Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova fordulhatok, hogy megkapj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova fordulhatok, hogy megkapjon a lányom valamennyit a neki megítélt gyerektartásból?

Figyelt kérdés
A volt férjemet 20000,- tartásdíjra kötelezte a bíróság a 12 éves lánya után. Mióta jogerőre emelkedett az ítélet, azóta sem fizet egy forintot sem (előtte sem fizetett). A válás során hozott munkáltatói igazolást havi 100000,- jövedelemről egy kamu cégtől. Nem ennyit keres és nincs is bejelentve. Az elmaradása miatt 6 hónap után végrehajtást kértem a bíróságon, ahol kipostázták a "munkáltatójának" a letiltási végzést. Onnan az a válasz jött, hogy nem is ott dolgozik, hanem egy alvállalkozójuknál. Kiküldték oda is, de visszaérkezett nem kereste jelzéssel. Még egyszer megpróbálták, akkor már valószínűleg átvették. Az ítélet jogerőre emelkedett a végrehajtásról, ennek ellenére a cége nem fizetett a mai napig sem. Erre a bíróságot felhívtam 2 hónappal a fizetési határidő után, akik közölték, hogy már az irattárban van az akta!!! Kérték, hogy mivel még mindig nem fizetett a volt férjem, így a bíróságnak jelezzem ezt pár sorban. Azóta eltelt egy újabb hónap és semmi. Hova fordulhatok, hogy ez a helyzet megoldódjon? Tudom, hogy dolgozik a volt férjem és keres is rendesen, tehát nem ez a probléma. Mikor lehet a gyámügynél megelőlegezést kérni? Már kb. 500.000,-tal tartozik...
2012. jún. 26. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak a bíróságon keresztül érsz el valamit, de mivel most ott is nyári szünet van, valamikor ősszel fognak tárgyalást tartani. Ha megnyered a pert, a végrehajtók behajtják rajta a pénzt, ne aggódj, persze, ha van miből elvinni.
2012. jún. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel és emlitsd meg neki, hogyha nem fizet akkor APEH vizsgálatot kérsz.....fizetni fog
2012. jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A végrehajtás kérelemmel nem a bíróságra kell menni hanem egy közjegyzőhöz. Hozzájuk tartozik és a gyerektartási ügyeknél nagyon gyorsan intézkednek.
2012. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

-"Hát" én közjegyzőről még nem hallottam,pedig ebbe vagyok évek óta.


A jogerős bírósági végzéseddel kéred a végrehajtást.Ez kb.2-3 hónap.Ezt követően a végrehajtó kiállít egy iratot,melyben leírja,hogy a kötelezettnek a szaros nadrágján kívül mást nem talált,így behajthatatlan.Ezzel szépen lemész a gyámhatóságra és kéred a megelőlegezést.Ezt hat hónapra visszamenőleg megfogod kapni.Az exednek viszont gyűlik majd a tartozása,és ha egyszer a végrehajtó megcsípi,akkor lefoglal/letíltat mindent a tartozás fejében.

2012. jún. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez régen volt így.Már jó egy éve a közjegyzők foglalkoznak a végrehajtással.Bemész bármely közjegyzői irodába és elmondod, hogy végrehajtást akarsz kérni. Kitöltöd a papírokat stb. A közjegyző küld egy fizetési meghagyást az illetőnek. Ha 15 napon belül ellentmond, akkor mész a bíróságra. Ha nem mond ellent, akkor a közjegyző kiadja végrahajtásra egy végrehajtó cégnek. Azok utána néznek mindenének, de elsősorban a fizetését terhelik meg 30%-kal és úgy szépen visszaszedik tőle a tartozását. Addig amíg le nem jár a tartozása, a jegybanki alapkamat kétszeresével kamatozik a hátralevő összeg. Azt kell még tudni, hogy lesz sajnos költsége ennek az egésznek, mert a közjegyzőnek is kell fizetni díjat, utána a tartozás mértékének valami százalékos részét is kell fizetni, meg a végrehajtásnak is van díja, de ezeket utólag mind visszakapod mert ráterhelik arra akit végrehajtanak. És elég sok pénz. de ezt az összeget neked kell beinvesztálni, hogy elkezdődjön a buli. Apának meséld el, hogy ezt fogod tenni, úgyhogy készüljön fel, hogy az elmaradt gyerektartás mellett fizetni fogja az egész eljárás tetemes költségét is, továbbá a jegybanki alapkamat kétszere 14%, úgyhogy gondolja meg nem fizet-e mégis...Ja, és onnan tudom ezeket, hogy én végigcsináltam. Igaz nem gyerektartással tartoztak hanem mással.
2012. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös


"Ez régen így volt.Már jó egy éve a közjegyzők foglalkoznak a végrehajtással"


-Az lehet,de nem a behajthatatlan gyermektartásdíjal.Az a bírósági végrehajtó dolga,ezt hidd el.


"Ha 15.napon belül ellentmond mész a bíróságra"


-Ez meg pláne hülyeség.Minek menne bíróságra,amikor a bíróság állapította meg a kötelezettséget??


"Igaz nem gyerektartással tartoztak hanem mással"


-Hát ez az.Két teljesen különálló követelés.

2012. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!


Mi az, hogy behajthatatlan? Szerinted ha behajthatatlan akkor a bírósági végrehajtó mit tud behajtani???Másik meg, hogy nem a bíróság hajtja be, hanem a végrehajtó cég!!! Annak régen a bíróság adta ki az ügyet, most a közjegyző.

Ha 15 napon belül nem mond ellent akkor kell bíróságra menni, NEM ELŐTTE!!

Az, hogy nekem milyen címen tartozott valaki az teljesen mindegy, a gyerektartás ugyanúgy tartozás és ugyanúgy hajtják végre mint más tartozást.

Légy oly kedves, legalább üssed be a gugliba a témát és olvass mielőtt hülyeségeket írkálsz. Én vettem a fáradtságot és elmentem megkérdeztem, felhívtam ügyvédeket, közjegyzőket, utánakerestem a jogi fórumokban, úgyhogy talán tudom miről beszélek. És nem utolsó sorban a barátnőm pont egy ilyen végrehajtó cégnél dolgozik, onnan tudom azt, hogy a gyerektartással tartozók ügyét előre szokták venni.

2012. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es

Pont engem ne akarjál ez ügyben felvilágosítani,hiszen hetedik éve pereskedem a volt férjemmel,aki nem hajlandó fizetni,a bírósági ítéletek/határozatok ellenére sem.

E pár óra alatt körbeérdeklődtem,és senki még ilyet nem hallott,hogy egy közjegyzőhöz tartozna a behajthatatlan gyermektartásdíj követelés.Ha a kötelezett fél nem óhajtja a megítélt tartásdíjat fizetni,akkor VÉGREHAJTÁST kell kérni a BÍRÓSÁGI VÉGREHAJTÓTÓL.Ennek a kifutási ideje kb.2-3 hónap.Ennyi idő alatt a végrehajtó ellenőrzi,hogy van-e ingatlan/ingóság/levonható fizetés.Ha NINCS,erről ad egy hivatalos nyilatkozatot,melyben leírja,hogy a követelés behajthatatlan.EKKOR AZ ANYA felkeresheti az illetékes gyámhatóságot,és kérvényezheti az ÁLLAM ÁLTALI MEGELŐLEGEZÉST.Amit az apukától adók módjára fognak behajtani...majd ha lesz miből.A közjegyzői iratot már eleve a gyámhatóság el sem fogadja,maradjunk ennyiben.Szerintem figyelmesebben nézegesd át az ide vonatkozó törvényt,mielött zagyvaságokat írogatsz,és leállsz vitatkozni.

2012. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az utolsó válaszolónak igaza van.A gyermektartás követelését a bírósági végrehajtónál kell kérni,végrehajtási lappal.Természetesen kell hozzá a jogerős ítélet amiben előzőleg megállapították az összeget.A végrehajtó ez után kezdi el a behajtást már ha van mit.Ha nincs erről papírt ad.Ez a feltétele a megelőlegezésnek,amit a gyámhatóság minden esetben kér.Még egy fontos dolog !! Hat hónapnál nem lehet régebbi,az igazolás.

Az én végrehajtási kérelmem jelenleg egy hónapja van a végrehajtónál,és sajna még egyenlőre semmit nem talált amiből pénzt tudna "csinálni".Ennek ez a menete,és nem a közjegyző fizetési meghagyása.

2012. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit félek, hogy kicsúszok a határidőből és már nem lehet rajta fogást találni. A válásunk 2009. decemberében kezdődött, onnantól számítva kértem a gyerektartást visszamenőleg 6 hónappal, mivel miután külön költöztünk nem fizetett semmit. A bíróság az én javamra ítélt és az elmaradását is ki kellett volna részletekben fizesse.

Jogerős ítélet született 2011.03. hóban. 10 hónapig fizetett jóval kevesebbet ugyan és persze jócskán késve. Így nőtt tovább a tartozása. 2011.07. hóban kértem a gyerektartás letiltását a munkabéréből a bíróságon keresztül a végrehajtási irodában. Ez 2011.decemberben jogerőre emelkedett, azonban az állítólagos munkáltatója közölte, hogy nem ott dolgozik és megadott egy másik céget. Emiatt meg kellett szüntetni az eljárást, hisz új letiltást kellett beadni. Ez 2012.03-ban megtörtént ugyanezen a nyomtatványon és jogerős is lett 2012.04. hóban. Mivel a fizetési határidőig nem jött a munkáltatótól pénz fölhívtam a bíróság végrehajtási irodáját, hogy mi lehet, ők azt mondták, hogy várjak türelemmel, mert a cég nem vette át a végzést, ezért kiküldik újra és erről 1-2 héten belül én is kapok papírt. Vártam. Végül júniusban fölhívtam őket újra, hogy még mindig nem történt semmi, erre az ügyintéző közölte, hogy már az irattárban van az akta!!!

Mondtam, hogy de hát még mindig nem történt kifizetés! Megkért, hogy ezt írjam le nekik és küldjem be. Most itt tart az ügy. Azóta sem történt semmi. Azt a fél évre visszamenőleges kérvényt honnan fogják nekünk számolni, ha itt nem járunk sikerrel?

2012. júl. 3. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!