Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Dührohamai vannak apának,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dührohamai vannak apának, ilyenkor tör-zúz, belerúg a kutyába, anya is fél, remeg tőle ilyenkor. (Én is) Mit lehet ezzel kezdeni, kinek lehet szólni?

Figyelt kérdés
Rendőrség nem hiszem, hogy foglalkozik ezzel, hallottam, hogy a mentőket is lehet értesíteni. Ők is kijönnek ilyenkor? Majdnem minden délután ez van, muszáj csinálni valamit. 19 éves vagyok.
2009. márc. 24. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Szia, nem tudom, hogy kinek a hatásköre, de szerintem ne csak a mentőket, hanem a rendőrséget is hívjátok ki. Mondd el, hogy mit csinál apád, hogy féltek tőle, és hogy ez rendszeres.
2009. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Menj el a Családsegítő Központba, meséld el mi van!

Kérj segítséget!

Keresd meg a NaNE Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101.Ingyenesen hívható, biztos ad valami tanácsot.

A neten is van honlapjuk, írd be hogy NaNE.

Ha suliba jársz még, ott van gyermekvédelmi felelős, keresd meg, mondd el neki is.

Szólj a szomszédoknak, hoyg esetleg átjöttök, vagy segítséget kértek. Kérd el a telefonszámukat! Nem kell szégyelni.

Szólj a nagyszülőknek, keresztanyádnak is.

Mitől vanak dührohamai? Talán valami pszichés betegség kezdete? Iszik? Amikor nyugodt, nem lehetne megbeszélni, hogy orvoshoz menjen?

2009. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
ja, ha éppen rohama van, hívd a mentőt! Így orvoshoz jut könnyebben. Mennyi ideig tart?
2009. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Elmehetnél a körzeti orvoshoz is, minél hamarabb, nem kell megvárni hogy valami legyen, és meséld el, milyen!

Gyorsan cselekedj! Vagy osszátok meg anyuddal! Minél több helyen egyszerre kérjetek segítséget, nehogy baj legyen!

2009. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves segítő szándékot!


Iszik. Ha nem, akkor elvonási tünetek. Gyakorlatilag önmagát képes felhúzni minden apróságon (ha pl leesik egy pohár) a törésig-zúzásig.

A baj az a segítségkéréssel, hogy ezt általában rajtunk torolja meg. Elmennek a rendőrök, szomszéd, stb.. utána még jobban csapkod, rúgdos. Józanul is.

Félek...

Pont emiatt félek szólni. Jó lenne, ha legalább addig nem látnánk, amíg ki nem találjuk, hová költözzünk előle.

Most nem az számít, mit hagyunk itt- csak a nyugalmunk, anyának is ezt mondom mindig...

Egyetemen tanulok, anyunak megszünt az állása, én tanulás mellett dolgozom. Szerintem anya ebben az állapotban alkalmatlan arra, hogy új munkahelyet keressen, pedig gyógyszerész.

Kulturált családi életünk volt, amíg apa fel nem mondta a szolgálatot- gyakorlatilag már nincs idegrendszere...

Kétségbe vagyok esve.:(

2009. márc. 24. 10:35
 6/20 anonim válasza:
100%
Ne féljj!! Legyél erős, lényeg, hogy ne hagyjátok ezt a dolgot, ahol, csak lehet beszéljj róla, ne szégyeldd, hidd el nagyon sok emberrel megesik ez (velünk is ez volt) Minden alkalommal értesítsdd a rendőrséget, mert annak akkor feljegyzett nyoma lesz ami a későbbiekben (bíróságon) hidd el jól fog jönni! Nem szabad hagyni, tudom nagyon nehéz, féltek, de egyszer vége lesz, de csak ha Ti is akarjátok, ha nem tesztek ellene, így marad!!
2009. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
a mentőket ne hívd, nem arra valók. Családsegítő központ, vagy ha nagy a baj rendőrség. A mentők arra vannak , hogy ha megsérült valaki akkor jöjjenek, amíg ilyen nincs, kár őket kihívni.
2009. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is a NaNe-t hívd fel, ők minden lehetőségről tudnak, hogy ilyen esetben kihez lehet fordulni, hogy milyen jogi lehetőségeid vannak. És anyukád nem akar elválni? Így nem lehet élni, Ti is rámentek idegileg. Nehogy valami komolyabb baj is történjen. Az ilyen alkoholbeteg emberek kiszámíthatatlanok és én pesszimista vagyok az ő gyógyulásukkal kapcsolatban.

Lehet, hogy könnyebb útnak tűnik, de én lelépnék, amint tudnék, az életem jobban félteném. Sajnos egyszer már nekem is volt részem egy atrocitásban, többet sem akartam látni az illetőt (halál részegen jött el hozzám az akkori barátom, teljesen kifordulva emberi mivoltából). Hónapokig kísérgettek ismerősök a munkahelyemre és haza, zaklatott, leskelődött a lakásomnál, stb. Féltem egyedül az utcán, nem kívánom senkinek. Én minél előbb szabadulnék a helyetekben az apukádtól.

2009. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mi is, de ez nem olyan könnyű, mert hová mehetnénk most hirtelen? És apa nem hajlandó elköltözni, igaz, ő sem tudna hol lakni, de ő azt hiszi, nincs is vele baj, mi cirkuszolunk a szerinte semmiért, pedig lassan már megmukkanni sem merünk.

Sajnos nincs megtakarításunk, ha lenne, akár bérelnénk is egy másik lakást anyával.

Először munkát kell találnia.

2009. márc. 24. 11:26
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
De a válókeresetet azért be lehetne adni, hátha kicsit észhez térítené. (Végül ha eljutnátok a válásig és mégis rendeződne a helyzet együtt is maradhatna a család.) A lakás fele anyukádat illeti meg. Ha apukád akar benne maradni, fizesse ki anyukád részét. Vagy költözzen el bárhová apukád, sokszor a férj otthagyja a feleségnek. De ezt persze egy ügyvéd jobban tudja, mint én. Lépni kell, mégha féltek is. De kérj minél több helyről infót és tényleg nem árt, ha a rendőrségnek minél többször tesztek bejelentést. Hivatalosan is nyoma kell, hogy legyen ennek a helyzetnek.
2009. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!