Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Új gyermekelhelyezési eljárás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új gyermekelhelyezési eljárás? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy én az apuka vagyok. Rendezett körülményekkel (saját lakás, biztos munkahely és jövedelem) élek a jelenlegi párommal 2 éve.


Történet a következő:

6 éve elváltunk a feleségemmel és ebből a kapcsolatból született két lányunk. Egyik jelenleg 12, a másik 7 éves.

A válásnál a volt feleségem 'javára' ítélték a lányainkat, ami természetesen - sajnos - teljesen normális.

Én minden hónapban fizettem a lányok után a gyerektartási díjat, amit a bíróság kiszabott. A közös tulajdont, mint autó, ház eladtuk és elosztottuk a pénzt. Valamint az értéktárgyakkal is ugyanígy tettünk. Lényegében békés válásunk volt, nem volt vita, és köpködés egymásra. Megegyező véleményünk volt a vagyonelosztásról. Valószínűleg azért ment ilyen egyszerűen, mert 'szabadulni' akartunk egymástól.


A lányaimat minden héten hétköznap megbeszéltek szerint 2-szer láthattam és két hetente hétvégén nálam voltak. Illetve a szünetekben fele - fele arányban tartózkodtak velem vagy utaztunk el, hol külföldre, hol belföldre, amiről minden esetben írásban és szóban is tudott a volt feleségem. Tehát minden jogszabálynak eleget tettem és teszek is jelenleg.


Pár hónapja mentem a lányokért az iskolába és meglepődve tapasztaltam, amikor a lányaim tanárai félre hívtak és beszámoltak arról, hogy kék-lila foltokat láttak a gyerekek hátán. A lányok azzal magyarázták, hogy beütötték a hátukat. A minap pedig észrevettem a kisebbik lányom karján egy felnőtt kézlenyomatot. Elég nehéz egyébként rajtuk testi fenyítő dolgokat észre venni, mert mindig tetőtől talpig be vannak öltözve. Az édesanyjuk már születéstől így öltözteti őket.

Mivel én nem fürdetem a lányaim, se a jelenlegi párom, így nekünk esélyünk nem volt ezt észrevenni.

Az iskolában tájékoztattak 2 hete, hogy eljárás indítottak az édesanya ellen. A lányok egy szót se mondanak, hogy mi történik velük. Én annyit látok, hogy a kedvük ha velem vannak, akkor kicsattanó és boldogok. Ha visszük őket haza, akkor meg inkább elterelik a figyelmüket valamivel.


Gondolom új gyermekelhelyezési eljárást fognak indítani. Ez hogyan zajlik? Volt valakinek ilyenben része?


Lányaim egy hete nálunk vannak. De nem tudom, hogy jogilag hol áll az ügy?! Tehát, most elindult az eljárás a volt feleségem felé, ugye nem viheti el a gyerekeke?

Honnan tudok erről határozatot szerezni? Vagy milyen papírformája van ennek az eljárásnak?


Köszönöm a segítséget!


2011. dec. 21. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Huhh baromi nehéz kérdés, szerintem jogiforum.hu , de laikusként én azt mondom, hogy neked kellene kezdeményezned a gyerekelhelyezést, hivatkozva a rendőrségi eljárásra.

Így sem kizárt, hogy a gyámügy nem szól neked.

2011. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézusmária. :( Szegénykéim. Mindenképpen te kezdeményezd a gyámügynél az új eljárást. Értelemszerűen ilyen esetben akár tanu is lehetne a tanárnénik. Kötelességük lesz eljönni, és tanuskodni amit láttak...te magad megmondtad, hogy a tanárok is léptek ez ügyben. ez nagyon jó dolog. És akkor most már huzamosabb ideig nálatok vannak a gyerekek? ez azt jelnti, hogy akkor már nem is mennek vissza anyukához? és szerinted anyuka tehette ezt a lányokkal? vagy esetleg van anyukának új kapcsolata? előfordulhat hogy az új pasi tette??
2011. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, bocsánat most értelmeztem az utolsó mondatokat. ez esetben ha már konkrétan anyuka ellen indult eljárás, akkor szeintem jogilag igenis megteheted hogy nem adod vissza anyukának lányokat. hiába nyilván ilyen rövid idő alatt nincs még eredmény, de nehogy már téged vonjanak felelősségre amiért nem adod vissza őket? ugyanmár...
2011. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen derítsd ki, mi történt, és szólj a gyámügynek, indíts gyermekelhelyezést.

A lányaid több okból nem merik elmondani:

félnek, hogy kapnak

úgy érzik rosszat tettek, és megérdemelték, nem merik neked elmondani mi is történt

megalázták őket, ezért szégyellik magukat.

bármelyik lehet.

Mindenképpen tisztázt a lányaiddal, hogy semmi olyat nem tudnak tenni, ami miatt verést érdemelnének!

2011. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 fehér gandalf ***** válasza:
75%

nálunk is hasonló volt a helyzet. emlékszem anyám elől mindig fecskében rohantam a kert végébe aztán a kerités mellett és a vasúti vagonok mellett. nyuszikat tartottunk bennük így mindig ott voltak. azták át a tüskés bokrokon. én eléggé gizda voltam így oda anyám nem tudott követni. aztán vártam h anyám vagy lenyugszik és nemkapok akkora verést vagy apám hazajön.

akkoriban úgynevelt anyám hogyha bárkinek is beszélek a verésekről akk elvisznek a rendőrségre bedobnak egy zsákba azt egy szobába. legjobban az jellemzi ahogy anyám nevelt h megver közben meg mondogatja szálljon ki belőled az ördög.


jogi ügyekhez nem értek viszont az h a lányok elmondják h mi történt velük ahhoz az szükséges h megnyugtasd őket és elmond nekik h többet nem kell visszamenniük az anyjukhoz.

2011. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anyukának nincs új kapcsolata tudtommal, legalábbis én a lakásában sosem láttam idegen holmit, ami arra utalna, hogy új férfi van az életében. Bevallom őszintén, sosem érdekelt, hogy van-e valakije. Csak a lányaim érdekelnek, a volt feleségem számomra nem létezik egyéb okokból kifolyólag.

Azt tudom, hogy volt anyósom sokat volt nála vigyázni a gyerekekre, főleg éjszaka.

Volt feleségem és a jelenlegi párom ismerik egymást, de sosem volt köztük egy rossz hang sem. Kulturáltan elbeszélgettek egymással semleges dolgokról, ill., mikor a nagyobbik beteg volt, akkor a a páromnak mondta el a volt feleségem, hogy hogyan adja be a gyógyszereket, mert benne nem bízott meg. Mármint azt mondta, hogy túl rövid ehhez a fejem.


Akkor bemegyek a hozzánk illetékes gyámügyhöz és kiderítem, ilyenkor mi a helyzet. Ugyebár az iskolának kötelessége mindent jelenteni, bármiről is van szó. Legalábbis így tudom. Úgyhogy elképzelhetőnek tartom, hogy hivatalos úton elindult egy eljárás már.


Párom azt javasolta, hogy vigyük el a gyerekeket pszichológushoz. Hátha ő kitudja belőlük húznia dolgokat.

Csak nem tudom, hogy ez jó ötlet lenne -e?!

2011. dec. 21. 11:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az eljárás során ezt automatikusan el fogják rendelni.
2011. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a tanárok mért nem szólnak hivatalból a gyámügynek, 1 dolog hogy neked szólnak de ha bajt észlelnek jellenteniük kell. Neked is ezt kell tened.
2011. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mi újság kedves Kérdező,mit tudtál meg?
2012. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elindult az eljárás a volt feleségem iránt. Jelenleg a lányok nálam laknak.

Hivatalból az iskola is jelentést tett és én is a párommal.

Gyámügy kijelölt ideiglenes gyámnak, de ez a bíróságon az ügyvédem szerint 100%-ban rám fog szállni. Tehát mindenképpen én "nyerek" a gyermekelhelyezésen. Voltunk pszichológusnál, ahol külön - külön meghallgatták a gyerekeket, majd minket is. Nekem a házasságomról kellett beszélnem, a páromnak pedig a 2 év alatti életünkről.

Bekértek tőlem keresetkimutatást és minden olyan dolgot, ami a rendezett körülményt biztosítja.

Utána néztek, hogy az erkölcsi magatartásom milyen, tehát voltam-e büntetett.


Ügyvédem szerint ez normális eljárás ilyenkor. Eléggé utánam/utánunk ill. mögénk néznek. Gondolom azért, hogy a gyerekeknek biztos sorsuk legyen.

Volt feleségem édesanyjával tartom a kapcsolatot. Rendszeresen érdeklődik a lányok iránt és volt is nálunk két ünnep között.


Remélem, hogy minél hamarabb lezajlik ez az egész.

2012. jan. 19. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!