Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Olyan sok mindenre azt mondják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan sok mindenre azt mondják itt egyesek, - "kidobnám, elzavarnám, lecserélném. "?

Figyelt kérdés
aztán hová dobnád a férjed pl-ul a közös otthonból, hogy ha mindketten szegények vagytok? Vagy a név csere válás után, nem kis pénz és mászkálás. EZt hogy oldanák meg? Mert mondani könnyű, hogy én kivágnám! Csakhogy nem egy db papírfecniről van szó. Akkor hol a megoldás?
2009. szept. 23. 06:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha a házasságot megfontoltan,nem a szexre,hanem a köcsönös szeretetre építenék,megismernék egymást még a házasság előtt,ha komolyan vennék a házassági esküt:Jóban-rosszban,betegségben-egészségben együtt,akkor nem lenne ennyi válás.Ha a házasság alatt nem a saját boldogságom és igényeim lennének az elsők,hanem a másiké : mert ha a párom boldog,akkor én is boldog leszek,ha a problémákat közösen megbeszélnék és megoldanák -akkor nem lenne ennyi válás.Gyereket pedig csak akkor vállalni,ha megértés és szeretet van,és mindketten akarják a gyermekáldást.

Ha már meg van a gyerek,akkor az anyának nem lenne szabad csak a gyerkkel törődnie,hanem a férjjel is úgy,mint a gyerek születése előtt.Ha egy férj fáradtan hazamegy a munkából,és egy elrontott,éjjel-nappal bőgő gyereket talál otthon,akitől még az éjszakáit sem tudja átaludni,ha a felesége fáradt,elnyűtt,és csak a gyerekről lehet vele beszélni,akkor ne csodálkozzon,hogy a férj besokall.A házasságot kell rendben tartani és akkor fel sem merül a válás kérdése.

Tapasztalatom szerint,azok a férjek,akik isznak,játékgépeznek stb.már legénykorukban is ezt csinálták.Ha pedig a házasság alatt szoktak rá,akkor ott olyan problémák voltak,amit meg kellett volna beszélni és megoldani.Aki nem alkoholista,az nem egyik napról a másikra lesz az.Annak vannak jelei,amelyre oda kellene figyelni.

A nők egyrésze csak magával törődik,mivel könnyű válni,a gyereket és a férj fizetésének,vagyonának zömét neki ítélik,a feleség a válás mellett dönt.

Megfontoltan kötni házasságot,azt rendben tartani és akkor a legtöbb esetben nem kell elválni !

2009. szept. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor történik az, hogy a felek együtt maradnak a pénz miatt, de tovább szenvednek és mire szét tudnak menni, már teljesen tönkrementek és képtelenek újrakezdeni.

Szerintem teljesen mindegy mennyire szegény valaki, egy halott házasságot/kapcsolatot összetartani pusztán a pénz vagy a gyerek miatt őrültség. Valakinek mennie kell, az anyagiakat pedig el lehet rendezni nyugodt körülmények között. A feszültség abból fakad, hogy az elváló felek sokszor azonnal akarják a jussukat, pedig ez időigényes folyamat. Szóval nem úgy mondanám hogy "kivágnám", hanem inkább közös megegyezéssel elküldeném/elmennék.

Jobb mint az alternatíva.

2009. szept. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szia.az elsőnek sokmindenben igaza van.Vagdalkozni pedig nagyon könnyű,és sajnos sokan komolyan is gondolják.ők azok akik,viszik tovább a problémákat a másik kapcsolatba is aztán persze ott se fog működni,innen is továbbálunk majd.Viszont van amikor a válás megoldás.én is elváltam,de 3 évet dolgoztunk (dolgoztam)azon,hogy megmentsem a házasságom,volt egy gyerek is,közös ház,közös emlékek,tisztelet,szerelem,ezeket nem lehet csak ugy kidibni,eldobni.mindent meg lehet oldani,ha mindkét fél igy akarja,és nem rögtön az első felmerült probléma után a válás az első gondolat.kompromisszumokat kell kötni,sokmindent el kell nézni,de ez csak addig működik még megtudja az illető tartani az egyéniségét.aztán jött a döntés válni kell,mert együtt már mindenki sérül.életem legjobb döntése volt,amit 1 percig sem bántam meg.Persze a procedura,a lakás,a gyerektartsá,az elöről kezdés,a névváltoztatás,nos ezek ezzel járnak.két iteligens ember ezt is megtudja oldani.mi próbáltuk ugy elintézni,hogy senkinek se legyen annyira nehéz ujra kezdeni.de ahol becsukódik egy ajtó,ott kinyílik egy másik.csak figyelni kell.és élni a lehetőségekkel.
2009. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, azt a kérdést tett fel - de saját magadnak - hogy mennyiért lennél valakinek a pofozózsákja. Ha számodra x összegért megéri, hogy a férjed üssön, amikor neki úgy tetszik, hát ne dobd ki! Nekem nem éri meg, semmiért.
2009. szept. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Az elsö válaszoló amit irt, az eléggé igaz, nem mindjárt válásra kellene gondolni, hanem rendbehozni a házasságot.

Az is nagyon igaz, hogy nem lenne szabad olyannal összeházasodni, aki iszik, hazudik, erszakos, szélhámos stb. - az nem mentség, hogy "annyira szeretem".


Az viszont szintén igaz, hogy olyan nincs, hogy kirakom a másikat az utcára - ha közös lakásuk van (akár albérlet, akár saját), nem megy ugy, mint a hülyébb filmekben, mert a másiknak joga van addig ott élni, amig nincsenek elválasztva és a vagyoni helyzet lerendezve. Az olyan kérdések is csak a tudatlanságot árulnak el, ahol megkérdezik, hogy "miért te mégy el, miért nem a másikat dobod ki" - ez nem privát döntés, hanem a biróság jogkörébe tartozik.

Az igaz, hogy egy válás után az anyagi helyzet (rendszerint legalábbis) rosszabb lesz, de olyan nincs, hogy nem lehet megoldani. (Ha pl. az egyik házastárs meghal, akkor is folytatodik az élet, meg lehet oldani, pedig akkor még gyerektartás sind)

Éppen ezért nagyon meg kell gondolni, hogy akarsz-e válni, nem jobb-e megpróbálni a helyzetet rendbehozni.

Az utolsónakmeg csak annyit, hogy nem mindig "pofozózsáknak" használnak valakit, ha válni akar - ha olvasod itt a kérdéseket, akkor van olyan, hogy a férj este fáradt az egész napos munka után és nincs kedve a feleséggel szórakozni, aki EZÉRT akar válni.


CSAK a pénz miatt együtt maradni hülyeség, de mindenáron válni is.

2009. szept. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Hát én nem tudom... eleve ha valaki "rosszul" házasodik vagy tönkremegy a kapcsolata , az mit tegyen? Tűrjön, várjon , mert "papírmunka"?? Van, amikor nem lehet megmenteni. De én nem dobnám ki, az biztos, max. én mennék.

2009. szept. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

én pont ezért nem fogok férjhezmenni. tanultam a szüleim példájából.

el is mesélem röviden: apám lelépett valami kis nővel, és még volt pofája azt mondani, h kihúzza a s.ggünk alól azt az öröklakást, amit anyukám szülei vettek, és neki egy büdös fillérje nem volt benne...

na, ennyit a házasságról, a szeretetről, meg a békés válásról.


ez a történet olyan mély sebeket ejtett bennem, hogy képtelen vagyok hinni a házasságban.

most van egy kis lakásom, együtt lakunk benne a párommal, de nem tudhatja az ember, hogy mennyire ismerte félre a másikat anno. annyi minden megtörténhet. és meg is történik. szóval én inkább nem kockáztatok. házasság nélkül is lehet boldog valaki, szülhet úgy is gyereket, és szerethetik egymást a párjával.

2009. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Abban teljesen igazat adok mindenkinek, hogy pl egy agresszív, alkoholista stb. emberrel nem lehet együtt élni. De az már nekem is szemet szúrt itt (és talán a kérdezőnek is ez volt a konkrét kérdése), hogy egy pár nő (gyanítom, akiknek becsődölt a házassága, de most veri a mellét, hogy ő milyen bátor volt mert lépett) itt tényleg mindenre azt tanácsolja, hogy válni kell, ott kell hagyni. És tényleg olyan "jelentéktelen" dolgok miatt kellene "kidobni" egy férfit, mert az pl. chatelt, néha munka után megiszik egy sört a haverjaival, munka után nem az első, hogy a gyerekkel játszik, nem segít otthon és még sorolhatnám. Lehet én látom rosszul, de szerintem ezek a dolgok nem válóokok. A másik, hogy azt hiszik minden a nőnek jár, mert szült x gyereket. Emlékszem volt itt annak idején egy kérdésben, hogy mi jár a nőnek, ha a férj szülei lakásában élnek. Na a sok okos itt is szajkózta, hogy az akkor is a nőjé, hisz neki ott vannak a gyerekek, igenis dobja ki a férjét. Azért ezek a dolgok nem egészen így vannak.

Bennem sokszor megfordul, hogy ezekből a nőkből az irigység és a rosszindulat beszél.

2009. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utolonak: nem feltétlenül rosszindulat, csak mérhetetlen butaság: a sok amerikai és egyéb filmekböl, regényekböl ezt látják, hogy ott a feleség beadja a válópert, ami kötelezettség az a férjé lesz, ami meg vagyontárgy vagy közös szerzemény, az a nöé - és sokan ezt igy tartják igazságosnak.

Az meg végképp fel tud mérgesiteni, ha azt olvasom, hogy "szültem neki 1 - 2 - 3 gyereket". Mi az, hogy neki?! A nö csak egy szülögépnek érzi magát? A gyerek a férj tulajdona és a nö adja neki? Érdekböl szül?

Nekünk több gyerekünk van, de nem a férjemnek szültem, hanem azért lettek, mert MINDKETTEN szerettük volna, hogy legyenek.


Annak meg, aki azért nem házasodik, hogy a válást elkerülje, üzenek, hogy ha csak együttél valakivel, akkor még jobban ki lehet valakit ugy semmizni, mert nincs semmi, ami közös - föként nem vagyontárgy, mert azt még esetleg lehet bizonyitani, hogy kié volt eredetileg, de amit a közösen töltött idö alatt vesznek, azt már nem. PL: volt eredetileg a nönek egy mosógépe, elromlott, vettek másikat részletre és a fizetés a férfi számlájáról ment, mert a nö éppen csak GYESt kapott. A mosógép igy a férfié, mert ö fizette. Szóval igy sincs több biztositék arra, hogy ne legyen a akpcsolat megszünésekor vita, vezsekedés, kisemmizés.

2009. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak

Lehet neked van igazad, és tényleg ez butaság nem pedig rosszindulat. Ebben lehet valami, hogy az amaerikai filmekből, regényekből vesznek a nők mindent. A nőknek tényleg az kell amit ott látnak: nagy ház, kocsi, 2-3 gyerek, jóképű apuka, aki rengeteg pénzt hoz haza, de ennek ellenére korán otthon van és alig várja, hogy a mindig csinos mosolygós feleségét megölelhesse és utána közösen játszanak a gyerekekkel és a fajtatiszta kutyával. Aztán, ha nem így alakul az életük rögtön válni kell.

Az itt hozzászólókat olvasva néha úgy érezheti az ember, hogy egy csődtömeg. Hisz itt soha senki nem veszekszik otthon a párjával, hisz meglehet beszélni higgadtan a dolgokat, ha valaki felemeli a hangját az már primitív (bevallom nekem nem mindig sikerül higgadtnak maradnom), soha nem fogy el a türelme a gyerekkel, hanem mindent szépen elmagyaráznak neki (az már bűn, ha esetleg egy hisztis gyereknek a fenekére csap valaki)stb. Válásnál biztos, hogy a férfi a hibás, a nő mindig szent és áldozat. Elvégre ő tényleg a férjének szült több gyereket, feláldozta a karrierjét a családjáért, de a hálátlan férj ezeket nem tudja megbecsülni. És akkor rögtön válni kell, és lehúzni a férfit.

2009. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!