatással lenne-e a gyerekre. Agrsszív, italozó férj mellől nem kérdés, hogy akkor is el KELL jönni, ha anyagi nehézségeket okoz. A gyerek egészséges lelki-szellemi-érzelmi fejlődése, személyiségfejlődése sokkal fontosabb, mint hogy boltból öltöztetik-e, vagy turkálóból, hogy sonkát eszik-e, vagy csak parizert.


Ha a házasság maga nem fenyegeti a gyermeket, azaz nincs állandó vitatkozás, veszekedés, fenyegetőzés, rossz férfipélda a gyerek előtt, ha a két fél békében kibírja egymás mellett, csak éppen már nem szerelmesek, akkor meggondolandó a válás, akármilyen is az anyagi helyzet.


Szerintem persze.

2009. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Simán. Volt anyósom annak idején, 85-ben, teljesen egyedül 3 műszakot bevállalt, addig gyereket oviban, napköziben, ameddig csak lehetett és a paraszt volt férje nélkül felépített egy házat. Jó persze az akkor volt. De ott sem ért többet a semmi, mint most.

Így is egy csomóan szülőknél élnek párjukkal, gyerekkel, satöbbi, ha baj van, átmenetileg haza lehet költözni szülőkhöz. Sokan kényelemből nem teszi meg. Azokat nem is sajnálom, maximum az ártatlan gyerekeket. Más anyaotthonba is elmegy, hogy védje a gyerekeit és magát.

Le kell adnia kényelemből.

Mondjuk ott kezdődik, hogy százszor meggondolom, kinek szülök és milyen helyzetben.

Ha én most házasodnék ( 27 vagyok), tuti kötnék házassági szerződést, pedig imádom a párom és ő is engem, de nem tudhatjuk mi lesz 3 év múlva.

Sokan nem gondolkodnak előre. és sajnos utólag sem.

2009. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén szólva fogalmam sincs. 19 éves vagyok és hálisten még nem kerültem ilyen helyzetben, de az egyik volt tanárommal megesett, hogy külön költözött a férjétől, de mivel akkora hitelük volt, amit még 20 évig törlesztenek, nem váltak el. Valahol meg tudom érteni, csak a gyerekeket sajnáltam.
2009. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy ha elválnak, akkor mind a kér fél sz@r helyzetbe kerül-e, anyagilag, vagy csak az egyik? És ezen belül sem mindegy, hogy melyik fél kerül rosszabb helyzetbe.

Ha, alkoholista az egyik, és az kerül rosszabb helyzetbe, akkor egyértelmű. De, ha a „normális” fél kerül sokkal rosszabb helyzetbe, akkor neki mérlegelnie kell, hogy tudja-e még tűrni az adott állapotot, vagy sem.

Ha, viszont, mind a két fél „normális” (pld megcsalások miatt) akkor az jár jobban akinek az élete anyagilag biztosabb alapokon nyugszik, mert például övé marad a lakás, a jól fizető állás.

Saját példámat is megemlítem, ahol én a férfi jártam rosszabbul. A párom megcsalt, teherbe is esett. Elváltunk, és mivel ő volt a magasabb jövedelmű, ő tarthatta meg a banki hitellel terhelt lakást. Tehát én maradtam a hoppon, annak ellenére, hogy ő lépet félre. És ez rosszul érintett a gazdasági válság idején, mert a fizetésem vissza esett, ugyanis a cég nem fizet bizonyos juttatásokat, és a prémium is megszűnt. Ezért most, ha nehezen is, de nyöghetem az albérletet.

2009. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Simán! Minimálbérnél kicsit többől, hogy lehet lakást és gyerekeket eltartani, fenntartani. Így marad a kényszer együttélés. Amit főztél, edd is meg! Igaz?
2009. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

IGEN!!!

Még akkor is, ha egy nap csak egyszer eszek!

2009. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyre kevésbé tart vissza, pedig rendesen a béka s*gge alá fogok kerülni anyagilag. Két gyerekem van, gyeden vagyok a kicsivel, de már nem akarom megmenteni a házasságunkat. És az sem tart vissza, hogy lesz jópár nehéz évünk.
2009. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is ebbe a cipőbe vagyok:(. 15 éve vagyok a férjemmel,és 2 hete kiderült,hogy van valakije. Persze nem ő mondta el. Hanem nyomoztam és találtam levelekt. És én sem tudom mi legyen. Közös a házunk,és van 1 gyerekünk. Ha eladjuk a házat annyi nem marad,hogy vegyünk másikat.Gyerek érdekét kell néznem. Viszont a gyerek miatt nem akarok együtt maradni vele. Milyen élet várna rám,és a gyerekemre. De sajnos az anyagi helyzet nálunk sem jó:(. Most nincs munkahelyem,és ezt rendesen kihasználja. Szóbakerül,hogy elköltözik,de anyagilag (gyerek miatt) támogat minket(mintha gyerektartást fizetne).De ez nem megy egyik napról a másikra.Karácsonyig kapott haladékot,hogy azt már nem vele szeretném tőlteni. Mert ugye az a szeretet ünnepe.
2009. nov. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 17:52 - Vagyok

Az igenem arra vonatkozik, hogy elválnék. Nem gondolkoznék, nem tartana vissza a gazdasági nehéz helyzet. Erre írtam, hogy még ha egyszer ennék is...

2009. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!