Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet csinálni, ha fizeted...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet csinálni, ha fizeted a gyerektartást, de az ex nem engedi a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Gyámhatósághoz, vagy bírósághoz kell fordulni, ahol szabályozzák a láthatást. Az ex nem önkényeskedhet!
2009. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Gyámhivatalhoz lehet fordulni, amennyiben viszont egyezséget hagyott jóvá a bíróság úgy 2 éven belül csak a bíróságtól lehet kérni változtatást.
2009. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem írod mit nem enged az ex. Ha a bíróság láthatást szabott meg, azt az exnek engednie kell, söt biztosítani, nem köteles a gyermeket egyedül hagyni veled, vagy oda adni, de köteles a láthatást biztosítani a megadott gyakorisággal.

Ha ezt nem tartja be akkor a gyámhatósághoz kell fordulni, és az exet megbüntethetik ha nem engedi a láthatást.

2009. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Gyámhatóságnál MINDEN esetet bejelentesz. Pl. írásban. Tehát kéthetente (általában kéthetente hétvége a láthatás, bár most nyár van, a fele a tiéd, így akár hetente is bejelentheted, hogy hááát, megint nem engedte.

Erre első alkalommal általában figyelmeztetik az exet. Aztán pl. 50.000 Ft bírság. Aztán ezt növelik szépen...

Előbb-utóbb odaadja, hidd el :-)


Tudd, hogy az, hogy te fizeted-e a gyerektartást, az nincs ezzel semmilyen összefüggésben mellesleg, az a te kötelezettséged a gyereked felé. Nem azért CSERÉBEN jár a láthatás...

2009. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A nagy gyerek 17éves és inkább nem jön hozzánk így nem szekálja napi szintem az anyja, a kicsi 8 éves- vérszerint nem is a miénk, amit a kislány nem tud! szegénykém úgy gondolja hogy látni sem akarjuk!- Néhány napja véletlenül összefutottam a gyerekeimmel az anyuk tudta nélkül , és vettem nekik pár apróságot, kb 1órát töltöttünk együtt 4esben a jelenlegi párommal- ismerik már egymást és jól kijönnek-!Délután az exem már irta az sms-t ha mégegyszer előfordul a lányt nyári napközibe dugja!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. júl. 17. 08:11
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocsi ez kimaradt: bírosági papír nincs. 17éves eggyüttélés után költöztem el. Mindent otthagyva nekik! És ez sem elég, mivel minden az én nevemen van az ex nem fizeti számlákat azzal is engem húznak....

Mielőtt bárki azt hinné, nem másik nő miatt jöttem el, egyszerüen nem bíratam tovább hogy hülyének és semmirevalónak tart! Csak a fizetésem kellett neki!

2009. júl. 17. 08:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is rendezd jogilag a helyzetet, válj el, és a vaygont osztasd meg és kérd a láthatás szabályozását is.

Nem tudom, miért van sok ember, aki csak egyszerüen klön megy a házastársától és arra számit, hogy az nagylelkü lesz vele. Ha a házasság már nem volt kibirható, akkor mindenképpen le kell zárni jogi uton is. (Pl. ha az ex felvesz külöcsönt, és összevagytok házasodva, akkor neked kell fizetni, ha ö nem fizeti, mert vagyonközösség van - hacsak nincs házassági szerzödésetek.)

2009. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, én se értelek. Rendezd jogi úton. Képes vagy a gyerekeket megfosztani apától, csak mert nem-is-tudom-miért???

Ha nem is voltatok házasok (ez nem derül ki...), akkor is ugyanaz a jogi helyzet 17 év után, mintha azok lettetek volna.

Osszatok vagyont, rendelkezzetek a láthatásról. Ha anya nem akar, akkor majd a bíró rendelkezik róla.

Mi az, hogy nem találkozhatsz a saját gyerekeiddel (itt most tök mindegy, hogy a kicsi örökbe fogadott, vagy nem!)???

És te ezt miért hagyod??? Dugja nyári napközibe! Te vagy az apja, nincs bírói végzés, érte mész és hazamész vele, játszotok, majd visszaadod anyának! Nincs egy petákkal se több joa, mint neked, amíg nincs bírói döntés.

Oviból, iskolából, mindenhonnan elhozhatod te is! Meg se tilthatja anya!

Te hiába jöttél el onnan, továbbra is hagyod magad hülyének nézni!

2009. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! A jelenlegi párom is ezt mondja! Ő mondta hogy írjak ide és kérdezzek "idegeneket"! Továbbra is várom a tanácsokat!
2009. júl. 17. 09:47
 10/13 anonim válasza:

Hasonló helyzetben van/volt az én párom is. Szerencsére neki elég volt annyit visszaírni az egyik ilyen sms-re, hogy az sms-t elmentette a telefonjában, és megy vele a bíróságra. Ennek kb 5 éve, és a helyzet magától megoldódott. Azóta az ex egyszer sem tiltotta el a gyereket.

Sok sikert!

2009. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!