Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek követelhetek 40...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elina001 kérdése:

Szerintetek követelhetek 40 %- ot /gyermektartásdíj/ a volt férjemtől, aki jelen pillanatban külföldön él és dolgozik?

Figyelt kérdés
Egy hónapja lejárt az állam által megelőlegezett gyermektartásdíj, és szeretném, ha a volt férjem külföldi jövedelmének a 40%- át szeretném a bíróság által érvényesíttetni. Szerintetek ki tud bújni valahogy ez alól? Szültem még egy kislányt az új férjemnek, így már 5 gyermekért vagyok felelős, mert neki is van az előző kapcsolatából két gyermeke. Nagycsaládosként követelhetek 40%- ot a fizetéséből? Mint ahogy fent említettem, külföldön dolgozik, de nem tudom hogy hol, és hogy konkrétan mit csinál.
2012. dec. 9. 15:52
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Akitől követelnék 40%- ot /exférj/, tőle van kettő.

Egy közös van az új férjemtől, ééés neki is van a régi kapcsolatából kettő "hozott". Így van öt gyermek a háztartásomban.

2012. dec. 9. 16:22
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

De próbáljad már meg felfogni, még ha nem is egyszerű, hogy senkit nem érdekel, hány gyereket nevelsz a háztartásodban!!

Itt egyedül az számít, hogy neki, akitől követelsz, hány SAJÁT gyereke van!

2012. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel tőlem is követelhetnél gyerektartást a +3 gyerek után, ugyanannyi közöm van hozzájuk, mint az exednek: semennyi.
2012. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
De az nem lényeg, hogy neked hány gyerek van a háztartásodban, az a fontos, hogy az exednek összesen hány gyereke van. Ha csak kettő, akkor gyerekenként 20% még reális is lehet, ha neki is van még gyereke az előző kapcsolatából, akkor nem.
2012. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

A volt férjemnek összesen két gyereke van, akiket én szültem, én nevelem őket. Neki tudomásom szerint nincs sehol máshol gyereke.

Ilyenkor ha ő Németországban él életvitelszerűen, akkor a magyar jogszabályok érvényesülnek, és én a magyar bíróságon kérem az emelést!

2012. dec. 9. 16:36
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon buta vagy.

Teljesen felesleges neked válaszolni.


Az eljárás azért a magyar szabályok szerint folyik, mert a gyerekek (a KÉT gyerek, ami az övé!!) Magyarországon élnek.

Nem azért, mert ő Németországban dolgozik, mégis, milyen logika ez? Olyan kb., mint minden más megszólalásod eddig...

2012. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a kérdésedre is választ kapj.


Két gyerek után kérhetsz 40 %-ot, meg is ítélhetik, de a férjeden múlik, hogy fizeti-e.

Behajtani nem tudod. Csak ha egyszer valamikor visszajön.

2012. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó! Egyáltalán nem biztos, hogy megítélik! Attól is függ, hogy mennyi az a fizetés, aminek a 40%-át kéri!
2012. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

Van ilyen ember????? Tényleg? Hát ismét látható, mennyire önző, gonosz emberek vannak a földön, akik a bosszút sokkal előbbre tartják, mint a saját önbecsülésüket.

Kérdező, ahhoz, hogy nektek az új pároddal immár 5 gyereketek van, a volt férjednek semmi köze nincs! Neki az a feladata (és ha jól értem eleget is tesz ennek), hogy a két saját gyerekének az eltartásában részt vegyen. De nem az, hogy a többi gyereketek eltartásában részt vegyen. Mi köze hozzájuk? Kényszerített valaki, hogy családos emberrel élj együtt? Kényszerített valaki, hogy neki is szülj? Azért szültél, hogy más eltartsa a gyerekeidet, mert te nem vagy rá képes?

Szánalmas....

2012. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%
Mit szólnál, ha az exférjednek születne egy gyereke, és beperelne téged tartásdíjért?
2012. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!