Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasok vagyunk/még/, megörökö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok vagyunk/még/, megörököltem a saját családi házat. A tárgyalás alapján a ház az én nevemen van. 10 éve éves a házasság,6. évbe örököltem. Váláskor a feleségemnek jár valami a ház értékéből?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, öröklés útján szerzett vagyon különvagyon, függetlenül attól, házas vagy-e vagy sem.
2011. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ház még megvan, tehát a te neveden van-ez különvagyon.Az is különvagyon, amit esetleg a ház árán vettetek, kivéve, ha beutaltad a közösbe (mert azt hitted, hogy a házasság tartós lesz). Ha esetleg közösen beruháztatok, akkor megtérítési kötelezettéged van-de neki kell számlákkal igazolnia, mi volt az. és ami alegfontosabb: lett légyen bármi, ha csalódtál a vaárakozásodban, akkor is visszaállítható a különvagyoni jelleg, ha esetleg egy része a háznak, vagy annak ellenértékének a házastárs nevére került volna...
2011. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az öröklés különvagyon mindig minden körülmények között és az is marad bármi történjék. Ergo nem jár az asszonynak semmi belőle.
2011. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!