Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valaki nem fizeti a gyerekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki nem fizeti a gyerektartást, amit a biróság megállapitott, hány hónap elmaradás után lehet biróságra menni? 3 hónap elmaradás után is?

Figyelt kérdés
Az állam ,hogy elölegezi meg hova kell fordulni ilyen ügyben?3 elmaradt hónap után márt elölegezi az állam?Az elmaradott gyerektartást is kifizeti esetleg?Az illetönek nincs jövedelme amiböl lehetne vonatni a gyerektartáspénzt!
2009. márc. 2. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
szerintem akkor valamilyen szociális és családvédo intézetnél kell kérni /mármint, ha nem tudják mibol vonni/
2009. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Persze, már 3 hónap nemfizetés után mehetsz a bíróságra, az állam általi megelőlegezést is itt kell kérni, ha jól tudom max. fél évre visszamenőleg fizet és max. 2 évig (ebbe nem vagyok biztos, hogy jól rémlik).

2009. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
gyerektartást az elmaradás első hónapjától lehet perelni a bíróságon, de maximum 6 hónapig, utána elévül a követelés, vagyis bírói úton nem kikényszeríthető, és az, hogy a volt férjednek nincsen olyan jövedelme, amin be lehetne hajtani, nem számít, mert a gyerektartás saját tartását is megelőzi!
2009. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!