Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek mire számíthatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Giovanni1984 kérdése:

Szerintetek mire számíthatok ezekben a témákban?

Figyelt kérdés
Kedves fórumozók. Több kérdésben is kíváncsi vagyok a válaszaitokra. Jelenleg folyik a válóperem.Áprilisban megyünk a negyedik tárgyalásra. A második tárgyaláson megegyeztünk a gyerekelhelyezésben és a láthatásban.De a gyerektartásban nem sikerült. Én alkalmi munkából élek. Feleségem 20.000 forintot szeretne kapni.De én sajnos nem tudok neki rendszeresen ennyit kifizetni mert rengeteg közös tartozást is fizetni kel.Közüzemi díjak,közös kölség,stb.Tetemes elmaradásokról van szó. Na meg ugye az éppen aktuális rezsi felét is fizetem.Amióta megromlott a viszonyunk és megy a válóper fizetek neki 15-20000 forintokat pedig még ítélet sincs róla h mennyi az annyi meg egy lakásban élünk,de külön.Szerintetek mennyit ítélnek meg neki az alapján h alkalmi munkából élek és mennyi mindennek a felét nekem kel kifizetnem. A 15000 forintba nem akar bele egyezni az tuti. Aztán egy másik nagyon lényeges kérdés. Közös a lakás. 50-50%. Lakáshitelből vettük amiben én vagyok az adós ő az adóstárs.Amióta összevesztünk kértünk hitel könnyítést 2 évre.Ez jövőre jár le. Havi kb 22.000 forint.Ezt a feleségem fizeti én meg a közös bankszámlánkat terhelő hitelkeretet törlesztem vissza. ami 11.500. A nagy válóperi marakodásban ő kérte a bíróságtól a kizárólagos használati jogot. Utána olvastam és azt láttam hogy ha a bíróság megítéli neki és nekem el kel hagyni a közös lakást akkor neki a költözéskor a lakáshasználati jog rám eső részét ki kel fizesse ami az ott maradó gyerekekre tekintettel is a lakás beköltözhető lakható forgalmi értékének 1/3 kevesebb nem lehet. Na most ez akkor is jár nekem ha hitelből van a lakás? Meg ezt úgy kel értsem h kb 7millió a lakás ára akkor 2.5 milliót ki kel fizessen nekem ha ki kel költöznöm? Illetve kérhetek használati díjat is a feleségemtől mert az én 50% omat is használni fogja ha el kel költöznöm? Én osztott használatot kértem a lakásra illetve többlethasználati díj megállapítását mivel én lakok 8 m2 es szobában. A feleségem 12m2 esben. Gyerekek meg a 18m2 esben.Kérhetek használati díjat is a lakáshasználati jog ellenértéke mellé is? Mire számíthatok ebben a témakörben ha mégis kirak a bíróság innen? Feleségem szeretne teljesen kiforgatni a lakásból.Kezdve a kizárólagos lakászhasználattal.Következő már a teljes tulajdonjog megszerzése lenne. Utolsó tárgyaláson felajánlották az ügyvédjével hogy ha elköltözöm ő a szocpol lejáratáig ami augusztusban lesz fizeti a lakáshitelt meg rezsit és ezt nem követeli vissza.De úgy olvastam ha önként költözöm el akkor le is mondok ezzel a lakáshasználati jog ellenértékéről. Csőbe akartak húzni. Én őszintén megmondom le mondanék a lakásrészemről ha kikerülnék a lakáshitelből. 3 lehetőséget látok. Ha egyedül át tudná vállalni a hitelt. De mivel munkanélküli 2.5 éve ez biztos nem fog menni. Kap a két gyerek után családi pótlékot.22800 forint önkormányzati segélyt.tőlem 15000 gyerektartást. első férjétől ha jól tudom már fél éve semmit sem kapott.Meg néha alkalmi melóból van pár ezer forintja.Ennyi a bevétele.A kiadása viszont több. 20-23.000 forintos telefonszámlák.Rezsi fele.Cigije,kajája,gyerekek kajája.Elmaradások felének fizetése. Egyedül munka nélkül esélye sincs. Másik lehetőség hogy hoz helyettem maga mellé egy adóstársat.De ilyet se tud.Valami balek pasit össze szedne azt helyettem lehetne. A harmadik és legreálisabb a közös eladás lenne ha lejár a szocpol. De nem akarja eladni.Aszondja adjam el az én részem.Nem tudom mit lehetne tenni. Mondjatok okosat. Ha van még kérdés az ügyemmel azt is szívesen fogadom.
2012. márc. 22. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ez túl bonyolult,és jó választ nem fogsz kapni.

Inkább jogászoktól,ügyvédektől kérdezd meg.

jogiforum.hu


itt fogsz a kérdésedre választ kapni.

2012. márc. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs időm,de este írok neked privit,a családomban történt tapasztaltakról. Igazad van,csőbe akarnak húzni!
2012. márc. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

1. A gyerektartásnál a te nettö jövedelmet 20%-a jár gyerekenként, ennél több nem.

2. Bármennyi pénzt adsz, MINDIG átutalással tedd, mert különben nem bizonyitható. Az, hogy fizetsz neki itélet nélkül,szép töled, de ha nincs róla semmilyen igazolásod, akkor ráfizethetsz. Ugyanis a válóper meginditásától jár neki a gyerektartás, és ezt visszamenöleg is megitélik az egész per idejére. Ha nem tudod bizonyitani, hogy adtál neki valamit is, akkor követelheti töled, és a biróság meg is itéli.

3. A kölcsöntörlesztést felesben kell már most is fizetnetek, ha csak te fizeted, akkor legyen róla igazolásod (saját számláról utald). A rezsi felét csak akkor kell fizetned, ha ott élsz velük egy lakásban, ha nem, akkor semmit sem kell ebböl fizetned.

4. A közös lakás fele értéke meg a tartozások fele is a tied. Ha ki kell köztöznöd, akkor a lakás jelenlegi piaci értékének a felét kellene kifizetnie, ebböl viszont le lehet vonni a tartozás rád esö részét. A banknak viszont bele kell egyeznie, hogy téged engedjen ki a hitelszerzödésböl.


De mindenképpen fogadj meg egy ügyvédet, mert különben nagyon rá fogsz fizetni.

2012. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bíróság a tartásdíj tekintetében mindig a gyerekek érdekeit tartja szem előtt, az anyagi helyzet másodlagos kérdés. A lakásmegosztás mindig csak félmegoldás, egyikőtök sem tud teljes életet élni, lassan de biztosan felőrli az idegeket. A tulajdonjogod megváltását be lehet számítani a tartásdíjba. Persze ehhez bírósági határozat kell. Ha ragaszkodik a kizárólagos lakáshasználat megítéléséhez, köteles részedre albérletet fizetni. Ez a jogi lehetőség, persze a felvázolt anyagi helyzetben annyit ér, amennyi megvalósítható belőle. Jó megoldás nincs, de a fentiek ismeretében talán Ő is belátná, hogy a legjobb megoldás eladni a lakást.
2012. márc. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kizáró lakhatást kért, akkor az ingatlan lakott és nem lakott értékének a különbözetének az 1/3-át kell a feleségednek feléd fizetnie, ez jóval kevesebb, mint amire számítasz! Nemhogy a felét. Nincs rokona, valakije, aki segítene neki a hitelfizetésben? Itt senki sem fog jól járni, 2 gyerekkel munka nélkül, hitellel, borzalom. 15000, a másik apa meg nem fizet? Teljesen lehetetlen helyzetbe került az anyuka, ilyen esetekben kellett volna nagyon vigyázni a házasságra!Nagyon felelőtlenek voltatok, ezt mindenki szívni fogja, nagyon. Örülj inkább, mert még te jársz a legjobban, 11000 hitel +gyerektartás 20%, és élheted az életed. De mi lesz az anyával és a gyerekekkel?!
2012. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kell albérletet fizetnie! (Nem lakott érték-lakott érték) /3. Viszont akkor a hitelt is fizesse ő, ebben kellene megegyezni, talán még így lesz élhető élete mind2-töknek.
2012. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!