Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Idén váltunk el és a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Piisti kérdése:

Idén váltunk el és a volt feleségem kiakarja vinni júliusba a közös lányunkat kell e az engedélyem vagy simán kiviheti nélkülem is?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Csak a te beleegyezéseddel viheti ki, de miért állnád az útját, a gyereked jobb életének? Évente így is nálad nyaralhat, telelhet, az anya állja az utazás költségeit. Ne tegyél nekik keresztbe, ha azt akarod, hogy a gyereked valamikor érvényesülni tudjon az életben.
2012. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hova ki??
2012. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Hát én nem értek egyet az első válaszolóval. Nem tudom ő mit szólna ha évente csak egy-két alkalommal láthatná a gyerekét.

Abban igaza van, hogy kell a te engedélyed, hogy külföldre vigye a gyereket az anyja. Viszont ha van a gyereknek útlevele, akkor simán kikerülhet téged.

2012. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Szerinted jobb itthon nyomorogva élni egy anyának a gyerekével?
2012. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Útlevéllel sem viheti ki az apai beleegyezés nélkül!
2012. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Csak akkor viheti külföldre a gyereket ha te beleegyezel,sőt útlevelet sem kaphat a gyerek ha te nem járulsz hozzá

Tapasztalat!

Ha repülővel mennek akkor kell egy meghatalmazás a részedről h beleegyezel h kiviszi vagy ott vagy te is mikor repülnek.Ugyanez a határokon!

2012. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem tudom, nem hiszem, hogy itt csak nyomorogva lehetne élni, máshol meg kolbászból lenne a kerítés... Lehet panaszkodni, sírni, de lehet, hogy inkább csak tenni kéne valamit az életeddel...
2012. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dottorre ***** válasza:
33%

OFF: Sokan úgy gondolják, hogy bárhol a világon Mo-n kívül sokkal jobban lehet élni, de ez hatalmas tévedés. A hugom évekig dolgozott Európa szinte összes országában és Ausztráliában, és az utóbbit leszámítva nem igazán lehetett megélni magyarként kinn. Ha mégis, akkor sokszor annyi munkáért és negyedannyi megbecsülésért, mint itt.


ON:

Én soha nem egyeznék bele, hogy a gyerekemet külföldre vigye valaki. Ha ki akar menni, menjen, de a gyerekem addig velem lesz. Számomra a gyerek az első, és lehet, hogy önző vagyok, de megadnám neki a lehetőséget, hogy amikor 18 lesz eldöntse, hogy itt, vagy ott akar -e élni.

2012. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Tökéletesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Menjen anyuka egyedül külföldre, és hagyja itthon a gyereket.

Külföldön is dolgozni kell, és ezt Magyarországon is meg lehet tenni. Ha valaki nagyon akar dolgozni, akkor talál magának munkát, még akkor is ha nem éppen a legmegfelelőbbet. De külföldön is legtöbben pl. mosogatóként kezdik.

2012. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

Ha hajlandó vagy a gyerekedet te nevelni, akkor vesd fel azt, hogy maradjon nálad.


Ha viszont nem, akkor a feleségedet sem kényszerítheted arra, hogy itthon maradjon. A kérdés az, hogy milyen körülmények közé mennek. Ha itthon épphogy megél, viszont pl. az új párjának jó állást kínáltak és a gyerekednek is jobb lesz, a nyelvtanulás mellett a körülményei is javulnak, akkor a gyerek érdekeit kell nézni és hagyd menni. Ha nagyobb, az ő véleményét is meg kell kérdezni, mert ha kihagyjátok, akkor lehet, hogy pár év múlva a szemedre veti, hogy TE fosztottad meg a nyelvtanulástól/utazástól, és visszaüt.

Manapság a skype és a repülőgép korában a kapcsolattatás is megoldható.


Amúgy a hasonló kérdéseknél mindig van sok lelkes válaszoló, hogy anyukának ha mehetnékje van, akkor hagyja itthon a gyereket (miért, akkor jobb neki ha az anyjától szakad el???) és nevelje apuka. Kíváncsi lennék, hány férfi vállalná ezt be, nekem a múltkor csak 4 napra kellett munka miatt külföldre utaznom, apuka kezdeti lelkesedése pillanatok alatt lelohadt, amikor elmondtam, hogy hányra kell a suliba beérni, mikor milyen különóra van és mit kell vinni. Egyből nem volt probléma, hogy anyukámnál maradjanak. Szóval ha az elvált apa vállalja a 24 órás gyereknevelést, az éjjeli lavórtartást a hányásnak, észbentartást hogy mikorra kell ünneplőbe menni, stb, akkor ajánlja fel, hogy maradjon vele a gyerek. Ha pedig nem, akkor nézze a gyerek érdekét.

2012. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!