Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A vagyon fele engem illet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vagyon fele engem illet úgy, hogy én nem dolgoztam?

Figyelt kérdés
A férjemnek elég magas a fizetése, ezért nem volt szükség arra, hogy dolgozzak, nekem nincs megtakarításom neki viszont több millió, mindent ő fizetett a házasságunk alatt. Így is jár nekem mindennek a fele?!
2012. máj. 14. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem volt szerződés,igen. Amit a házasság alatt szereztek, az közös, kivétel ajándék, örökség. Képzeld el, ha ez idő alatt a gyerekekkel vagy otthon. Akkor is a semmivel távozhatnál, mert nem (munkahelyen) dolgoztál?!
2012. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
A házasság fennállása alatt szerzett vagyon közösnek számít, függetlenül attól, hogy nem volt munkaviszonyod. Ugyanis nemcsak a munkaviszonyban végzettek számítanak munkának. Munka a háztartás vezetése, a férj ingjének a vasalása stb. Tehát amíg ő a munkahelyén dolgozott, addig te otthon. Csak nem lett belőle szolgálati időd, nem lesz belőle nyugdíjad. Nem számít közösnek a házasság megkötése előtt meglévő vagyon, valamint az örökség, a névre szóló ajándék (pl. ha férjed a szüleitől vagy más rokonától egy lakást kapott ajándékba).
2012. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs házassági szerződés, akkor elviekben igen. Ezért kell a házassági szerződés, hogy utána addig otthonülő asszonyka ne vigye el a férj munkával megkeresett millióit. Minden hülye a maga kárán tanul.....meg is érdemli az olyan férj, aki nem gondol erre előre.
2012. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Jaj hagyjuk már ezt az otthon dolgozás, mint vasalás és főzés dumát..............konkrétan én a napi házimunkát letudom kb. 40 perc alatt, ha minden nap foglalkozom a háztartással és nem hagyom felgyülemleni....sosem alacsonyodnék le odáig, hogy munkának nevezzem azt, hogy itthon ülök, és napi 40 percet eltöltök a lakással. Ezzel önmagamat aláznám meg.....Ez OFF volt, de mindig felháborít, amikor egy nő (most az egyik válaszoló) ilyen érvvel jön, hogy hát a htb is dolgozik......na persze. Nem, ő háztartási dolgokat csinál meg, amit a dolgozó nők is megcsinálnak minden egyes nap, a valódi munka után.
2012. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Az utolsóval egyetértek. Az én kedves HTB ismerősöm napi 20 perc alatt végez a munkájával. Ezt munka mellett is meg lehet csinálni és én sem égetném magam azzal, hogy ezt nevezném a munkámnak. Akkor mondjuk ki nyíltan, hogy otthon vagyunk, de ne akarjuk már bemesélni, hogy ez ugyanolyan meló, mint a többi. A munkahely ettől ezerszer másabb.
2012. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Egyelőre jár neked mindennek a fele, csak okosan oszd be életed hátralévő részére.

Nem a legjobb ajánlólevél egy állásinterjún, hogy az elmúlt x évben eltartottak, gyakorlatod semmi, kereseted nincs, és valamiből neked is meg kell élned.


Egyébként jó ügyvéd kérdése, hogy mit fogsz kapni ténylegesen, és mit nem. Amit biztos kapni fogsz: hideget-meleget az ismerősöktől, rokonoktól, miszerint kiforgattad a férjed a vagyonából, ingyenélő vagy, megérdemelted, stb. A durvaság mértéke sokban függ attól, "kinek a hibája" a válás.


Drága válaszolók!

Az otthon ülő "htb"-knek nem az a sok, hogy elmosogatnak, meg elpakolják a mosott ruhát.

Hanem a kisgyerek nevelése! A "nagybüdösátlag" még mindig akkor ül otthon évekig, ha kisbabájuk van. Akinek van gyereke, az tudja, hogy egy baba(kisded) ellátása, gondozása, nevelése és lefoglalása van olyan embert próbáló, mint napi 8 óra munka bárhol.

Kettő-három csemete nevelése 24 órás feladat.

NEVELÉSE.

Nem az, hogy a tévé előtt ülő gyereknek odadobnak egy vajaskenyeret, aztán le se sz...

2012. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

A nagyátlag htb bizony odadob egy vajaskenyeret. "Főzi" a gyorsfagyasztott kajákat, ami napi 20 perc, berakja a gyereket a számítógép elé.

Szerintetek mégis mi a fenének kellett már társadalmi célú hirdetést csinálni, ami arra buzdít, hogy olvass a gyerekednek? Mert ezt sem csinálják.

Tisztelet persze a kivételnek, de java nem csinálja, csak nyávog, hogy milyen fáradt. Érdekes, anyukám munka mellett is tudott nekünk felolvasni,ő nem csak otthon volt a gyerekkel, másnak munka nélkül nem jut erre ideje.

Azt pedig elképzelni sem tudom mivel töltik az idejüket,mert a kinézetük alapján se nem vásárlással, se nem fodrásszal. Megint csak tisztelet a kivételnek.

2012. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

"sosem alacsonyodnék le odáig, hogy munkának nevezzem azt, hogy itthon ülök,"


Ne is. Te magasabbrendű lény vagy, az árufeltőltői, vagy a futószalag melleti munkáddal...

2012. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

"nem volt szükség arra, hogy dolgozzak, nekem nincs megtakarításom"


Úgy tűnik, mégiscsak szükséged lett volna arra, hogy dolgozz... Ha nincs szerződés, viheted a felét, de most őszintén, úgy érzed, hogy megérdemled? (nem azt kérdezem, hogy szükséged van-e rá.)

2012. máj. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
azért vagyunk lepontozva, mert nem bólogatunk, hogy igenis jár neked a több milla a semmiért?
2012. máj. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!