Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Március 19. -én válunk. A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Március 19. -én válunk. A férjem a felperes. Mi lesz, ha mégsem jön el a tárgyalásra? Mit tegyek, hogy ne "közös" megegyezés? Ügyvéd nélkül van esélyem?

Figyelt kérdés
6 év együttélés+3 év házasság után szerinte amit vásároltunk minden az övé, mert az ő házára költöttünk, oda vásároltunk.
2008. márc. 12. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Magyarul vagyonmegosztást akarsz.Ügyvéd nélkül semmi esélyed, ha csak a párodba nincs annyi, hogy igazad van, amit közösen vettünk azt felezzük meg anyagilag.Én azt ajánlom nagyon gondold át hogy megéri-e aza a pár bútor, vagy inkább azt szeretnéd hogy csendbe válljatok el és gyorsan. Ha ragaszkodsz ehez a vagyon megosztáshoz, hosszú lessz a vállás az tutti, mivel bizonyitani kell hogy közös szerzemény. A párom ugyan ebbe a cipőbe volt 6 éve, mindent amit vásároltak a volt asszonyka lakásába vitték, pedig volt a páromnak saját háza.Amikor a tárgyalás volt, ő is megkérdezte a bútorokat, a lakás felújitást stb, erre a bírónő aki ténleg rendes volt, azt kérdezte tőle hogy mi a fontosabb? Minnél hamarabb el vállni, vay évekig pesreskedni, és bízonyitani azt hogy ő vette meg a 90%-át. Ő annyival volt előnybe, hogy keresete csak a páromnak volt, így lett volna rá esély hogy megnyerje 2-3 év alatt, de mivel már együtt voltuk akor, a párom úgy döntött maradjon minden ott, és minél hamarabb szabaduljon meg a csajtól.sok sikert
2008. márc. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért szomorú, hogy vannak még olyan bírók, akik abban a kérdésben sem tudnak igazat mondani, amiben végül dönteni fognak.


A vagyonmegosztásra vonatkozó kérdés NEM RÉSZE a válópernek. A válást a bíróság a felek ellentmondó vagyonmegosztási akarata ellenére is kimondja. A vagyonmegosztásra, a vagyonközösség megszüntetésére pedig újabb pert kell indítani.


A három év házasság alatt szerzett tárgyak - hacsak bármelyik fél nem tudja bizonyítani, hogy különvagyonából vásárolták - közös tulajdonnak számítanak. Az, hogy az "ő házára költöttétek", az nem azt jelenti, hogy neked abból nem jár semmi. Ha pl. felújítottátok közös vagyonból az ő házát, akkor neked az értéknövekedés fele megillet a tulajdonostól, ha nincs a tulajdonossal megegyezés, akár tulajdoni hányadot is perelhetsz...

2008. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megvolt a tárgyalás. Közöltem, hogy szeretem, közölte, hogy ő is szeret, de mivel neki 4, nekem 2 felnőtt gyerekem van, ezért nem tudunk együtt élni. sok ellentmondásba bonyolódott. Mivel úgy érzi, nekem nem jár semmi, ezért a bíró jó hoszú tárgyalást, vagyonlistást, stb. kér tőle, majd ésn is megkapom, kiegészíthetem, aztán tanuk meg minden. Nem szeretnék ügyvédet, úgy érzem van időm és igazam is van. Megúszom ügyvéd nélkül? Egyáltalán megéri. de ha Ő tud hazudni akkor miért legyen neki igaza és az övé minden? csak azért, mert esetleg már a fiai kinézték az új mostohaanyukát?
2008. márc. 20. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretitek egymást valóban azon kell vitatkozni, hogy mi kié??? Mellesleg ha már felnőttek a gyerekek (de ha kicsik volnának se) mi közük van kettőtök kapcsolatához??? Nem a gyerekekre kéne fogni kettőttök összeférhetetlenségét. Egyébként ügyvéd nélkül valóban esélytelen vagy, hiába van igazad.
2008. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!