Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A bíróság mennyi gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A bíróság mennyi gyermek tartásdíjat ítélhet meg, ha nincs semmiféle rendszeres jövedelmem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17300 ft minimum, ill. 20% van megállapítva. Március 28-án lesz a csökkentési tárgyalás. 8-10 ezerre szeretném csökkenteni, bár ezt sem tudom miből fizetném ki.

Sajnos nincs munkahelyem, és semmilyen ellátást nem kapok.

A párom minimálbért kap, ebből élünk ketten.

Sajnos az én nevemen van a lakás, és az autó. A bíróság ezt figyelembe veszi a döntéskor?


2012. márc. 13. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

8-10 ezerre szeretném csökkenteni, bár ezt sem tudom miből fizetném ki. az én nevemen van a lakás, és az autó.


Szerinted??

2012. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. A bíróság azt mondja majd hogy adjam el az autót és abból fizessem? Az a gond hogy ez egy 20 éves értéktelen autó. Alig használom mert benzinre sem telik.
2012. márc. 13. 17:40
 3/11 anonim ***** válasza:
A minimálbért veszik alapul, ha nincs tényleges jövedelmed. Ha nem fizeted, a gyermeket nevelő szülő végrehajtást kérhet az ingó és ingatlan vagyonodra. A vége az lehet, hogy elárverezik a lakást, kocsit
2012. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

... és mivel gyermeked ellátatlanul (kaja, ruha, tankönyvek stb.) nem maradhat, esetenként az állam megelőlegezi, helytáll és a szükséges összeget utalja a gyermeket nevelő szülő részére. De arról is gondoskodik, hogy életed folyamán ahányszor csak munkahelyet találsz, abban a percben (kamatostól) elkezdjék tőled vonni.

Nem éri meg most "kiskapukat" keresni, életed végéig ezt úgysem csinálhatod.

Keress mielőbb rendes munkát! Értsd meg, ahogy te is minden nap megéhezel, ugyanúgy a gyermeked is!!!!

Képes lennél úgy leülni bármikor is enni, hogy közben tudod, hogy a gyermeked esetleg éhezik?

2012. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

17:53-as!

És ha segélyen vagyok és kapok nettó 35 ezret, akkor is a minimál bért veszik alapul, vagy a nettó segély 20 %-át kell fizetnem? Bár úgy tudom a munkaügyi hivatal 33% tilt le. Vagy is sz*rabb pénzből többet vonnak mint egy normál fizuból (20%) Szerintem kész röhej ez az egész:) ha valaki segélyre kerül, akkor haljon éhen, lesz*rja a bíróság.

2012. márc. 13. 18:07
 6/11 A kérdező kommentje:

18:02-es

Attól nem félek hogy éhezik, ugyanis az exnejem a gazdag szüleivel él. Ráadásul ő kap családi pótlékot és fizut is.

Az a baj hogy olyan pénzéhes k*rva hogy 20 forintért lesz*pna bárkit. Mondanom sem kell hogy ment a válóper.. Már előre félek a csökkentési tárgyalástól, ami március 28-án lesz. Szerintem az exnejem minden válófélben pasinak a rémálma...

2012. márc. 13. 18:13
 7/11 anonim ***** válasza:
A jövedelmedre vonatkozik. azaz a segélyedre.
2012. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 33% levonás azt jelenti, hogy a jövedelmed addig terhelhető levonásokkal. Tehát ha pl elmaradtál a tartásdíjjal, akkor annyit vonnak le, ha bankhiteled van szintén. Ha csak a tartásdíjat vonják le, havonta és nincs elmaradásod, akkor a bíróság által megállapított összeget fogják. Amint látom, neked minimum összeg is meg van határozva a százalék mellé. Ez azt jelenti, hogy a munkaügyi központ ezt az összeget fogja levonni, egészen a 33%-ig bezárólag. Tehát ha a 33% csak 10e lesz, akkor annyit.
2012. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

9/9. Felháborító,hogy ismeretlenül lehordasz valakit.

Sajnos nagyon sok nőnek csak arra kell a férfi,hogy gyereket csináljon neki,és azután jól lehúzza anyagilag.

Az eszedbe sem jut,hogy az apának is élni kellene valamiből?

Munkahelyet sem könnyű szerezni manapság. Sokan hónapokon keresztül nem találnak munkát,akkor is legfeljebb minimálbérért.

A kérdésre: a lakást nem veszi figyelembe a bíróság,mert abból nem tudsz fizetni és laknod is kell valahol.

2012. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
hat en eleg sok embert ismerek,de olyan novel meg nem talalkoztam,aki azert csinaltatott maganak gyereket,h utana jol lehuzhassa az apat. Olyan pasast viszont rengeteget ismerek,aki valas utan nyavajog,h nem tudja eltartani a gyereket es mindent megtesz,h ne is kelljen. Aki honapokig nem talal egeszseges ferfi letere munkat,az nem is ferfi. Ha itthon nincs,akkor lehet menni kulfoldre. Milyen apa az olyan,aki szettarja a kezet,h nem tud fizetni es kesz. A gyereknek enni kell,elni kell. Szegyelje magat,aki a sajat gyerekerol nem kepes gondoskodni! Aki meg itt feltesz egy kerdest,az szamoljon azzal,h velemenyezik. Nekem ez a velemenyem es meg is fogom irni,megha egyeseknek nem tetszik,akkor is.
2012. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!