Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nagy szemétség lenne ha apát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy szemétség lenne ha apát választanám a válás során?

Figyelt kérdés

Tehát ha a szüleim el akarnának válni(ami már többször szóba került, de mégsem történt meg) és én apánál maradnék az mennyire lenne csúnya dolog? 18 éves elmúltam, és úgy tudom eldönthetem kinél szeretnék maradni. Nos az apámat sokkal jobban szeretem mint anyát. Anyával folytonos veszekedés, piszkálódás folyik közöttünk, nem bízhatok meg benne ergo nem mondok el neki semmit, szinte alig beszélünk, akkor vagyok felszabadult ha nincs is itthon. Elég furcsa ez tudom, de mégis ez a helyzet. Elég rossz a kapcsolatunk, pedig nem vagyok egy problémás gyerek. Az apámmal nagyon jó a kapcsolatunk, mindent megbeszélek vele, nagyon szeretem.

Van egy lánytestvérem(25) is, ő inkább anyával jön ki jól. Nagyon szemét lennék, ha apával maradnék és nem anyával? Ha a saját érdekeimet és boldogságomat veszem figyelembe, akkor egyértelmű hogy apát választom, de ha azt nézem, hogy anya szerintem kikészülne ha nem vele maradnék, mert biztos hogy nem bírná megemészteni. Most mit kéne csinálnom? Általában úgy van, hogy az anyához adják a gyereket kivéve ha valami nyomós oka van, hogy elválasszák őket. Mit tegyek? Nézzem más érdekeit vagy a sajátomat helyezzem előtérbe? Véleményekre, tanácsokra egyaránt kíváncsi vagyok! Köszönöm


2011. nov. 28. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
12 éves kor után szabadon dönthet a gyerek hol akar maradni,figyelembe veszik. Mivel te már 18 vagy egyrészt sehol sem kötelező maradnod,ha akarsz elköltözöl Üzgbegisztábnba, a biróságot nem fogja érdekelni. De igen nyugodtan az apudhoz költözhetsz anyud majd megemészti, sőt szerintem ha kidühöngi magát utána jobb lesz a kapcsolatotok mint amedig egyfolytában "össze voltatok zárva".
2011. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a saját boldogságodat válaszd. Hiába, hogy már nagylány vagy, támaszkodnod kell valakire. És ha apukád a támaszod, akkor maradj vele.

Biztosan anyukád is látta/látja/belátja, hogy az apukáddal jobban kijössz mint vele. Számítani fog a válaszodra.

És attól, hogy apukádat fogod választani, nem kell anyukáddal minden kapcsolatot megszakítani, hetente, kéthetente találkozhattok, telefonálhattok egymásnak, stb.

2011. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 /Anita_'94/ ***** válasza:
100%
Nem vagyok jártas a témában, de szerintem 18 évesen tutira nem lesz gyerekelhelyezés. Oda mész, ahova akarsz.
2011. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Így van, oda mész ahova akarsz,és ebben az esetben a saját érdekeidet nézd,persze apukáddal is beszéld ezt meg. A tesód pedig anyudhoz megy,tehát ő sem marad egyedül, és neked sem kell megszakítani vele a kapcsolatot.
2011. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság rólad már nem dönt.Nem vagy gyerek.Nagykorú felnőtt vagy, odamész, ahova akarsz.
2011. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bánomisén ***** válasza:

Felnőtt vagy, most már a saját érdekeidet is szem előtt kell tartanod. Nyugodtan költözz apukádhoz.

Persze anyukádnak biztosan rosszul fog esni először, ha nem őt választod, de felnőtt ember ő is, meg fogja emészteni, és még az is könnyen előfordulhat, hogy a vele való kapcsolatod javulni fog. Nekem is javult az anyukámmal a kapcsolatom, amikor elköltöztem otthonról. Ki tudja, miért ez a "távolról szép a szeretet" dolog valahogy működik :-)

2011. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem szemétség lenne, hanem egy életre szóló öngól. Miért akarsz önsorsontó lenni? Mert mit szól a Világ, ha apádat választod? Talán a Világ fog egy olyan anyával élni, mint amilyen a tied, vagy te?


Ugyan, miért választanád azt az embert, akihez nemigen kötődsz, akivel nem jössz ki, aki folyton csak bántott téged - ahelyett, aki szeret, aki törődik veled és aki nyugodt, és boldog otthont képes nyújtani neked?


Ja: és nem 12 éves kortól lehet az apukát választani, hanem háromtól is, ha a szakértő megállípítja, hogy a gyerek egyértelműen az apához kötődik erősebben, őt szereti jobban és őt is akarja választani.

2011. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
apukádat válaszd :D
2011. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ps: az "anya biztos kikészülne" valójában csak a hamis bűntudatod eredménye. Magyarul olyan miatt van bűntudatod, ami nem hiba és nem bűn, pláne nem a tied. Anyukád szítja ezt a bűntudatot, meg a buta Társadalmi sztereotípiák. Anya nem fog kikészülni, nyugodj meg, csak max. hisztizni egy kört.


Mindig csakis a magad érdekeit kell szem előtt tartanod, amikor önmagadról, a jövődról, a saját személyiségedről, a fejlődésedről, a LÉTEDRŐL van szó, nem másokét. (Aha, szóval itt a hamis bűntudat oka: anyukád szerint minden cselekdet, ami téged szolgál, önzés. Nem, nem. Ez nagy tévedés. Nem te vagy az önző, hanem ő. Akkor is birtokolni akar egy embert, ha állandóan bántja, akkor is, ha nem szereti, akkor is, ha folyton piszkálja - csak azért, hogy birtokolhassa és uralkodhasson felette.)


Válaszd édesapádat, talán még nem késő önmagadért tenni és any.ád nevelési hibáin korrigálni. Az apai szeretet csodákra képes!

2011. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18 évesen már nem vagy gyerek, oda költözöl, ahová akarsz
2011. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!