Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem adja be a válást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem adja be a válást, pedig én már felajánlottam, hogy a felét kifizetem vagy beadom csak az anyakönyvi kivonatot küldje el?

Figyelt kérdés

Már lassan három éve külön vagyunk a gyermek 18 éves én semmit nem kérek tőle anyagilag felajánlottam , hogy közös

megegyezéssel váljunk el .Esetleg vár valaminek az elévülésére mi az oka ennek ?


2013. máj. 9. 06:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A kérdésem inkább arra irányult van e olyan , hogy ha a bíróság megítél valamit nekem , akkor időhúzással én évek múlva elesek tőle . Esetleg ez a cél . Pl : külföldi kereset fele.
2013. máj. 9. 08:11
 12/18 anonim ***** válasza:
De ha nem kérsz tőle semmit, akkor ez sem lehet gond.
2013. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Miért tenné? Az, hogy ne adjátok be a válást, azt jelenti, hogy nem akartok válni.


2000 Ft egy anyakönyvi kivonat. Ha erre nincs pénzed, akkor a válásra sem lesz.

2013. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Lényegtelen hogy ő akar e válni, nem kell a beleegyezése!
2013. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kulfoldi keresetnek soha nem a felet kapnad hanem a kulfoldi szakma magyar megfelelojenek a berenek a felet.

Az elet kulfoldon draga.

Jol jarna minden elvalt anya ha havi 600 eu kapna azonnal otthon maradna a gyerekekkel es eltartatna magat az ember meg nyomorogna kulfoldon.

A gyt visszamenoleg max 2evre itelheto meg de soha nem a kulfoldi kereset fele.

2013. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérsz tőle anyagilag semmit, akkor miért érdekel a külföldi fizetésének a fele?? Nem logikus sehogysem. Egyébként is 18 éves gyerekre már nem gyerektartás jár, hanem rokontartás, ha megérdemli. De már 2 éve külön vagytok, akkor mit szeretnél? Ezt a kérdést fordítva is fel lehet tenni! Te mire vársz ? Jogilag házasok vagytok még, és max fél évre itélnék meg visszamenőleg a gyerektartást, nem 2 évre.
2013. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég egyértelmű kedves kérdező, hogy itt valami susmus van. Egyszerűbb lenne leírnod, mi a helyzet valójában, anonym oldal, nem értem, mit kell titkolózni.
2013. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok tv-t nézel a Magyar jogban nincs elévülés,

nem számit ki adja be a vállást, akar e vállni az egyik fél vagy sem, ha az csak te mész el a tárgyalásokra akkor is elválasztanak.

A házaság alatt szerzet vagyont osztják meg

az elötte meglévő vagy örökölt pénz, érték tárgyak külön vagyonak számitanak nem osztoztok rajta.

Ha asszonytartásra gondolsz nálunk ilyen nincs rokontartás létezik.

Ezt az exed csak speciális esetekben kaphatja pl ha leszázalékolták és minimális segélyből él.

A nagykorú gyerek saját jogán kérhet rokkontartást ha nappalin tanul tovább,

Ha nem válltok el akkor is kérheti.

Egyébként birósági panasznapon kérhetsz ingyenes jogi tanácsot.

2013. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!