Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova fordulhatok, hogy megkapj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova fordulhatok, hogy megkapjon a lányom valamennyit a neki megítélt gyerektartásból?

Figyelt kérdés
A volt férjemet 20000,- tartásdíjra kötelezte a bíróság a 12 éves lánya után. Mióta jogerőre emelkedett az ítélet, azóta sem fizet egy forintot sem (előtte sem fizetett). A válás során hozott munkáltatói igazolást havi 100000,- jövedelemről egy kamu cégtől. Nem ennyit keres és nincs is bejelentve. Az elmaradása miatt 6 hónap után végrehajtást kértem a bíróságon, ahol kipostázták a "munkáltatójának" a letiltási végzést. Onnan az a válasz jött, hogy nem is ott dolgozik, hanem egy alvállalkozójuknál. Kiküldték oda is, de visszaérkezett nem kereste jelzéssel. Még egyszer megpróbálták, akkor már valószínűleg átvették. Az ítélet jogerőre emelkedett a végrehajtásról, ennek ellenére a cége nem fizetett a mai napig sem. Erre a bíróságot felhívtam 2 hónappal a fizetési határidő után, akik közölték, hogy már az irattárban van az akta!!! Kérték, hogy mivel még mindig nem fizetett a volt férjem, így a bíróságnak jelezzem ezt pár sorban. Azóta eltelt egy újabb hónap és semmi. Hova fordulhatok, hogy ez a helyzet megoldódjon? Tudom, hogy dolgozik a volt férjem és keres is rendesen, tehát nem ez a probléma. Mikor lehet a gyámügynél megelőlegezést kérni? Már kb. 500.000,-tal tartozik...
2012. jún. 26. 18:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Okosan teszed,ha személyesen kezdesz el intézkedni,és nem vársz a levelekre amik akár hónapokig is "vándorolnak".

Én felkeresném a bíróságot,illetve azt az intézményt,ahol állítólag már az irattárban van.

Vagy ezzel egy időben,már most kérném a végrehajtást.Ez abból áll,hogy kitöltöd a végrehajtási lapot,amit a bíróság elküld a végrehajtónak.A végrehajtó elől azonban nem fog tudni trükkösködni sem az exed,sem a munkáltató.Ez kb.3 hónap alatt lezajlik,amiről fogsz kapni egy papirt is.Ha nem sikerül letiltatni,még ott van a megelőlegezés lehetősége.Mondom ne várj,indulj el személyesen intézkedni mert soha nem jutsz elöbbre.

2012. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!