Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatás megváltoztathatjuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatás megváltoztathatjuk mi magunk bíróság nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


34 éves férfi vagyok, a párom elköltözik tőlem. A 4 éves közös kisfiúnk velem marad. 2 évvel ezelőtt 6 hónapra már elhagyott a párom, akkor a bíróság nekem ítélte a gyereket (lévén, hogy anyuci akkor el sem akarta vinni). A bírósági végzésen rajta van, hogy minden héten pénteken 16 órától szombat 19 óráig viheti el a gyereket. Ha mi közösen ezen változtatunk mindeféle hivatalos papír nélkül abból nekem lehet bajom? Pl ha nem hozza vissza időre vagy egyáltalán nem hozza vissza... Nem hiszem, hogy ez előfordulna, de biztos akarok lenni abban, hogy ha mégis előfordul akkor nem hajt el a rendőr, a bíróság, stb a fenébe azért mert elengedtem vele a gyereket...


2011. máj. 17. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem értek hozzá, de az a véleményem, hogy kell a papír, ha nem is bírósági akkor is. Írjatok egy megállapodást két tanúval otthon, kisem kell tenned a lábad. Én nem adnám neki oda úgy a gyereket, hogy nincs valami a kezemben.

2011. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. máj. 17. 09:55
 3/7 anonim válasza:

Bemész a városod gyámhivatalába és ott mindkét fél nyilatkozik /te és a volt párod/ és el van intézve. Nem kell

bíróság.

2011. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

OFF:Milyen furcsa, hogy papírt kell írnod a gyerekről. Olyan ez mint amikor valaki kölcsön kéri a kocsidat. Hm, szomorú.


ON: A fentiek ellenére lehet, hogy tényleg le kellene firkantani néhány dolgot, hogy ha történne valami akkor ne tudjon azzal vádolni, hogy téged nem is érdekelt a gyerek.

2011. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van bírósági végzés a gyermek elheleyzés és a kapcsolattartás tárgyában, akkor az a mérvadó, a gyámhatóság csak a vgzésben foglaltakat ellenőrizheti, sem a gyámhatóság sem ti nem változtathatjátok meg az abban foglaltakat. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy nem lehet rendkívüli kapcsolattartási napokat beiktatni, de teljesen egyedi megítélés alá esik, hogy az veszélyezteti-e a gyermeket, mivel csak 4 éves. Értsd: ha szerdán is elviszi, abból nem lehet baj, csak ha pl. éjszakai bárban dolgozik, és magával viszi, mert nincs aki felügyelje....
2011. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Előttem szóló! Igenis megváltoztathatja a gyámügy a kapcsolattartást. Saját tapasztalat.
2011. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a bíróság ideiglenes intézkedéssel döntött, ha utóbb közös kérelemmel kérik, igen, van néhány eset.Elég nehéz "jogi" tanácsot adni látatlanban.
2011. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!