Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Végrehajtás ellen mit tehetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végrehajtás ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy volt ítélet gyerek elhelyezés ügyben!Felemelték a tartásdíjat 20 ezerre,15-ezerről...2011-ig visszamenőleg ki kell fizetnem azt havi 5 ezret is!Egy összegben-remek!Na de most fellebbezett,tehát nem ért egyet az ítélettel!Többször is kihangsúlyozta,hogy a 2009-es ítélet van érvényben!Októberben lesz a másodfokú tárgyalás és most hivatalosan megfenyegettet hogy 8 napon belül fizessek,mert rámküldi a végrehajtókat!Szerintetek mennyi esélye van erre?100 ezer forintért,ide jönne bárki is?Na meg ha a 2009-es ítélet van érvényben,akkor elég lenne csak 15 ezret fizetnem...passz,nem érti még az ügyvédem se!Amúgy meg ha most nálam van a gyerek 1 hónapig akkor miért fizessek én erre a hónapra bármit is?Hisz most (is) én tartom el!Nagyon foghíjas ez a törvénykezés...van értelmes válaszotok?

2013. júl. 11. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Haver ha a saját ügyvéded is elened van talán nálad foghijas valami, talán időben kellet volna perkálni.
2013. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
'Hasznos számodra ez a válasz?'----nem!haver én mindig időben fizettem,de nagyon éhes lett valamiért!
2013. júl. 11. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jogerős ítéletre nem kérhet végrehajtást.
2013. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as

szerintem se!sőt megfenyegetett egy hivatalos papírban!Itt az lehet,hogy őt találta meg a behajtó cég,milliós nagyságrendű sara van...De inkább kérne kölcsön akkor,vagy segítsem ki,vagy akármi,na de így???

2013. júl. 11. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem jogerős az ítélet ezért az nem végrehajtható, tehát a végrehajtási kérelmet el fogja utasítani a bíróság.

A fenyegetést meg tedd el és használd fel a fellebbezésnél, mert ez bizonyítja, hogy rosszhiszeműen járt el.

2013. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó tanács!De megtörtént az átutalás!Mert ez így még ütősebb lesz!Nehogy félre értsd,de így a gyerektartást is kihozom havi 4000 ft-ra!Mert ez fenyegető lenéző levél kicsit dúrva már!Megkapta a pénzt tessék lássék bíróság mire is hajtott!Nem a gyerekre,hanem a pénzre!Már meg is kapta a pénzt,egy levéllel együtt!Ha most nem állítom le,akkor soha nem lesz vége!Talicskányi fenyegető levelem van már!Nem értem a logikáját!?Ezek szerint a 15 ezer is maradna,de én mégis 20-at adok!De ez is kevés neki,mikor elcuccolt a világ végére...Amúgy az a pénz meg a gyereké!!!
2013. júl. 15. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy elcuccolt a világ végére? A gyereket nem viheti el akárhova, csak a te hozzájárulásoddal. A csjt szerint ugyanis válás után is közös jog a gyerek tartózkodási helyének megváltoztatása. Jelentsd fel azonnal.
2013. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi az hogy elcuccolt a világ végére? A gyereket nem viheti el akárhova, csak a te hozzájárulásoddal. A csjt szerint ugyanis válás után is közös jog a gyerek tartózkodási helyének megváltoztatása. Jelentsd fel azonnal.

Hasznos volt számodra ez a válasz?:IGEN!

Nézd ez a "kedves hölgy sok dologgal nincs tisztában..Pl:kettős szülői felügyelet van,de nála van elhelyezve.Amúgy most is saját magát jelentette fel:)!Ugyanis,ide 8km-rre költözött a szeretőjéhez,(már elvette magát vele)de a gyereket nem vitte magával hónapokig,nem is látta addig!De az én átkozott jó szívem áthordta,hogy az anyjával is legyen!És itt jutott eszébe,hogy van egy gyereke.Megtörtént a gyerekelhelyezési per,természetesen "mindig az anyukáé a gyerek"!Nos onnan kidobták őket,lehet azért mert 2 év alatt lett még 2 gyereke.Így már nagycsaládos.De viszont jött egy hivatalos levél,hogy kb.130km-re elköltöztek,az utolsó nap amikor mentem volna a 7végi kapcsolattartásra."Innen vihető el a gyerek a láthatásra".Hát jó,fél évig oda mentem érte,megint jött egy utolsó pillanatos papír,hogy most Pestre költöztek,és ide meg oda van beiratva.Egyszerűen tényként közöl mindent!" a gyerek beteg nem kell jönni érte"-ez kb 2 hónapig ment!Fellebbezett az itteni ítélet ellen,jó 8-10 peres menet volt!De ez a komoly és határozott bíró is képtelen volt dönteni!De azért lett egy ítélet,amit megint fellebbezett!A fellebbezés fő tárgy most éppen,hogy veszélyeztetve van nálam a "gyerek"!Itt van mellettem:)!Saját magát ütötte ki,hogy a 2009-es ítélet van érvényben!Ha bárki is hitt volna neki a gyámügy már rég lépett volna!Na ja a gyámügynél is felnyomott,mert a sűrgősségi kórházból vittük vissza,csalán kiütése volt!A dokik bent akarták fogni,de a telefonba leordította a főorvosok fejét is"hogy szarok a gyerekre,az időpontot tartsák be"!És kinyomta szokás szerint!Ezer millió bakija van,de védi a "gyerekpajzs"!

2013. júl. 17. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!