Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha a válás oka az egyik fél bizonyított hűtlensége. Akkor a hütlen felet anyagi hátrány érheti e? Követelhető e tőle anyagi kártérítés a vagyon megosztásnál?
Kártérítés hűtlenségért? :)
A polgárjogban kártérítésre az kötelezhető, akinek tudatos tevékenysége a másik fél számára igazolható kárt okoz. Tulajdonképpen akár meg is állhatja a helyét egy kártérítési per :) Persze igen nehéz bizonyítási teherrel! Ugyanis a hűtlenkedő is bizonyíthatja, hogy nem kapta meg azt, amit egy "normál házasságban" megkaphatott volna, "oka" volt a hűtlenségre. Tehát azért nem ajánlom, hogy ilyen jellegű pert indíts a párod ellen.
De a vagyonmegosztást semmilyen mértékben sem befolyásolja, hogy ti azért váltok, mert félrelépett a férj vagy feleség.
Mivel lepontozták a második válaszom, valamint a kérdést kiírója is félreértett valamit, amit privátban jelzett, leírom kicsit érthetőbben:
A kérdés arra vonatkozott, hogy anyagi kártérítést kérhet-e. Erre azt válaszoltam, hogy kártérítésnek akkor van helye, ha igazolható kára keletkezik a másik fél szándékos (vagy gondatlan) magatartásából.
A férj hűtlensége gondatlan magatartás. Ebből a háztartásnak származhat kára, hiszen a férj elviszi a pénzt otthonról, nem a gyerekekre, a családra költi, hanem egy "vadidegen nőre."
Tehát a kártérítési igénynek akár alapja is lehet ez. Ezért mondtam, hogy tulajdonképpen a kártérítési pert el lehet indítani.
A válasz második felében pedig azt írtam le, hogy azonban egy perben nem igazán fog eredményes lenni a perindító, mert a másik fél szinte biztosan azzal fog védekezni, hogy őt is kár érte, mert nem azt kapta a házasságban, amit ígértek, amit várt, stb. (Nem azt mondom, hogy a felesége "nem szerette", hanem azt, hogyha a bíróságon egy ilyen perben ha azt mondja a volt férj, hogy nem szerette a felesége, akkor a feleség ennek az ellenkezőjét igen nehezen (tul.képp. sehogy) tudja bizonyítani.)
Tehát ezért nem reális az, hogy valóban ítéljenek meg kártérítést ebben az esetben.
Azonban való igaz, hogy asszonytartás akár kérhető. De ennek is igen komoly feltételei vannak. De az asszonytartás nem kártérítés, és nem része a vagyonmegosztásnak.
Köszönöm a válasz!
privátban én is válaszoltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!