Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Édesanyámnak szeretnék segíteni válásban. De hogyan?
14 éve élnek külön. Apám egy forint gyerektartást nem fizetett soha. A probléma ott van hogy a ház fele apám nevén van. Hogyan lehet zűr nélkül elintézni a válást meg a vagyonmegosztást? Az én naív gondolkodásom szerint már nem kéne hogy járjon neki a házból hiszen nem teljesítette kötelezettségeit. Illetve az öröklési jogomról is szeretnék lemondani, mert nem akarok adósságot örökölni.
És körülbelül mennyibe kerül mindez amit leírtam?
Ha NEM voltak eddig elválva, NEM JÁR gyerektartás - tehát nem is kellett volna eddig fizetnie, hiszen azt csak elvált szülők gyermeke után kell fizetni.
Szóval apádnak nem volt gyerektartás-fizetési kötelezettsége, nem tudjátok kisemmizni a házából.
Házasság alatt nem kell gyerektartást fizetni.
Anyukád beadja a válást és a gyerekelhelyezési pert, aztán szétválasztják őket.
A lakás fele jár neki, így anyukád vagy kifizeti a fele lakét árát neki vagy eladják és felezik a ppénzt.
Akkor nézzük más szemszögből!
Valamikor réges rég ez a ház a nagymamé volt. Ő iratta át anyámék nevére de ő maradt a haszonélvező, meg valami eltartási szerződést is beszélt anyám. Így mi van?
1. Amig össze vannak a szüleid házasodva, addig minden vagyonuk közös, és egyik félnek sincs gyerektartási fizetési kötelezettsége.
2. Ha a nagymama ráiratta a szüleidre a házat, arról kezdve az övék. A nagymamának hasonélvezete volt, ez a haláláig érvényes, de tulajdonjoga nincs többé.
3. Ha eltartási szerzödéssel adta oda a házat, akkor az mindkét szülöre érvényes - mivel a házasság vagyonközösség, így ebben az esetben is a szüleidé felesben a ház.
4. Ha elválnak, akkor a vagyonmegosztás során felezödik a ház, és vagy kifizeti valamelyik a másikat, vagy eladják és a pénzt elosztják.
5. Adóságot csak a pozitiv örökség mértékéig lehet örökölni, azaz olyan nincs, hogy valaki csak adóságot örököl, illetve ha több az adóság, mint a vagyon, akkor csak a vagyon értékét kell kifizetni, ennél többet nem.
6. Éppen ezért az örökségröl csak akkor érdemes lemondani, ha az öröklés megtörtént, elötte nem. A hagyatéki tárgyalásnál úgyis nyilatkozni kell, hogy elfogadod-e az örökséget vagy lemondasz róla.
"Valamikor réges rég ez a ház a nagymamé volt. Ő iratta át anyámék nevére"
Ez mit jelent? Miylen jogi aktussal került át a tulajdon? Ajéndékozási szerződéssel?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!