Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor vagyonmegosztás az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor vagyonmegosztás az alábbiakra is vonatkozik, ha nincs házassági szerződés?

Figyelt kérdés

- külföldi bankszámlák

- EU-n kívüli székhelyű cégek és ezek vagyona

- EU-n kívüli ingatlanok

- EU-n kívüli ingóságok


2013. máj. 26. 15:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a cégnél a tulajdoni hányad számít, ha több tulajdonos van, a férjed vagyonába (vagy éppen a közös vagyonotokba) tartozik ez is természetesen.
2013. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

[link]


érdemes elolvasni. Szerezd be a papírokat amik a külföldi vagyont támasztják alá, mert különben nehéz lesz.

2013. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
utolsó kérdés: A férjed egyáltalán magyar állampolgár, és a válás Magyarországon lesz?
2013. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyen sokmindenetek van akkor ügyvédre miért nem telik aki ezekre 2 perc alatt válaszol?!
2013. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
A te férjed motorozik?
2013. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

"Nem az a kérdés, hogy a fent felsorolt vagyon (bankszla, ingatlan, cég, ingóság) melyik országban található, ez irreleváns, az a kérdés, hogy a férjed különvagyonába tartozik-e."


Biróm mikor valaki kiguglizik valamit aztán attól olyan okosnak képzeli magát:)

Guglizd ki azt is, hogy "off-shore cég". Különös tekintettel folytasd a guglizásd a kérdező által említett helyszíneken bejegyzett cégek tulajdonságaira vonatkozóan. Aztán ráfogsz jönni, hogy mégsem annyira irreleváns az, hogy mi melyik országban található:) Valamint arra is rájöhetsz, hogy az általad bemásolt törvénnyel egy elegáns mozdulattal kitörölheted mert kb annyit ér ebben az esetben!

2013. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nem "guglizam", hanem ügyvédként tevékenykedem. Akkor még egyszer. Lényegtelen, hogy hol található a vagyon (a tengerentúlon, vagy az Andorméda ködben...) az a lényeg, hogy megállapítást nyerjen, hogy a közös vagyonhoz tartozik. Egyébként azért csatoltam a kérdezőnek azt a linket is amit egy családi joggal foglalkozó ügyvédnő írt, ezt le is írja benne.
2013. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Pocsék egy ügyvéd lehetsz már bocs.

Egyébiránt egy SVG IBC. tulajdonjogán, hogy lehet osztozni mikor a cégadatok nem nyilvánosak és a cég tulajdonosainak és vezetőinek az adatai nincsenek benne a cégnyilvántartásban? Hmmm?:) A Kérdező még azt sem tudja bebizonyítani hitelt érdemlően a bíróság előtt, hogy a férjéé az ott lévő cég! Nemhogy még jogot formáljon a felére:))


Van még mit tanulnod a szakmáról...

2013. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A kérdés az volt, hogy vonatkozik-e rá a vagyonmegosztás. Igen. Bizonyítani is kell a vagyont, igen. El tudom képzelni, hogy a feleség hozzáfér a férj dokumentumaihoz.
2013. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

:))

Elméletben! Gyakorlatban viszont nem! Kivéve ha a férj önként és dalolva mond le a vagyona feléről. Ez viszont nem életszerű:) Nyilván a férj majd a feleség rendelkezésére bocsájtja az összes céges papírját, hogy nyugodtan vonuljon velük a bíróság elé! Na ne legyél már ilyen naiv:)

Egyébként egy SVG-ben lévő off-shore cégnek könyvelési kötelezettsége sincs, tehát túl sok mindent a "papírokból" sem lehetne kisilabizálni:) (de szép világ is ez:))

Az nem fordult még meg a kis buksidban, hogy az off-shore cégeket sokan kizárólag vagyonvédelemre használják? Vajon miért? Mert a vagyonuk gyakorlatilag hozzáférhetetlen lesz!


Tegyük fel, hogy mi férj és feleség vagyunk. Te elakarsz válni tőlem mert én egy arrogáns paraszt vagyok.

Vagy egy több millió dollár értékű hajóm ami formálisan egy panamai cég tulajdona. Ami természetesen az enyém (ezt kellene bizonyítani) A panamai cég már egy SVG cég tulajdona aminek megint csak én vagyok a tulajdonosa (ismét bizonyítani kellene). Van egy ciprusi cégem is. Ennek van nyoma csak az a gond, hogy "papíron" több millió dollárral tartozik neki a panamai cégem. A "fizetésem" egy általam létrehozott panamai alapítványtól kapom (én vagyok a saját magam kedvezményezettje:)). Ezt az alapítványt pedig az SVG cég pénzeli. Természetesen van annyi eszem, hogy nincs magánvagyonom. Minden ingóságom és ingatlanom a különböző cégek nevén van. Hmmm. Na most drágám akkor mit is viszel? Melyik hatósághoz, hivatalhoz, Pápához fordulsz, Atya Úristenhez fordulsz hogy megkapd a cégadatokat? Vagy esetleg viszed a több millió dolláros tartozásom felét amivel saját magamnak tartozok?:)

2013. máj. 31. 23:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!