Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kötelezhetnek lakáshasználati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pezsgő kérdése:

Kötelezhetnek lakáshasználati díj fizetésére? Ha igen, milyen mértékű lenne ennek a díjnak a mértéke?

Figyelt kérdés
Feleségemmel válás előtt állunk. Ő, miután bejelentette válási szándékát, a gyerekeinkkel együtt elköltözött a közös lakásunkból, azóta is a szüleinél lakik. Az elköltözése saját elhatározásából történt, nem kényszerítette őt erre senki, de viszont azóta már a visszaköltözési szándékát jelezte felém. Mikor megkért arra, hogy költözzek ki, mert mégis visszajönne,és én erre nemet mondtam, felvetette annak a lehetőségét, hogy lakáshasználati díjat kér tőlem.

2012. okt. 30. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem jár neki semmi, viszont bármikor visszaköltözhet. Te pedig ugyanúgy maradhatsz mint eddig. Gondolom, közös tulajdon a lakás.
2012. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Visszakoltozhet, es amennyiben te ezt nem engedem, valóban kérhet lakás használati díjat, ha a lakás közös. Átlag albérleti díjat szoktak megállapítani.
2012. okt. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szóval. amíg nincs meg a vagyonmegosztás, mindkettőtöknek ugyanannyi joga van a lakásban élni. Senki nem túrhatja ki a másikat.


Amenyiben az egy fedél alatt élés valaki miatt vagy esetleg mindkét fél miatt nem működik (veszekedések,marakodások,gyermek nyugalma megsínyli stb)


akkor akár a feleséged akár te kérvényezheted, hogy valamelyik felet jogosítsa fel a bíróság a kizárólagos lakáshasználatra. Akit feljogosítanak, az maradhat a lakásban, másiknak mennie kell!! DE! ettől még a tulajdonjoga megmarad annak akinek el kell hagynia a közös tulajdont. Tehát marad ugyanúgy 50-50 % tulajdonjog.


Viszont akinek el kell hagynia a lakást, ő anyagi hátrányba kerül azzal szemben aki marad a lakásban(nyilván, hisz aki távozik, annak kell új,másik lakhatás után néznie)


Szóval ezért aki marad a lakásban annak fizetnie kell a távozó félnek pénzt. (lakáshasználati jog ellenértéke - erre van egy számítás, figyelembe véve a gyermekek számát)

Ez általában 1-2 milliós összeg. Tehát erre igényt tarthat a távozó fél!


Ha ez megtörtént, utána a távozó fél un.többlethasználati díjat is kérhet a bent maradt társtól, hisz aki maradt a közös lakásban, ő többet használ a lakásból mint ami neki járna (50 %)


gyermekelhelyezés megtörtént már?

A bírói gyakorlat az, hogy általában azt a felet jogosítja fel kizárólagos lakáshasználatra ahol a gyermeket elhelyezték. Hisz így van nagyobb esély arra, hogy a legkevesebb környezetváltozást élje át a gyermek!

2012. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddig jól csináltad, de légy nagyon résen.

Az előttem szólók lényegében jól leírták a lényeget.

Ha ugyanis önként ment el nem kérhet semmit. De téged sem kötelezhet arra, hogy elmenj. Mindenképp ragaszkodj ahhoz, hogy te ott akarsz maradni. Ha ő ezért nem jön vissza akkor nem kérhet semmit. De arra van esély, hogy a gyerekekkel neki ítéljék a lakás használatot, és neked ekkor el kell menni, de ekkor te kérd a bíróságon már a többlethasználati díjat.

Viszont azt nem értem, hogy miért hagytad, hogy elvigye a gyerekeket? A gyerekeknek az a lakhelye. Harcolj értük!

2012. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!