Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e mód arra, hogy a tartozá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e mód arra, hogy a tartozásokat átvállalja a férjem hivatalosan?

Figyelt kérdés

Közös megegyezéssel válásra készülünk a férjemmel. Sajnos házasságunk idején több tartozásunk keletkezett, melyet eddig közös erővel törlesztettünk.

Tartozásaink a következők:

- A nevére felvett személyi kölcsön, melynek én vagyok a kezese (kb 60-70 000 Ft),

- A nevemen lévő 2 db autó, melyet kizárólag ő használ, mindkettőn parkolási díj- és gyorshajtási tartozás kb. 150 000 Ft értékben. A tartozást ő csinálta, de nyilvánvalóan tőlem kérik a befizetést.

A férjem elismeri, hogy az autóval kapcsolatos tartozásokat ő idézte (idézi) elő, úgy beszéltük meg, hogy addig nem költözünk szét, míg ezek ki nem lesznek egyenlítve, de ennek fél éve és a helyzet lassan tarthatatlanná válik. Amennyiben vállalja, hogy különköltözésünk után vállalja a tartozások rendezését, van-e erre hivatalos mód? Tartok tőle, hogy - bár most megígéri, hogy fizeti - ha külön leszünk, mégis nekem kell kifizetnem. Sajnos, az autóval további parkolási tartozásokat halmoz folyamatosan. Az autókat nem szándékozom megtartani, eddig sem használtam, de a tartozásokat rendezni kell. Feltehetően utána az egyik autót eladnánk, a másikat a nevére íratnánk.

Segítségét előre is köszönöm!

Tisztelettel:


2011. máj. 1. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a lányomnál is a férje csinált komoly telefon számlát, ami a lányom nevén volt. A válópernél is a férjére terhelte a bíróság a kifizetését. Viszont a telefontársaságot magasról nem érdekli a bírósági határozat és a lányomtól kéri a kifizetését.
2011. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
váltok, megegyeztek, ha nem fizet, te kifizeted és fizetési meghagyást kérsz a férjedre
2011. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre nincs lehetőség, max ha a becsület szavát adja...


Erre a legkézenfekvőbb megoldás, hogyha úgy egyeztek meg a vagyonmegosztásnál, hogy neked 220.000 forinttal több jusson az osztozásnál és akkor tied maradhat a tartozás...

2011. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom kifizetni:( Azért ilyen komoly probléma ez, mert a két autón kívül nincs semmink, az egyik jelenleg működésképtelen és vizsga sincs rajta, így nagyjából 0 az értéke, a másikon több a tartozás, mint az értéke. A tartalékomat elviszi a kaució az albérletre.

A becsületszó pedig...hát, amíg együtt élünk, van ráhatásom. De utána szerintem nem lesz. Köszönöm a válaszokat, lehet, ki kell bekkelnem:(

2011. máj. 1. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért egy működésképtelen papír nélküli roncsautót is bevesznek alkatrésznek és vasárba a bontóba 2 kilóért legtöbbször. Adjátok be, fizessétek be belőle a cuccot. Ha marad még rajta pénz azt meg tedd el.


A másik kocsit meg minnél előbb írjátok át, mert minden új büntetés még a te nevedre jön majd!

2011. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az átírás sem két fillér ma már....

Az üzembetartói jobb lenne talán. Olcsóbb.

2011. máj. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Add el az autót, elvégre a te neveden van.

Amúgy pedig ha nem fizeti ki a bírságokat, új törvény van, három hónap múlva kivonják a gépkocsit a forgalomból. Aztán megállítja a rendőr és lesz kellemetlensége bőven.

De a rendőrségen minél hamarabb jelentsd be, hogy nem te vezetted az auót és nevezd meg, hogy ő volt.

2011. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zoli850404 válasza:
van
2011. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!