Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérdések közös megegyezéssel/k...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdések közös megegyezéssel/közös felügyelettel kapcsolatban! Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kérdés, hogy ha a férjemnek van egy minimális része az ingatlanban (ami jogilag tulajdonképpen közös vagyon, mert házasság után vette meg egy rokonomtól), akkor lehet-e úgy megegyezni, hogy az ingatlan eladásakor osztozunk a tulajdonrész arányában, vagy hogy X éven belül kifizetem? (Nyilván én maradnék az ingatlanban, mert nagyobbrészt az enyém, már a házasság előttről, de kifizetni most nem tudnám.)


A másik, hogy ha a gyermek esetében közös felügyeletben egyezünk meg (tehát ugyanannyit van az apjával, mint nálam), akkor van-e gyerektartás? Logikusan azt mondanám, hogy ha felerészben "tartjuk el" a gyerkőcöt, akkor nem kellene, hogy legyen, de a helyzet az, hogy nekem a válás súlyos többletterhet jelent anyagilag, neki meg nem... persze lehetne úgy megállapodni, hogy ő mit vállal, meg én mit, de mivel ténylegesen én veszem pl. a gyereknek a ruhákat, cipőket, egyebeket, tehát ezt nem lehet "kicentizni".

Vélemények, tapasztalatok?


2012. ápr. 23. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A férjed hova menne a közös lakásból? Beleegyezett, hogy elköltözön, mert elvileg megilleti a kiköltözéskor a használati jog ellenértéke. Ha közös a felügyeleti jog, etikailag nem követelhetsz tőle gyerektartásdíjat, persze ha nagy a keresetkülönbség a bíróság megitélhet egy minimális összeget.
2012. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szüleihez. Elvileg a ház egy negyede az övé, de valójában ugye ennek csak a fele, mert házasság alatt szerzett vagyon... én kifizetném a negyedet is, de csak eladáskor, vagy X éven belül, ha ez a bíróság elfogadja...


Ténylegesen meg ugye az a helyzet, hogy ha különmegyünk, akkor rám marad az összes eddigi költség, amit eddig közösen fizettünk, plusz a gyerekkel kapcsolatos költségek jelentős része... Amúgy tartós fogyatékos, tehát nekem GYES + félállás a jövedelmem, neki sem túl magas, de azért a szülőkkel élve kevesebb kiadása lenne, mint eddig összesen (max. beszáll a rezsibe, kajába). Mondjuk ő arra hivatkozik, hogy külön lakásra spórolna... viszont van egy telke, még a házasság előttről, amit mint valami aranytartalékot őrizgetett, tehát nem "tette be a közösbe", hogy mondjuk nagyobba költözzünk... (Na mindegy, ez most már az ő dolga.)

Bíróságra nem szeretném vinni, csak szeretném tudni, hogy mik egyáltalán a jogi lehetőségeim...

(Szerintem ő se jár így rosszul, mert a bíróság valószínűleg nekem ítélni a gyereket, kapna valamennyi láthatást, fizethetne annyi gyerektartást, amennyit megítélnek... szerintem ennél én "jobbat kínálok", aztán kérdés, hogy ő mennyire látja így...)

2012. ápr. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!