Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igaz e. hogy az új törvények...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz e. hogy az új törvények szerint, halál esetén a feleség illetve a férj örökli a vagyont? Nem az leszármazott /Gyerekre gondolok/?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
amennyire új egy 50 éves törvény
2012. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem igaz. Csak akkor örököl a házastárs,ha nincs gyerek.
2012. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az még csak tervezet, h a házastárs is örököl a gyerekekkel egyenlő mértékben.
2012. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Igaz,de az új törvény szerint örökölnek az elhunyt szülei is.Ingatlant nem,csak ingóságot.Tiszta hülyeség,jelentkeznek majd a "gyászoló szülők" sorjába akik világ életükbe csak annyit tettek a gyerekükért megcsinálták.
2012. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az új törvény a házastárssal egy sorban törvényes öröklés jogot ad az örökhagyó szüleinek, tehát az örökhagyó házastársa örökli az általa lakott lakást és az általa használt berendezési és felszerelési tárgyakat, örökli továbbá az ági vagyon holtig tartó haszonélvezetét is. Az egyéb hagyaték felét ugyancsak a házastárs örökli, másik felét pedig az örökhagyó szülei. A szülő halála után a házastárs örökli azokat a vagyontárgyakat, amelyek elhunyt házastársáról hárultak annak szüleire.
2012. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ha nincs gyerek, akkor az örökhagyó szülei is örökölnek, az előttem leírt módon, de ha van, akkor a leszármazottak és a házastárs egyenlő arányban. De ez még csak egy tervezet, lehet belőle még bármi
2012. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak tervezet és csakis az úgynevezett törvényes öröklésre vonatkozik. A másik a végrendeleti öröklés.


Ha végrendelkezel, akkor van arra lehetőség, hogy akár kitagadhatod a szüleidet is, a rokonaidat is, a testvéredet is (mert a közfelfogással ellentétben nem mindnekinek vannak jó szülei, rokonai és testvérei és nem mindenkit támogattak). A kitagadási okokat a törvényben megtalálod.


Én ezt tettem. Minden okom megvan rá. Már akkor nagyon ideges lettem, amikor valamelyik i.dóta átverte a Parlamenten, hogy a gyerek köteles a szülei támogatni 18 éves kora felett és ezt az Alkotmányba szegecselték.


Szerintem, akit szerettek a szülei, akit támogattak, akit szeretben neveltek, annak eszébe sem jut nem törődni a szüleivel, ha azok megrokkannak vagy megöregszenek. De akit nem?! (Márpedig sokan vagyunk sajnos, akiket nem.) Az nagy nehezen kiszakad/kitépi magát a beteg családjából, terápiára jár, megjárja a Poklot élve, mire kimászhat a szülei mocskából, hogy élhessen; új életet kezd, aztán valami zavaros anakronisztikus törvény miatt a nyakába varrják újra a végletesen önző, brutálisan agresszor szüleit, akik soha nem adtak, és most még ők követelőznének, fennen lobogtatva a jogszabályokat?!


Na ezt aztán már nem.


Én ezért írtam a minap végrendeletet. Részemről minden rendben van magam után, még ha esetleg még 60 évet élek, akkor is. A végrendeletet pedig annyiszor módosíthatom, amíg élek és amíg kedvem tartja.

2012. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze kedves. Majd én , mint volt férj meghalok , hogy anyuci élvezze az életet amiért soha nem dolgozott meg. Meg a hátunk tollas.
2012. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk Vajdaságban ilyen törvény van!

Pl.meghalt a párom anyukája a vagyona két felé osztódott.

Felét a férjem kapta meg,felét pedig az após.

2012. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem igaz. Csak akkor örököl a házastárs,ha nincs gyerek."


Az új tervezet szerint nem.

Amúgy meg ha valaki annyira utálja a házastársát, hogy nem akarja hogy örököljön, akkkor váljon el tőle. Meg végrendelkezzen.


Nálunk meg pont az van, hogy anyukámék támogattak mindenben, lakással, pénzzel, a (lassan ex) férjem nem tett bele semmit. Ha még a válás alatt elpatkolnék, inkább kapják vissza a szüleim amiért dolgoztak, mint a férjem vihesse oda a kis cicukáját.

2012. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!