Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ilyenkor mit kell/lehet csinálnom?
10-es 66%-os
Feltételezem félreértetted a válaszomat a kérdező felé.Én semmi másért nem javasoltam neki a rendőrséget,mint azért ha az apuka egy jó pár hónap elteltével SEM fizetne a gyermek után tartásdíjat.Ezt viszont elsőként a rendőrségen kell elindítani,ezt hidd el nekem,mert engem is oda irányítottak.A gyermek elhelyezés az valóban a bíróságra tartozik már elsőre,de a gyermektartásdíj nem fizetése az a rendőrségen kezdődik.Elsőként ott kell feljelenteni.Ha nem hiszed, szíveskedjél "jogi oldalakat"olvasgatni ahol fehéren és feketén ugyanez áll.
"n semmi másért nem javasoltam neki a rendőrséget,mint azért ha az apuka egy jó pár hónap elteltével SEM fizetne a gyermek után tartásdíjat." - kedves előző, nem egészen értelek, mit és mennyit fizetne, ha még nem ítélte meg a bíróság? Persze fizetHET, nem tiltja semmi, és az ítélet után elrendezhetik a különbséget.
Ugye a jogszabály, ami rendőrségi ügy, az így szól:
Tartás elmulasztása
196. § (1)486 Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2)487
(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a tartás elmulasztása a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki.
(4)488 Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (3) bekezdés esetén pedig büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az első fokú ítélet meghozataláig eleget tesz.
Tehát "Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét" - amíg ilyen kötelezettség nincs, nincs törvénysértés se, meg rendőrségi ügy se, mint említettem.
Ja, és még hozzá tenném, hogy nem ismerjük a lakás meg az ott maradt gépkocsi tulajdoni viszonyait se, ha közös tulajdont feltételezünk, még az is lehet, hogy Kérdező azzal jár jobban, ha emberünk a levélkéje tanulsága szerint a tartás megváltásaként ezeknek a rá eső felét úgymond ott hagyta, és azzal jár rosszabbul, ha a bíróság elrendeli a vagyon megosztását és a tartásdíjat.
Ebben csak akkor lehetne jó tanácsot adni, ha ismernénk ezeket a fontos részleteket.
"hogy megállapodtunk" - na EZ NINCS a kérdezőnél, ők sem nem állapottak meg még semmiben amit hatóság (bíróság vagy gyámhatóság) tudomásul vett volna, sem bíróság nem ítélt meg semmit. A törvény pedig egyértelmű, ott van feljebb, a #13-ban: "Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét..."
De nézd, nem erőszak a disznótor, az megy a rendőrségre, aki akar...
De, hogy legyen még egy kis info:
"A szülők a gyermektartásdíj összegében szabadon megállapodhatnak, a bíróság csak ilyen egyezség hiányában határozza meg a tartásdíj mértékét.
Fontos, hogy a szülőknek nem elégséges szóban, vagy maguk között megkötött írásbeli megállapodásban rögzíteni a tartásdíj összegét, mivel amennyiben később a viszony megromolna, vagy a kötelezett szülő a tartásdíj fizetését más okból elmulasztja, vagy megtagadja, az így megkötött megállapodás nem hajtható végre. A szülők megállapodása kizárólag abban az esetben lesz végrehajtható, amennyiben megállapodásukat a bíróság végzéssel jóváhagyja vagy az közokiratban – pl. közjegyző előtt- kerül rögzítésre."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!