Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Beleszámít a vagyonmegosztásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszámít a vagyonmegosztásba hogy az egyik fél még soha életében nem dolgozott (mert nem volt kedve)?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember összehaázsodik, akkor a házasságkötéstöl kezde MINDEN, amit szereznek, közösnek számit, akkor is, ha az egyik napi 24 órát dolgozik, a másik meg semmit sem. Tehát, ha az egyik fél nem dolgozik - akár azért mert valami miatt nem tud, akár azért, mert nem akar, az nem számit semmit sem, a vagyon felezödik válás esetén.
2011. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a házzaságban minden közös mindegy hány évig voltatok együtt vagy ki mennyit dolgozott.
2011. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De ez a ge*i apukám már felélte anyám vagyonának jó részét. Már szerencsére évek óta különélünk csak anyám fél elválni tőle. Tulajdonképpen drága apukám egy nagyon cigány aki a saját annyát is kinyirná csak hogy holnap se kelljen dolgozni.
2011. ápr. 6. 22:03
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

nyugi, most hogy kiderült hogy nem arról van szó hogy a nő nem dolgozott egyből kapni fogod a válaszokat hogy szemétség.


Forditva persze kapnád a szidást, de ez egy ilyen oldal.

2011. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha külön éltek akkor ne válljatok hivatalosan és ne adjatok neki pénzt.
2011. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Apucinak vettünk egy belvárosi lakást , persze anyám pénzéből hogy végre legalább azt az orrfacsaró szagát ne érezzük. A lakás egy részét felélte majd elárverezték. Ebből a pénzből vett egy kisebb lakást. Persze ezt is felélte. És most akarják kilakoltatni. Múlt hónapba csöngetett be hozzánk hogy akkor ezt(a ház ahol mi most élünk) is felélné. És sajnos minden joga megvan hozzá mivel mindennek a fele az övé. És azt hogy felélte az anyám majdnem teljes vagyonát azt senkit sem érdekel.


Most az a helyzet hogy mi (anyám, nővérem+férje+gyereke, meg én)együtt élünk egy kis családi házba. Tulajdonképpen ide menekültünk apám elől. Sajnos anyámnak már ez az egy tulajdona maradt. És ha még lenne is olyan bátor hogy elváljon akkor a kis értékű háznak a fele az apucikát illetné. Szóval tudom hogy a jog nem mindig igazságos, de ezt már egy "picikét" felháborítónak tartom.

2011. ápr. 6. 23:07
 7/17 A kérdező kommentje:
hogyan lehet nem hivatalosan elválni?
2011. ápr. 6. 23:09
 8/17 A kérdező kommentje:

Már többször megfenyegetett minket, hogy megöl stb.. Egyszer azért meg is próbálta: a friss műszakis kocsinak kiesett az első jobb kereke. Csak azért éltük túl mert éppen parkolni akartunk. Amikor apám megtudta mi történt, meghúzta a vállát.


Persze mondanom se kell hogy apuci a műszaki vizsgára soha sem viszi a kocsit csak a papírokat...


Ja ráadásul adót csal, gázt, kábeltv lop. Tudjátok szokásos.


Bár azt el kell ismerni hogy mester manipulátor. Még én is majdnem mindent elhittem neki. Azt mondta hogy 2 diplomája van, mikor csak 8 általánosa,

2011. ápr. 6. 23:18
 9/17 anonim ***** válasza:

Csak hivatalosan lehet. Én mindenesetre... minél előbb beadnám a válópert Anyukád helyében, még a maradék ingatlant is feléli Apukád, mert akkor aztán tényleg semmitek sem marad.

Esetleg még azzal próbálkozhatnátok, hogy megpróbáljátok igazolni, hogy a közös vagyonból kifizettétek Apukádat abból a házból. De ehhez szerintem valami nagyon jó ügyvéd kell, ha egyáltalán lehetséges.


Sok sikert kívánok és azt, hogy Anyukád mielőbb lépjen, mert már rég meg kellett volna tennie!

2011. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez egy kitalált kérdés természetesen. Ahol ilyesmi történik, ott az ember nem ír ilyen flegmán a dologról.
2011. ápr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!