Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Többlethasználati díjat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többlethasználati díjat milyen esetben kérhetek?

Figyelt kérdés

A válás után én elköltöztem a szüleimhez a közösen felépített házunkból a két gyerekkel. Ő beköltöztette az új barátnőjét a gyerekével. A hitelt ő fizeti és a házat is ő használja.

Többlethasználati díjat kérhetek-e akkor is, ha egyedül ő fizeti a hitelt?



2013. máj. 30. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Butaságot csinálsz.

1. Gondolom 50-50%-ban oszlott a tulajdonjog.

2. A hitelt mindkettőtöknek fele-fele arányban kéne törleszteni, és akkor kérhetnél bérleti díjat a te részedre.

3. A hitelt volt urad fizeti. De ez nincs papírozva. Ezért későbbiekben akár perre is mehet, hogy veled fizettesse meg a te részed.


Az a tanácsom, hogy papírozzátok le, hogy annak cserébe, hogy ő ingyen használja a te részed is, fizeti az egész hitelt. Egyébként igen, kérhetsz tőle pénzt azután a rész után, amit ő használ, és a tiéd. Viszont akkor ő kérni fogja, hogy te fizesd a hitel rád eső részét.


Mennyi ideig kell még a hitelt fizetnetek? Nem lenne egyszerűbb eladni a házat?

2013. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem ítélték meg neki a kizárólagos lakáshasználatot akkor nem. Ha megítélték neki a kizárólagos lakáshasználatot akkor igen.
2013. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

- Igen, fele-fele arányban van.

- A bérleti díj szerintem sokkal kevesebb lenne, mint a hitel felének a fizetése. Úgyhogy így gondolom tök feleslegesen kérnék.

- Az a baj, hogy elzárkózik minden megoldástól, mert az neki pénzbe kerülne. A bank nem enged ki a hitelből, másik bankhoz nem akar átmenni, a házhoz meg ragaszkodik. Pénze meg nincs, hogy kifizessen.

Teljesen tanácstalan vagyok!!!!!!!

2013. máj. 30. 13:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban írtam. Papírozzátok le, hogy ő fizeti a te részed is, a lakhatásért cserébe.


Ha el akarod adni az ingatlant, bíróságon kérheted a kényszerértékesítését. Persze így alacsonyabb áron fogják vinni az ingatlant. Kérdés, hogy banki hitellel terhelt ingatlan esetében mennyire érné ez meg.

2013. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem mindeféleképpen, mert így még 28 évig az adóstársa maradok és nem tudok továbblépni.
2013. máj. 30. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Na de ha az a lakáshitelt még 28. évig fizetni kell, akkor még mennyi hitel van, ér annyit egyáltalán a lakás?
2013. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez így egy szörnyen nehéz helyzet. Gond az is, hogy nem tudod ellenőrizni, hogy rendesen fizeti-e a törlesztőrészleteket.


Fordulj ügyvédhez, és kérd a tanácsát. A helyzetet súlyosbítja, hogy el tudjátok-e adni annyiért, hogy a hitelt fedezze az ingatlan.

2013. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még egy helyzet lehetséges. Te lemondasz az ingatlanban a részedről. Idézőjelesen eladod. Cserébe az új asszony lenne az adóstárs.

Persze ez csak akkor működik, és nehézkes (költséges) is lesz így megcsinálni, ha a hitelt megéri feladni, mert csak veszteséged lenne belőle.

Ezért lenne érdemes felkeresned egy ingatlanjogászt.

2013. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A bank nem enged ki a hitelből! Az új barátnő meg nem hitelképes. Átmehetne új bankhoz hitelkiváltással, hogy én kikerüljek a hitelből, de ez plusz költséggel járna neki, erre pedig megint nem hajlandó.
2013. máj. 30. 14:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Ingatlanjogász tud majd segíteni.

Kényszerértékesítés, közös tulajdon megszüntetése, ...

De tényleg bonyolult ügy, itt megoldani nem fogjuk.

2013. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!