Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan pár akikről soha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan pár akikről soha sem gondoltátok volna, hogy elválnának, de mégis elváltak?

Figyelt kérdés
Én több olyat is ismerek akik a gimiben "álompár" voltak:15-18 évesen összejöttek, házasság, gyerekek, azt gondoltuk ők örökké együtt maradnak, erre kb 30 évesen elváltak. De van olyan aki 25 év után válik el...Miért?
2011. júl. 17. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek akiről kiderült h. lehet válnak,de még nem váltak el.A tapasztalatom az, hogy teljesen más amit mutat az ember a külvilágba, mint ami igazából kettöjük közt van.Az én kapcsolatomra is akik nem ismertek azt gondolták, milyen jól megvagyunk,egyébként meg mint lakóársak éltünk együtt,még a csókot is ki kellett könyörögnöm.Sok pár csak megszokásból van egymással, vagy az egyik fél szerelmes csak a másik meg nem mer lépni és idővel rájön h. ez mégsem működik, vagy pl. minden ok,csak egyetlen egy dolgoban nem értenek eggyet(munka,gyereknevelés,játékszenvedély.sex stb.)
2011. júl. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert képtelenek tenni, "dolgozni" a kapcsolatukért. Azt hiszik, hogy állandóan lobogni fog. Nem tudnak fejlődni mentálisan, hogy a szerelem átalakul egy szeretetteljes kötődéssé.

Egy dalszövegből hadd idézzek:


"Hogy értsd, egy pohár víz mit ér

Ahhoz hőség kell, ahhoz sivatag kell

Hogy lásd, egy napod mennyit ér

Néha látnod kell

Az élet hogyan fogy el


A lángot akkor őrzöd még

Ha félsz, hogy ellobban, elég

S elveszted fényét, melegét


Jó, mikor hisszük még

Lehet olyan a világ

Amilyet szeretnénk

Hidd el, a hajnal attól szép

hogy minden éjben ott lapul

Az örök sötétség


Egy érzés mindent eltakart

S elhittük, mindörökké tart

S a törvény nálunk dől le majd"


Szóval: a házasságot a mítoszok döntik romba. Az, hogy sokan idealizálnak valamit, ami nem reális. Így ezt nem kaphatják meg, ettől frusztrálttá válnak. Sajnos az emberek képtelenek megfelelően kommunikálni is. Néha elvárnának dolgokat, a másik esetleg ezt nem veszi észre és ahelyett, hogy szeretettel és jobbítani akarással az emberek az egyenes beszéd elvét követve átsegítenék egymást a hullámvölgyeken, inkább radikális intézkedések felől döntenek. Egy sima elszürkülésből még lenne kiút. Sokan azt hiszik, hogy az csak a szakítás/válás lehet. Aztán libbennek egyik kapcsolatról a másikra, állandóan keresvén az igazit, holott lehet, hogy most is ott él velük?

Javasolnám ezt elolvasni, nagyon sok jót ír:

[link]

Az embereknek lelkileg fel kellene nőniük oda, hogy a REÁLIS HÁZASSÁG-ot értékként felismerjék. Érezzék át, hogy az összetartozás, a jóban-rosszban, a szeretet és az ezekből fakadó kölcsönös biztonságérzet mekkora kincs. Amit holmi kalandvágyért vagy épp szexuális csemegézhetnék miatt nem kellene eldobni.

2011. júl. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi ilyenek voltunk a férjemmel. Nekem első szerelem, neki sokadik, két gyerek, 16 év házasság. Mindenki azt hitte hogy mi vagyunk akik biztosan együtt öregednek meg, sőt mi is azt hittük sokáig. Aztán kijöttek a problémák, amik rég meg voltak, de nem fektettünk elég energiát a megoldásukba, és betelt a pohár. Szóval van ilyen. Az érdekesség, hogy a mostani párom szokta emlegetni, hogy mikor ide költözött a faluba, mindenki mondta hogy nézd ezeket( minket) ők a mintapár. Egyikünk sem gondolta, hogy pár év múlva mi ketten leszünk együtt. Ilyen az élet.
2011. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a kedvenc Zorán számom, amit a második válaszoló beírt dalszövegként :) Sokat hallgattam gyerekként is.

Egyébként nem tudom. Szerintem unják, hogy mindig minden ugyanolyan (ettöl én is rettegek amúgy, hogy ezért fog elhagyni).

Van egy jó barátnöm, az ö szülei már 14-15 éves koruktól együtt vannak, van 5 gyerek. Kb. 40 éve vannak együtt. De váratlanul az apa 3 évvel ezelött kezdett szeretöt tartani, el is költözött. Aztán 1 év múlva kibékült az anyukával. És mikor rákérdeztünk, hogy ez most mire volt jó, azt válaszolta:

Te is megunnád a kedvenc kajádat, ha mindennap azt kellene enned 40 éven keresztül, nem?

Hát ennyit erröl, ez nem túl biztató:(

2011. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!