Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha el szeretnék válni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha el szeretnék válni a férjemtől, de ő nem és igyekszik majd keresztbe tenni, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Van egy közös tulajdonú házunk és egy 2 éves gyerekünk. Elviselhetetlen már sokszor és minden bizonnyal meg is csal. A kicsivel is és velem utálatos, önző, csak a saját jóléte a jó, ránk nem is gondol, csak ha kielégülésre vágyik, akkor kedves velem. Egy házban élünk még, de nem tudom meddig bírom, viszont félek, ha elköltöznénk a közös házunkból a kicsivel, majd ez hátrányosan érintene és kisemmizhet. Kénytelenek leszünk egy fedél alatt élni, míg elhúzódik majd a válás? És ha mindez lelki terrorrá változna és a kicsinek nem lenne így nyugodt élete, vagy az rá is rossz hatással van a férjem? Mert szerintem nem túl jó példa, hisz sokszor nem is veszi őt tudomásul, nem foglalkozik vele, idegesíti minden amit a baba tesz. És ezért velem veszekszik, hogy miért hagyom, hisz csak játszik és néhány játék zenél, amit ő imád, még táncol is rá. Olyan aranyos, de a férjemet ez bosszantja, inkább elmegy. Válni nem akar, vagy ha bele is menne, azt mondta, hogy ne higgyem azt, hogy majd a vagyonon könnyen megegyezünk, mert nekem nem jár annyi amennyi neki, és örüljek ha kapok is egyáltalán valamit. Dehisz mindenünk közös?! Létezik ilyen, hogy sikerül engem kitúrnia a kicsivel?? Amikor a házat vettük a szülei pénzügyileg jobban tudtak támogatni, ők kétszer annyi készpénzt adtak, mint az én szüleim, viszont az apukám épített, burkolt mindent, mert teljesen átépítettük, 2 évig tartott. Még házasság előtt volt a férjem tulajdonában egy autó, eladtuk és az árát is befektettük a házba. Ezek hogyan befolyásolják?

A pénzt elherdálja, sokszor megélni sincs miből. Ruhákat magamnak már évek óta nem vettem. De neki mindig van mindenre pénze.

Titkolózik, ha telefonál és megjelenek, leteszi. Biztos van valakije, mások is mondják, de akkor minek kellünk? Miért nem enged új életet kezdeni?

Sokba kerül egy válás? Hogy tudnék rá kiszorítani pénzt a szinte semmiből?


2009. okt. 24. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
A válás nem fog komoly pénzbe kerülni. Kisemmizni nem fog tudni, ha nincs házassági szerződés, akkor feleznetek kell. Ha van legális jövedelme, akkor gyermektartást is fizetnie kell majd. Valószínűleg nektek tényleg nincs értelme együtt élnetek.
2009. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A válás elindításához költségmentességet igényelhetsz. A bírósági pnasznapokon ingyenes tanácsot is kaphatsz a részletekről.
2009. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Voltam ugyanebben a helyzetben. Én csak úgy tudtam válni, hogy sajnos minden közös vagyonunkról lemondtam, viszont a gyerekek nálam maradtak. Én költöztem egy sokkal igénytelenebb házba, de így is megérte. Nem minden a vagyon, a nyugalom és a boldogság fontosabb. Te tudod, mennyit ér neked ha ragaszkodsz a kösö vagyonotokhoz.
2009. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy konnyu mondani, de ne feljel tole! Ha erzi, latja hogy felsz, akkor megjobban bunkoskodik veled.

Probaljal meg elmenni dolgozni, probaljal meg most, hogy meg egyutt eltek, ugy elni, mintha kulon elnel mar a kicsivel.

Ne haragudj, de hogyan tudsz lefekudni vele, mikozben tudod, hogy mas novel is hempereg a ferjed??? Nem felsz, hogy egy komolyabb fertozest osszeszedsz? Es milyen megalazo, hogy egyik nap veled, masik nap massal csinalja? Hogy vagy erre kepes? Te meg szereted, ugy latszik. Ne alazkodj meg neki!!!

Add be a valast, de elobb menjel el dolgozni, a kicsi mehet bolcsibe is. Ha egyedul leszel a kicsivel, akkor se lesz konnyu, most kezdd el a valtoztatast! Szuleid tudnak segiteni? Ne felj, felezni fogtok mindent, nem fog a draga ferjecsked kisemmizni! Menjel el ugyvedhez is, vagy irjal a jogiforum.hu oldalra, ingyenes! Az onkormanyzatnal is vannak ingyenes jogi tanacsadasok, es ha bemesz a csaladsegito szolgalathoz vagy a gyamugyre, ott is segitenek, megmondjak hova menjel ingyenes jogi tanacsadasra!

Legyel eros, a kicsiert legyel nagyon eros, es persze magadert is! Ne alazkodjal meg neki, valjal el tole!

Hogy miert kelletek neki? Mert otthon meg van neki a tiszta, vasalt ruha, a fott etel, es minden, amire szuksege van.

Hol laktok egy kisebb helyen, vagy nagyvarosban? Van munkahely szamodra?

2009. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs gusztosom vele lefeküdni, bár ő mindent tagad, csak én már nem hiszek neki, annyit hazudozott már. Visszautasítom, ő meg orról rám ezért, de nem mondd soha olyat, ami igazolná az ellenkezőjét, hogy nincs senkije.

Egy nagyobb faluban élünk, a kicsi előtt az önkormányzatnál dolgoztam, viszont elég kevés fizuért, mert a diplomás béremet nem tudják fizetni. A gyedem 50, a fizum 70-80 lenne. A ház rezsije télen elég sok, de bízok benne sikerül ennek a végére jutni. Ha dolgoznék azért jobb lenne anyagilag, ha egyáltalán visszavesznek a volt munkahelyemre, ilyen gazdasági helyzetben kétséges.

Hogy tudtam így melléválasztani? Milyen kétszínű ember a férjem, ha kell valami, akkor kedves, de egyébként semmibe vesz.

A kicsikémért aggódok, remélem nem viseli majd meg ez az egész helyzet. Már nem veszekszek vele, nem érdekel mikor mit csinál a férjem, szinte hidegen hagy, belefáradtam. Nem hiszem, hogy szeretem még, sőt....

Tehát igyekszek a gyerek előtt mindent leplezni, remélem sikerül

2009. okt. 24. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.

A válás elinditása 12.000.ft illetékkel kezdődik, de az anyagi helyzetedre való tekintettel kérhetsz illeték mentességet.

Beadhatod a keresetet egyedül is, és ha nem megy el az idézésre, attól még elinditják a válást.

Akkor húzodhat el évekig, ha élve a fellebbezési jogával nem fogad el semmiféle kompromisszumot.

Kisemmizni nem tud, mert elvileg a házasság alatt szerzett ingatlan és ingóság közös.

Mivel a gyermeked 2éves így minél hamarabb elválsz, annál nagyobb esélyt teremtesz a gyermeked számára a gondtalan boldogságra.

Tudom, ez most vadul hangzik, de minél nagyobb, annál jobban megfogja viselni, és mellé még kap egy idegroncs Anyukát is.

2009. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Probalj meg segitseget kerni a csaladodtol, es add be a valast! Nem baj, hogy mit beszelnek a faluban rolad, rolatok. Hidd el minden csoda csak 3 napig tart, utana mar senkinek sem lesz erdekes, ha megtudjak, hogy valtok. Mert gondolom, azert ez is benned van, hogy huuu most mindenki elkezd kerdezgetni, pletykalkodni. De ez ne zavarjon teged, es ne teregesd ki az embereknek a gondjaidat. Csak azoknak mondd el, hogy mi a helyzet, aki tud neked segiteni!

Ha nem akarsz ott a faluban elmenni az ugyvedhez, akkor probalj erdeklodni a neten jogaszoktol. Vagy menjel el egy nagyvarosba, es igy nem fogja megtudni a falu, hogy gondod van.

Remelem minden jol alakul, vigyazz a kicsire, es valjal el! Hidd el, hogy a kicsi megerzi, hogy te nem vagy boldog, hogy nem vagy nyugodt...stb. mindent!

2009. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!