Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek követelhetek 40...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elina001 kérdése:

Szerintetek követelhetek 40 %- ot /gyermektartásdíj/ a volt férjemtől, aki jelen pillanatban külföldön él és dolgozik?

Figyelt kérdés
Egy hónapja lejárt az állam által megelőlegezett gyermektartásdíj, és szeretném, ha a volt férjem külföldi jövedelmének a 40%- át szeretném a bíróság által érvényesíttetni. Szerintetek ki tud bújni valahogy ez alól? Szültem még egy kislányt az új férjemnek, így már 5 gyermekért vagyok felelős, mert neki is van az előző kapcsolatából két gyermeke. Nagycsaládosként követelhetek 40%- ot a fizetéséből? Mint ahogy fent említettem, külföldön dolgozik, de nem tudom hogy hol, és hogy konkrétan mit csinál.
2012. dec. 9. 15:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Írtam én, hogy biztos? Nem.

Meg IS ítélhetik = van rá esély.


Olyan összeget ugyanakkor tényleg nem fognak megítélni, ami már nem csak a két gyerek szükségletét fedezné.

A másik három gyerekre tekintettel nem fognak többet megadni.

A gyerektartás csak a gyerekek költségeit hivatott fedezni (és azt se egészben, hisz 2 szülője van a gyereknek), nem az anyuka költségeit.

2012. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
95%

23!


Rosszul érted! Apuka nem fizet egy kanyi vasat sem! Az állam fizette helyette, de már az is lejárt!

A kedves apa lelépett külföldre, és nagy ívből tesz a meglévő két porontyára.

2012. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a kötelezett külföldön végez munkát, jövedelem alatt a tartásra kötelezett belföldi munkaviszonyára megállapított munkabérét kell érteni, ha pedig ilyen nincs, akkor a korábbi belföldi jövedelmét, illetve - tartós külföldi tartózkodás után - az azonos munkakört betöltő dolgozók ugyanazon időszakra vonatkozó átlagjövedelmének figyelembevételével kell a tartásdíjat megállapítani."


"A gyermektartásdíjat határozott összegben indokolt megállapítani (havi X forintban), ha a kötelezett jövedelme különböző forrásokból származik és ezek összege pontosan nem határozható meg, vagy éppen kiemelkedően magas összegű (vállalkozó, külföldön él, munkakörében jelentősebb összegű borravalót kap, stb.)."

2012. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az előző férjedtől 2-gyereked van teljesen egyértelmű hogy csak azok után kérhetsz tőle tartásdíjat.Viszont mivel az új férjednek is van 2-gyereke az előző házasságából akiket ti neveltek így az új férjednek kell követelni az előző feleségétől a gyermekei után járó gyerek tartást. A közös gyerekre meg senkitől nem kérhettek semmit.
2012. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
26. Akkor azt a részt módosítom, hogy fizeti a gyerekeire (ezek szerint ő sem különb, mint az exnej). De azt továbbra is fenntartom, hogy az exnejnek semmi alapja nincs 5 gyerek eltartásához elegendő pénzt követelni rajta.
2012. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi kommenteket, ÉN VAGYOK AZ EXFÉRJ.

Azért írtam az exnejem szemszögéből, mert így hitelesebb válaszokat kapok.

Azért előlegezte meg az állam a gyermektartásdíj fizetését, mert sajnos olyan helyen tartózkodtam, ahol nem tudtam a fizetési kötelezettségeimet teljesíteni.

Most sem áll szándékomban kibújni a fizetés alól, de egyszerűen a volt feleségemmel emberi hangon nem tudok szót érteni. Flegma, bunkó, lekezelő velem. Uszítja a gyerekeimet ellenem. Két heti láthatást meghatároztak, amikor tudtam, megpróbáltam ennek eleget tenni, de Magyarországról el kellett jönnöm, mert a megélhetésem veszélybe került. Így változtatnom kellett valamit, hogy nekem is jobb legyen. Mivel ha nekem jobb, jobb a gyermekeimnek is! Ezért jöttem külföldre. Csak az a baj, hogy az exem úgy állítja be, hogy én egy szemétláda vagyok. Erre csak annyit tudok írni, hogy elég erről a gyerekeimet megkérdezni, hogy milyen apa is vagyok, vagy voltam!

2012. dec. 9. 17:19
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Te már tettél fel erről kérdést igaz? Akkor úgy szólt, hogy emeltetni akarja az exfeleség a tartásdíj összegét. Ha jól emlékszem konkrét összeggel volt.... Ezek szerint azóta sem oldódott meg. Sajnálom. :(
2012. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
44%

Na, akkor kedves exférj!


Az, hogy a gyerekek szeretnek, az egy dolog... örülj neki!

De hozzá is kell járulni a gyerekek ellátásához!

Nem mentség, hogy nem tudsz megegyezni a nejjel!

A gyerekeknek az az érdeke, hogy a megélhetésük biztosítva legyen.

Börtönben voltál vagy hol, hogy nem tudtad fizetni a gyerektartást?

Az állam nem szokta minden szíre-szóra megelőlegezni a gyerektartást!

Csak ha úgy eltűnik a balfenéken valaki, hogy csak na.

És azért a 3. világbéli országokból is lehet átutalást indítani!


Két gyerek után reális a 40 %. Ha nagyon magas a fizetésed, akkor százalék helyett összegben is meghatározhatják/maximalizálhatják a gyerektartást. Magyarán nem kell százezreket fizetned, ha olyan jól keresel.

A gyerekeid költségeinek felét kell fizetned, az asszonyt nem kell eltartanod.


Az eddigi legnagyobb gyerektartás, amiről hallottam, az 60 ezer volt gyerekenként (=azaz 120e/2 gyerek).

2012. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
33%
Nem követelhetsz. Csak annyit amennyi szükséges az életetekhez itthon. Nem úgy van hogy baromi jól kereső férjektől százezreket le lehet gombolni ilyen jogcímmel. Ne álmodozz..
2012. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos bármekkora fizetésnek megítélik a 40%-át, legalábbis a magyarországi jövedelmek, elég ha itt szétnézel a kérdések között. Volt olyan, hogy százhúszezret ítéltek egy gyerek után -600 ezer volt az apa jövedelme-, és azt is kevesellte az "anyuka", pedig a kp-n kívül sokmindent kapott a gyerek az apától!
2012. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!