Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a szülők elválnak, mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szülők elválnak, mennyi szokott lenni a gyerektartás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerek érdeke sem csorbulhat a másik rovására. Lehet kérni, csökkentést a másik tesóra hivatkozva bíróságon.
2013. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 20%-ot ad nem fogják csökkenteni.Gondold át Nektek marad 104000ft a férjed fizetéséből. A másik gyerek 26000ft-ot kap.
2013. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Szeritnem sem fogják csökkenteni. Ez a 20% szitne mindig marad. (Ráadásul ha jól tudom a minimális összeg 20 ezer forint egy gyerek esetén, tehát a férjed nem fizet sokkal többet, mint az alap.)

Igen vannak olyanok, kaik 5-10 ezer forintokat fizetnek ,de mielőtt megkérdeznéd elmondom, hogy azok csalnak.

2013. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A 20 % egy teljesen normál mérték, az általatok fizetett 26000 Ft sem túl magas. Mivel egy-egy gyermek van mindkét oldalon, ezért nagyon kicsi az esélye, hogy csökkentenék az összeget.

Ha lesz esetleg még egy közös babátok, akkor be lehet adni a csökkentést, úgy 16,6 % jut egy gyerekre, addig nem érdemes. Ha gyes után visszamész dolgozni, könnyebben éltek majd, kitartás.

2013. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2013. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
Ja, mert 26 ezer forint olyan sok egy gyerekre, mi kérdező? Ne szórakozzál már, az ovis étkezés egy 10-es alapból, azon felüli kajája épp kijön a gyereknek belőle. És akkor másról nem is írtam, a rezsi része, a ruházkodás, ha beteg a gyógyszerek, ha nagyobb, a diákbérlet, hadd ne soroljam! Gondolkozz már, mire elég 26 ezer forint. Mi az, amit írsz, hogy "félrement"? Nem félrement a férjed bakker, a volt feleségétől van gyereke, nem alkalmi numera, nyilván szereti azt a gyereket, ugyanannyira, mint a sajátotokat. Ne a másik anyát szivasd azért, mert Te gyesen vagy. Spuri vissza dolgozni! Semmi közöd ahhoz, hogy a másik gyerek mennyi tartásdíjat kap. Gusztustalan ez a gondolkodás, hogy a pasi az előző családja kárára tegyen, hogy Te ne csak 1600 forintos ajándékot tudjál venni... Az meg, hogy a volt feleség új pasival él, az nincs hatással a tartásdíjra, csak szólok, a férjeddel közös gyerekük költségeit ugyanis nem az új pasinak kell finanszírozni!
2013. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

26 000 Ft? :O

Szüleim elváltak, pontosabban "apám" előbb lelépett, úgy fél évvel a születésem után. Most neki is van másik családja, nem százalékos, hanem fix összegű gyerektartást fizet, 8000 Ft körül, mert többet nem hajlandó, mivel már rég nem tekint a gyerekének.

2013. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
És szerinted az normális, hogy 8000 ft-ot fizet utánad? Mire elég az a pénz? Én tudom, két kiskorú gyermekem van, egyikük ovis étkeztetését sem fedezi.
2013. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

saját tapasztalat h csökkenthetik a gyt-t


kb fél éve csökkentetek nekem is mikor az exemnek gyereke lett

én anno kaptam 23000.- ez kb a fizuja 20%

most meg kapok 20000.- :-(

mert megítélték a csökkentést mert ott is van egy gyerek ennyit bírtam kiharcolni mert sokkal kevesebbet akartak adni....


okés h neki ez +3000 nekem meg -3000 szal

2013. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy normális lenne a 8000 Ft, de bírósági határozatot (vagy mi a manót) szerzett róla, hogy elég legyen. (Mivel a mostani keresetéhez mért 20% az olyan 20 ezer körül lenne, de annyit már a végképp nem hajlandó fizetni. Ez van.)
2013. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!