Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik abban az esetben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik abban az esetben, ha az alperes nem megy el az első tárgyalásra? Folytatódik, vagy mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A felperesnek kell feltétlen ott lennei, ha az alperes nem megy el, akkor ki tüzik a második idöpontját, ha arra sem megy el, akkor távollétében kimondják a válást.
2013. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom,de biztos vannak nálam okosabbak is ebben a témában,hogy még egyszer,vagy kétszer kiírnak új tárgyalási időpontot és ha az alperes azokra sem megy el,akkor kiadják a parancsot a rendőröknek és rendőri kísérettel mehet a következő tárgyalásra,ami nem csak a szégyen miatt rossz,hanem még az előállítási költséget is kifizettetik az alperessel.És ha minden igaz hivatalos munkáltatói,vagy orvosi igazolást kell bemutatni a bíróságon a tárgyalást követő pár nap alatt,hogy miért nem jelent meg a tárgyaláson.De légyszíves aki jártasabb ebben írja meg jól tudom e,vagy máshogy van.Köszi
2013. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Távollétében is kimondják a válást. Nem tanú ő, hogy elővezessék...
2013. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok.Na akkor az van amit a többiek mondtak.Akivel én beszéltem erről ott gyermekelhelyezés és gyerektartás megállapítása is volt és ott előállították az apukát,mert nem ment el egy tárgyalásra sem a lemondó nyilatkozat miatt. De akkor köszi mindenkinek,én is válás előtt vagyok,legalább tudom,hogy nem muszáj összetalálkoznunk a bíróságon.Elég ha én elmegyek.
2013. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell elmennie, csak legfeljebb akkora hátrányba kerül, hogy ihaj, mivel lényegében mindenben a felperesnek fognak igazat adni, hacsak nem ír egy beadványt amiben kifejti a saját álláspontját. A válást akkor is kimondják, csak egy tárgyalással több lesz.

De elővezetésről szó sincs, ez nem büntetőügy. A gyerektartás elmulasztása miatt indított per az más, ne keverjük össze!

2013. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Tisztelt Válaszolók, miből gondoljátok, hogy válóperes tárgyalásról van szó? Ez nem derült ki a kérdésből. Ezer más ügye is lehet a kérdezőnek.

Egyébként, ha az alperes valóban méltányos elbírálást szeretne a bíróságtól, ajánlatos ott lenni, mert az ő véleményét is meg fogják hallgatni és az is számít!

2013. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

17:31-es " Tisztelt Válaszolók, miből gondoljátok, hogy válóperes tárgyalásról van szó? Ez nem derült ki a kérdésből."


Akkor nézd meg, milyen kategóriában van a kérdés...

2013. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Tisztelt Válaszolók, miből gondoljátok, hogy válóperes tárgyalásról van szó? Ez nem derült ki a kérdésből. Ezer más ügye is lehet a kérdezőnek."


A kategóriából...

2013. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Válóperről van szó!
2013. jún. 17. 20:21
 10/11 glaslo1 ***** válasza:
Amennyiben nem mész el alperesként akkor a bíróság még az esetleges gyermek láthatásával sem foglalkozik!!---annak a beadványnak alapján hoz döntést amelyet a felberes felterjesztett!!!!---illik elmenni mert gyakorlatilag LEMONDASZ A TÖRVÉNY ADTA JOGAIDRÓL!!! A kötelezettségeid meg nem kizárt, hogy jóval ütősebbek lesznek mintha részt vennél!--A jogerős végzést követően hiába "hőbörögsz, a törvény biztosítja, hogy megtámadd a végzést, viszont ennek a folyamatnak "húzósabb jóval az anyxagi vonzata valamint az átfutási ideje!---én elmennék!!
2013. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!