Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál mindkét félnek bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál mindkét félnek bele kell egyezni (alá kell írni)?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Váláshoz elég, ha csak az egyik fél akar válni.

Ő beadja a bíróságon a keresetet. Az se baj, ha az alperes el se megy. Kimondják a válást.

2011. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben is meg kell osztani a vagyont?
2011. dec. 27. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Persze, a vagyonmegosztás, az független attól, hogy ki akarja a válást, és ki sem.

Ha nincs közös megegyezés a vagyonról, akkor ezt majd a bíró megteszi.


Megkérdezhetem, hogy rólad van szó? Esetleg te vagy aki akar válni, vagy aki nem?

2011. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem én vagyok:)

Itt a gyakon volt egy kérdező, akinek az anyukája nem tudott válni.

Kérdeztük, és azt mondta, hogy a vagyonmegosztáshoz is kell a két aláírás, ezért nem tud az anyja válni.

Nem hittem, hogy tényleg így lenne, mivel ezzel könnyen kiszolgáltatottá válhat az, akinek nincs "saját" vagyona.


Remélem erre az információra nekem soha nem lesz szükségem, de azért nem árt ilyet tudni:)

2012. jan. 1. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!