Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a szülők elválnak, mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szülők elválnak, mennyi szokott lenni a gyerektartás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 13:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
legfeljebb a fizető jövedelmének 33%-a, extrém esetben (ne kérdezd mi az, nem tudom) az 50%-a
2013. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

33%-tól nem lehet kevesebb?

vagy ez törvényileg egységes?

2013. jan. 7. 13:44
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Gyerekenként 20-25% szokott lenni.

Nálunk a bíróság 20%-ot ítélt gyerekenként két gyerek van, de mivel az anya éves átlagkeresete 35.000 ft volt mert lusta dög és nem dolgozott így a két gyerekre kemény 16.000 ft-ot fizet összesen... :S

2013. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Amit az első írt az nem gyerektartás! 33% a munkabér letiltásának határa ami extrém esetben és gyerektartás esetén lehet 50%.
2013. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

4-es, szövegértés: "legfeljebb"


tehát a bíróság döntésétől függ a nagysága

2013. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Amit olvastam:


2 gyereknél 40%

3 és afölötti gyerekszám esetén 50%


És egy minimum megállapodott fix összeg arra az esetre, ha a % kevesebb összegre jönne ki.

2013. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a következőképpen működik:

Voltférjem ad 20ezer forintot. Ezenkívül, ha valami nagyobb kiadás van azt felezzük. Sulikezdés, vagy évszakváltáskor beszáll a ruhák árába. Vagy megvesz neki valamit.

2013. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De lehet kérni a bíróságon utólag,hogy kevesebb legyen??

Leírom hozzá a történetet,hogy értsétek.

Szóval:(én nő vagyok) A páromat annak idején elhagyta a felesége egy másik férfi miatt.Van ugye egy közös gyerekük.Mikor elváltak a bíróság 20%-ot ítélt meg ami a párom fizetéséből olyan 26ezer forintot jelent.

Egy-két év elteltével ugye a párom és én összeismerkedtünk.Családot alapítottunk és van egy kisbabánk.

Namár most a én kis lópikula gyesem meg a párom megmaradt fizetése nem sok mindenre elég.

A volt feleség a férfival él mint Marci hevesen.

A párom gyerekével egyébként jó viszonyt ápolunk.

Szóval félreértés ne essék nem írigység beszél belőlem...

csak még én a gyerekemnek karácsonyra egy 1600ft-os játékot tudtam csak venni..addig a volt feleség a közös gyereküknek legalább 25 ezer forintnyi ajándékot vásárolt össze!

Ilyenkor a szívem szorul össze!

Én illetve az én családom szívja azt hogy anno félrement!

És hangsúlyozom MEM AZ ÍRIGYSÉG BESZÉL BELŐLEM!!

2013. jan. 7. 14:07
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

lehet kérni a tartásdíj felülbírálását és csökkentését

mert h a törvény szerint a párod egyik gyerekének sem lehet kevesebb a ráfordítható összeg

azaz

ha eddig 26 ezret fizetett akkor a saját gyerekére is ennyit kellene a fizetése max 50%-ig


hivatkozni a 2ik gyerekre kell

2013. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hivatkozni lehet a másik gyerekre. De ha nálatok marad a 80% akkor nem hinném, hogy megkapjátok. Az meg, hogy mennyit keres az anya teljesen mindegy.
2013. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!