Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyit kell fizetnem volt férjemnek?
minden felét....10 milla fele 5 ezt kellene tehermentesen ebből lejön 3 milla tartozás marad 2 +még amit a férj esetleg kér(mondhatja azt h nem engedi h kivásárold adjátok el blabla és ha nem akarod h eladjátok fizess többet...
a házasság első napjától megszerzett minden ingóság,ingatlan,de az ilyen jellegű hitel is közös..
de a bankkal 1eztetni érdemes mert ők megmondják h mennyi a tartozás ill ha deviza na akkor van kavarodás,mert senki nem fogja megmondani h mire letelik a kölcsön mennyi lesz az euró vagy a frank
ja és az értékbecslés és a forgalmi ár között lehet óriási különbség...
mi lakásunkat is 10 millára értékelték fel sőt a biztosító még ennél többre viszont ebben a csuda helyzetben kb 5 milla a forgalmi érték
Elvileg, de CSAK elvileg a felét.
A kifizetett hitel felét vissza kellene adnod és a lakás fennmaradó értékének a felét még plusszban. De mivel nem valószinü, hogy CSAK ennyi a közös vagyonotok, ezért a többit is el kellene felezni. EZT a biróságon a válóper során döntik el, ha elöre nem tudtok megegyezni.
Más kérdés, hogy a bank utána ad-e neked egyedül hitelt, illetve belemegy-e abba, hogy te átvállald az egészet.
Először is ne egyetlen értékbecslő értékelése legyen a vagyonmegosztás alapja. Gyűjts össze a lakásoddal összehasonlítható lakások hirdetéseit újságból, internetről. Nagyon fontos, hogy a forrás dokumentálható legyen, pl. internetes hirdetések esetében látható legyen a forrás, újsághirdetés esetén az újság egész oldala legyen meg, amin látszik a dátum is (ne csak kiollózott hirdetés legyen!!). Ezeket az ügyvéded a vagyonmegosztási tárgyaláson fel tudja használni.
Másik: Egyeztess a bankkal, hogy válás esetén te átvállalhatod-e a hitelt és milyen feltételek mellett. Próbáld elérni, hogy írásban nyilatkozzanak (nem nagyon akarnak, mert az már kötelezi őket).
Ha ez a két dolog működik, akkor a vagyonmegosztás alapja: dokumentált forgalmi érték mínusz hitel, a maradék osztva kettővel.
Ha ez nem működik, csak úgy tudjátok rendezni, hogy a lakást eladjátok (ami a mai ingatlanpiaci viszonyok között nagyon nehéz), visszafizetitek a hitelt és a maradékot elosztjátok.
Mindenképpen TÖBB árbecslést kell kérni, és a bankkal beszélni.
Eleve birósági határozat nélkül nem érdemes semmit kezdeni, mert utólag meg lehet támadni, illetve újabb követelésekkel elöjönni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!