Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást fizetsz/k...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást fizetsz/kapsz most,2012-ben egy gyerek után?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 15:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. utolsónak. hát igen ez már csak így szokott lenni:( Te is nagy vonalú vagy/voltál. Bíróság ítélte meg, hogy a tartásdíjon felül is te fizess plusz

dolgokat?

2012. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mi 20 ezret beszéltünk meg a férjemmel. Ő vállalkozó, egyszer hopp egyszer kopp...mostanában az utobbi..Bár minimálkérrel van bejelentve. Most nagyon nehéz neki anyagilag, így elfogadtam ezt az összeget. Baráti a viszonyunk. Azt mondta, hogy ha lesz több, akkor úgyis ad. Remélem tényleg betartja. Csak ki tudja mi lesz ha lesz pl. komoly kapcsolata...stb. De rosszat sem akarok neki: Ha többet kérek és nem tudja fizetni, akkor behajtásra kerül valahogy... gondolom.

Szerintetek ez reális összeg? A gyerekünk 3 és fél éves.

2012. márc. 5. 16:53
 13/17 anonim ***** válasza:
15:43 saját döntés volt minden gy. tartáson felüli dolog. Amúgy mellette van még másik 2 is, aki velem él, az egyik tartósan beteg- sajnos.
2012. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
11es vagyok. 13asnak. igazán sajnálom, szívből örülök, hogy vannak még hasonló típusú édesapák. Minden jót nektek.
2012. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Snapette ***** válasza:

Kissé off, de témába vág.

Van egy kérdésem: én nem magyarországon lakom, nálunk a gyerektartást százalékban fejezik ki, és amit a bíróság maximum megítélhet, az 25%, vagyis a fizetés egynegyede, de a felek megegyezhetnek másképp is, mi pl. 3O%-ban egyeztünk, és nem az apa "fizeti", hanem eleve levonják a fizetéséből és átutalják nekem, vagyis nincs gond azzal, hogy fizeti vagy nem fizeti, eleve meg sem kapja. A százalékos megoldás azért jó, mert így arányosan változik annak függvényében, hogy változik a fizetés. Ez magyarországon nem így működik, ha jól veszem ki a rengeteg "nem fizeti" problémából...? Így van? Privátban is lehet választ küldeni, nagyon érdekel a dolog.

Köszönöm és elnézést.

2012. márc. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó!Így működik Mo.is.Én a fizetése 25%-át kapom és a munkahelye utalja.Azért van ennyi nem fizetés,mert nincs bejelentett munkája az apukának és nincs miből letiltani.
2012. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Snapette ***** válasza:
Értem, köszönöm szépen. Akkor a kifejezés vezetett félre, mert senki nem azt mondja, hogy nem kapok gyerektartást, hanem hogy nem fizeti, én így azt hittem, hogy ő kell személyesen fizesse. Hát akkor jó sokan vannak így, gondolom sokszor feketén dlgozik az apuka hogy ne lehessen levonni. Még jó, hogy ezzel előreláthatólag nem lesz gondom. Mégegyszer köszönöm.
2012. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!