Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek jol teszem igy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jol teszem igy inteztem a valast es a gyerektartast?

Figyelt kérdés
En egy fillert sem fogadok el a gyerekeim utan a volt ferjemtol elvegre en akartam oket es en ragaszkodtam hozza nalam maradjank a valas utan.A birosagon igy egyeztunk meg. Szegyelnem magam ha le akarnam szedni csoro exemet. En jol keresek en gyerekeim eltartom oket nem nagy luxusban de szepen elunk.Az exem mindig vesz nekik azt amire szugseg van ruha cipo tanszer stb csak szolnom kell neki. Mindenki hulyenek nez hogy lemondtam a gyerektartasrol de a gyerekeim minden hetveget az apjuknal toltik megegyezesen kivul mert az apjuk.Mindkettonknek van uj kapcsolata es a z uj baratom furcsan nezett eloszor milyen megallapodas van koztun nem ertette hogy miert nem fujunk egymasra a valas utan.

2012. szept. 27. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Te egy különlegesen értelmes és érett gondolkodású nő vagy.


"Az exem mindig vesz nekik azt amire szugseg van ruha cipo tanszer stb "


Ez alapján az exed pedig egy rendes ember.


Hol a gond? :)

2012. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha működik,akkor igy van jól.

Ez lenne a normális.


kolléganőméknél is igy van,gyerektartás nincs,de az apa megveszi amit gondol,nem is keveset.És minden hétvégén nála vannak a gyerekek,sőt,most hogy terhes az új férjétől a kolléganő és veszélyeztetett terhes lett,az apánál vannak a gyerekek,délutánonként mennek beköszönnek,kolléganőnél vannak 1-2órát,majd hagyják pihenni.

Ne hagyd telebeszélni a fejed,ha neked igy jó,ne foglalkozz senkivel.

2012. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy normális nő,akinek nem az a fő célja, hogy tönkre tegye az exét.

Engem is hülyének néztek mikor váltam. A mai napig jó viszonyban vagyok a volt férjemmel. Attól, hogy nem tudtunk együtt élni, még nem kell utálni a másikat.

2012. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha mind a kettőtőknek így jó, akkor miért lenne baj?


Én - bár a volt férjemet egy pillanat alatt meg tudnám fojtani ha büntetlenséget ígérnének, mert ritka egy görény volt velem - sem korlátozom a láthatást. Velem volt szemét, nem a gyerekekkel.


Gyerektartásban megállapodtunk, mert úgy gondolom, hogy a gyerekek az ő felelőssége is, nálunk nem én akartam őket, hanem MI akartuk őket. A válókeresetbe beírtunk valamit, mert az kötelező volt, de megbeszéltük, hogy annyit ad, amennyit tud. Mivel én normálisan keresek és eltartom magunkat, nem járok a nyakára pénzt követelve. Ő meg össze-vissza keres, hol jól, hol nem. Év elején kérdezte, hogy pénz helyett adhat-e utalványt, mondtam, hogy nekem tök mindegy, hogy ad 10 ezret, amiből befizetem a gyerekek kajáját, vagy befizetem a saját pénzemből és ő meg nekem ad valamit. Így kaptam egy éves bérletet és mindenki jól járt. Ő azért, mert nem a fizetéséből vonnak nagyobb összeget és mégis adott valamennyit a gyerekei költségeire, nekem meg tényleg mindegy.

Azért mondjuk nem sajnálom, mert jut azért neki márkás cuccokra, szóval megf.ngathatnám rendesen, de nekem fontosabb az, hogy a gyerekeit látogassa és nekik vegyen fagyit.

2012. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fizetek gyerektartást a lányom után ,igaz van egy közös hitelünk amit én is fizetek,ha bármi gondja van az exemnek felhívhat(pl múlt héten szekrényt pakoltam náluk) és én is akkor látom a gyereket amikor akarom.

Igaz nekem kell utaznom de az a legkevesebb.

Mondjuk a tanszerbe és a ruhákba beszállok na meg egy csomó helyre tudok így menni a lánnyal.A kapcsolat közöttünk is normális,azzal meg ki mit mond ne foglalkozz ,talán annyi a különbség,hogy most egyikőnknek sincs párja.

2012. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megjegyzem elmult a szerelem ki nme allhattuk egymast meg a masik levegovetele is idegesitett. De sokat koszonhetek neki a gyerekek melett ket fosulit vegeztem es megjo sok tovabbkepzest 2 nyelvet megtanultam es sokat utaztam a vilagban baratnokkel es vele is.ez nem lehetett volna soha nelkule lehetseges.Mindharom gyereket en akartam.Nem keresett tobbet mint en nem voltam soha otthon csak a szulesi szabin nem tertott el egy napig sem soha. Viszont mindenben segitett es keszen allt barmikor a gyerekeket kozossen neveltuk.Sajnos a kapcsolatunk 15 ev utan annyira megromlott mint par hogy 17 ev utan elvaltunk bekeben mint baratok es megkonnyebulve. Soha nem csaltam meg viszont egyszeruen nem tudtunk tovabb egyutt elni 2 evig kulon szobaban aludtunk.

Az uj elettarsam akit valasom utan megismertem maskent latja a dolgokat es sokszor egyenessen betegessen feltekeny az exemre szamara erthetetlen ez a helyzet.O fizet a gyerekei utan es eszmeletlenul utalja az exjet annyira hogy nem beszelnek sokszor en vagyok a postas a gyerekei ugyeben.Az elettarsam szerint az exem engem jol lehuzott en nem erzem igy Szerintem jol jartam nem kell merget ennem minden nap hiszen a gyereket terhelnem vele.Ok barmikor meglatogathatjak az apjukat vagy ha nem akarnak nem mennek es soha egy rossz szot nem mondok az exemrol elottuk hiszen az apjuk sot ha sutunk a lanyokkal mindig vihetnek a sutibol az apjuknak.Ha barmi kell a gyerekek kerik tole es kozossen megveszik.Nem kenyezteti oket csak ertelmes dolgokat kapnak nincs verseny koztunk.

2012. szept. 27. 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: egyébként engem is mindenki hülyének néz a megállapodás miatt, mert aki tudja, hogy nálunk mi volt, mind azt mondja (férfiak is), hogy szedjek el tőle minden forintot amit csak lehet. Hiába mondom, hogy az én sérelmem egy dolog, de a gyerekekkel való kapcsolatát ne tegyük már tönkre.
2012. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Két normális, tisztességes felnőtt ember, üdítő kivétel a mai bolond világban, jó ilyet olvasni.
2012. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a gyerektartás az alapvetően a gyereknek jár, nem a szülőnek, ez az, amit az elvált apukák nehezen szoktak megérteni, és kizsigerelve érzik magukat, nem akarnak fizetni...

Ugyanakkor én is most válok, és nem kérek gyerektartást, közös felügyeletben egyezünk meg. Azt veszem észre, hogy az apának így könnyebb a lelke, tudom, hogy mindent meg fog adni a gyereknek, talán még többet is, mint amennyi a gyerektartás lenne, mert önként adja, közvetlenül a gyereknek.

Ez így lenne normális. De ezt azért valljuk be, kevesen tudják megtenni... a válás után a nők (is) igen nehéz helyzetbe kerülnek, hiszen a korábban közösen fizetett költségek egyedül az ő nyakukba szakadnak (és ugye az apa elköltözésével nem csökkennek a költségek jelentősen, a rezsi például szinte ugyanannyi marad, márpedig a gyerek(ek) érdeke is, hogy ne fűtetlen lakásban vacogjanak). (Olvasgass itt is, hány olyan apa van, aki közli, hogy a szemét exe le akarja húzni, pedig neki ennyi meg annyi kiadása van - saját magára - anyuka meg tartsa csak el egyedül magát meg a két gyereket... az ilyen férfiakat szembeköpném, hogy a saját gyereküktől sajnálnak havi 10-20 ezer forintot. De azokról a nőkről is megvan a véleményem, akik azt számolgatják, hogy akaszthatnának le még többet és többet.


Lehet korrektül is elválni, de ehhez mindig két ember kell. Nálunk működik, másnál nem biztos, hogy működne ugyanaz...

2012. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt ezt olvasni, bár mindenhol így működne! Új párodnak meg mond el, hogy hiszen neki is milyen rossz, hogy ilyen a viszonya az exével. Akkor ne várja el Tőled is, hogy így legyetek.
2012. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!