Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem kaphatnám én a gyerektartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kaphatnám én a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, apukám havonta 50 e forintot fizet gyerektartásnak. Anyukámtól minden létszükségletet megkapok: ételt, ruhát, lakást. De nem sportolok semmit, nem járok különórákra, ezért annak a pénznek a nagy része megmarad. Anyukám viszont gyakran utazgat a barátjával különböző wellnes-szálókba, aminek az árát szerintem a gyerektartás maradékából egészítgeti ki.

Beszéltünk már a továbbtanulásról is. Azt mondta, hogyha nem vesznek fel állami finanszírozásúra, nem fog fizetni érte. Próbáltam megbeszélni vele hogy hadd kapjam én a gyerektartást és akkor magamnak veszem a ruhákat meg abból beszállok az egyáb költségekbe és így talán marad valamennyi félretett pénzem. Havonta 1000 forint zsebpénzt kapok. Jogos a problémám?



2011. dec. 7. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Jogos, mert a gyerektartás a gyereké, a szülő magára nem költheti.

Hivatalosan viszont a szülő kapja, és neki kell rád költenie.

Próbálj meg apukáddal beszélni, hogy tegyen valamit, mert csak ő tud intézkedni az ügyben, te sajnos kiskorúként nem.

2011. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Jelenthetitek, hogy nem rád költi.


Azért ehhez pofa kell bazm*eg nem a gyerekre, hanem wellness hétvégére költi. Jó isten, mik vannak..

Vagy ha apukádhoz költöznél?

2011. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért nem kell anyukát rögtön meghurcolni, nem tudjuk mennyit költ havonta ruhára, ételre és mennyi a rezsi.Nem biztos, hogy abból a pénzből wellnesezik.De ha gondolod kérdező, próbáld meg megbeszélni a dolgot, hátha hajlik rá, vagy beszélj apukáddal.
2011. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát ha nem is abból wellnessezik, de az már pofátlanság hogy kikapcsolódásra a pasival telik, de a gyereke továbbtanulására nem.
2011. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem kaphatnád.

Sokan úgy gondolják, hogy a vacak gyerektartás arra van, hogy a gyerek elverje hülyeségekre. Hát nem. Anyád ebből fizet rezsit, kaját, stb, amit meg is kapsz. Márpedig ha kifizeted a rezsi arányos részét és csak kaját veszel magadnak... nos tuti nem elég 50ezer havonta.

Gondolom dolgozik, vagy a barátja dolgozik meg azért, amit magára költ. Egy szülő is érezheti magát jól, nem csak a gyerek kiváltsága.

Az meg hogy nem akarja fizetni a tandíjadat... valószínűleg csak arra akar ösztönözni, hogy tanulj és ne arra appellálj, hogy majd ő félévente kifizet tandíjra több százezret. Plusz koli/albérlet, utazás, bérlet, kaja, jegyzetek. Alsó hangon ez is több, mint havi 50ezer.

Igazából nem túl jogos tehát a felháborodásod. Tanulj. Pont. :)

A zsebpénzed viszont kevés, gondolom 17-18 körül lehetsz, ha továbbtanuláson problémázol, havi 1000 forint semmire nem elég, beszéld meg vele, hogy annyi luxus neked is jár, hogy pl havi 5ezret elkölthess.

2011. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos nem véletlen mondja a kérdező.

Tudod, nekem pofám nem lenne 1000 Ft-od adni 1 hónapra a gyerekemnek és kijelenteni, hogy nem fizetem a tandíjat, holott a gyerektartás megjegyzem bőven futná egy átlagos képzés díját, közben meg wellnessezek.

Annyira azért nem vészes egy ilyen idős lány élelmezése és rezsije.

Én bérleti díjjal együtt megvoltam egy lakásban 25 000 Ft-ból (ebben a rezsi is benne van), ezen felül már csak a kaját kellett fizetnem, az pedig szintén nem volt sok.

2011. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért azt is nézd, hogy az ételnek, a ruhának, a lakásnak van költsége. Ez egy főre átlagosan 50 ezer forint. A wellness-szállókat honnan tudod, miből fizeti? Ezt csak tippelted, ugye?
2011. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

18 felett kérheted, hogy te kapd, bár akkor már úgysem gyermektartásnak hívják, hanem rokontartásnak.

2011. dec. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vesd fel, hogy ha nem változtat ezen a hozzáállásán anyád, akkor átköltözöl apádhoz, elintézteted, hogy nála legyél elhelyezve, és ekkor már anyádnak kell apádnak fizetnie. Ha netán apád nem akarja, akkor csak dobd be, blöfföld akkor is. 16 felett már jogod van eldönteni, hogy kivel akarsz élni, 18 felett meg már úgyis mindegy.
2011. dec. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem még az is bicskanyitogató, hogy téged miért nem visznek magukkal wellness-ezni? Biutos neked is jól esne néha néha kikapcsolódni...egyébként szerintem is költözz apukádhoz. Korrektnek tűnik apukád, ő mit szólna ehhez? és tényleg a végén még anyukádnak kéne apukádnak fizetnie, na vajon ehhez mit szólna?
2011. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!