Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerektartás megítélésénél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerektartás megítélésénél csak a már megszületett gyerekek számát nézik vagy a magzatot is figyelembe veszik?

Figyelt kérdés
Ilyenkor hogyan számolják a gyerektartást? Amíg a kicsi meg nem születik többet kapnak a már meglévők (2 kisfiú) vagy hogyan csinálják ilyenkor?
2012. dec. 18. 08:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Engem igen is zavar, hogy ennyire rá van gyúrva arra a 10-20 ezer forintra. Minek vállal 3. gyereket, akinek néhány 10 ezer forintos problémái vannak?"


Ha a nö terhes, és közben a férfinek eszébe jut meglépni, vagy kiderül, hogy megcsalja a nöt, stb, akkor ELÖSZÖR lett a gyerek, és utána mentek szét.


Ilyenkor meg az anyának tényleg fontos a 10ezer Ft is, mert amikor a gyereket vállalta, akkor KÉT fizetésre tervezte, most meg marad a gyes, családi pótlék meg a gyerektartás, legalább is addig, amig a kicsi valamekkora nem lesz.


Nem igazán tudom elhinni, hogy ennyire korlátolt vagy és nem tudod elképzelni, hogy senki nem lát a jövöbe.


Amikor valaki gyerek(ek)et vállal, akkor nem tudhatja, hogy 1-5-10 év múlva meg fog romlani a házassága.

2013. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ne vállaljon HARMADIK gyereket, aki nem tökéletesen biztos az anyagi helyzetében. Ha már most 10 ezer forintos problémái vannak, mi lesz, mikor minden gyereket el kell indítani az iskolába szeptemberben? Mi lesz, mikor egyetemre mennek? Mi lesz, ha mindhárman betegek lesznek, és 30 ezernyi gyógyszert kell venni? Cipő, nadrág, karácsony, mindennapi kaja?


Oké, hogy valaki a nehéz anyagi körülményei ellenére vállal egy gyereket, mert azt nem lehet megtagadni senkitől. De szerényebb körülmények közé minek még egy, sőt 3? Lehet, hogy a szociális érzékenységem nagyjából 0, hiszen én pontosan tudom, hogy a népmesék és a televízió szegény emberei csak kitalált szereplők, valójában mindenki maga tehet a szegénységéről (akár 0-ról indult, akár a csúcsról), de én nem tartom elfogadhatónak, hogy valakik puszta szórakozásból 3-asával szarják a világra a pujákat...

2013. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ugyanis teljesen lealjasítják a társadalmat...
2013. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Tudod, van olyan is, hogy nem VÁLLALJÁK, hanem véletlen esik a nö teherbe. Akkor szerintem azért nem úgy van, hogy elvetetem, vagy SZERINTED ez lenne a megoldás?

És mielött akadékoskodsz, elég sokszor elöfordul védekezés MELLETT is, hogy mégis összejön egy baba.

2013. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!